1 Yorum

Nunu’nun Blogu

NunuEvlenme hazırlıkları sırasında ‘erkek tarafından’ birileriyle karşılaştığımda ne zaman yemek yapma konusu açılsa “Vallahi işin çok zor Gelin!” derlerdi. Nitekim Deniz’in Babası’nın annesinin, yani kayınvalidemin, ‘süper’ yemek yaptığına dair bir namı vardı.

Kendisi İstanbul’da üniversite öğrencisiyken annesinin içli köfteden lahmacuna, yaprak sarmasından çikolatalı pastaya kadar her türlü yemeği hazırlayıp Adana’dan kargoyla düzenli olarak göndermesine alışmış olan bir adamın evlendikten sonra karısından da aynı tür muameleyi bekleyeceğini düşünenler yanıldılar. İki sebepten: 1. Gerçekten ‘süper’ yemek yapan kayınvalidemle yarışmam mümkün değil, zaten öyle bir iddia her baba yiğidin harcı değil. 2. Deniz’in Babası’nın hiçbir zaman “Bana şöyle kralından bir içli köfte yap be kadın!” gibi bir beklentisi olmadı.

Deniz’in ‘Nunu’su geçtiğimiz senelerde birçok önemli yemek yarışmasına katıldı; katılmakla kalmadı, çoğunda da ödül aldı. Önde gelen yemek dergilerinde çıktı, yemeklerini paylaştı. Ve şimdi geç bile kalmış bir adım daha atarak blogunu başlattı.

http://www.nursendogan.com/ adresli sitede Nunu bir yandan günlük pişirdiği yemeklerin tariflerini -fotoğraflarıyla

Leziz Ispanak Salatası

Leziz Ispanak Salatası

birlikte- paylaşırken, bir yandan da ustası olduğu, kimsenin eline su dökemeyeceği bulgur yemeklerini sergiliyor.

Evine habersiz de gitseniz en az dört çeşit yemek, üç çeşit tatlı hazır bulunan ve yemeklerin sadece çeşidini değil sunumundaki şıklığı da şaşkınlıkla karşılayıp “Ay, Nursen Hanım, ne zahmet ettiniz?” diye kibarlık yapan insancıkları “Bunda ne var canım? Dünyanın en kolay işi!” diyerek alçak gönüllülükle cevaplayan Nunu’nun blogunda hafif dondurmalardan ıspanak salatasına, analı-kızlıdan biberiyeli tavuk ızgaraya kadar birçok lezzet pratik tariflerle yer almaya başladı.

Sağdan soldan alacağı “siparişlerle” yakında sitenin içeriği iyice zenginleşecek. Ben patlıcanlı kiş siparişimi verdim bile.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

Bir yorum