0 Yorum

Anne-Baba Adayları! Doğal Doğum Kursunu Kaçırmayın!

PregnantCouple

KADIN: Kadın olduğum için çok mutluyum. ERKEK: Erkek olduğum için çok mutluyum.

Artık Türkiye’de de doğal doğum konusunda önemli işler yapan insanlar var demiştim ya… İşte onlardan Dr. Hakan Çoker ve Pilates Cadısı Jale Dural 13-14 Haziran’da İstanbul Kozyatağı’nda anne-baba adayları için bir doğal doğum kursu düzenleyecek. Kursla ilgili detaylar Dr. Çoker’in doğal doğum sayfasında ve Jale’nin Hamileler Kulübü’nde var.

İçeriğinden anlaşıldığı kadarıyla doğal doğum hakkında bilgi sahibi öğrenmek isteyen anne-baba adaylarının kaçırmaması gereken bir kurs olacak.

Bu arada, Dr. Çoker’in yahoo’daki Doğal Doğum grubuna her gün, hem de Türkiye’nin değişik yerinden yeni anne adayları katılıp “Ben de doğal doğumla ilgileniyorum, ama çok da korkuyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?” diye soruyor. Gruptaki tecrübeli anneler de “Hoş geldin” deyip doğum hikâyelerini paylaşıyor, doğal doğumun güzelliğini anlatıyor. Hiçbir dergi, kitap bu işi yaşamış olan bir kadının paylaşımından daha değerli olamaz. Okumak tabii ki çok önemli, ama eğer yolun başında bir anne (ya da baba!) adayıysanız mutlaka, MUTLAKA bu gruba katılın. Eminim çok şey öğreneceksiniz.