4 Yorum

Tatil bitmedi, ben bittim…

Yorgun anneTaş üstünde taş kalırsa yazacağım demiştim. Anlaşılacağı gibi henüz ev yerinde… Bilgisayar masası kırılmış olmakla beraber en azından internet bağlantımız devam ediyor ve ben az da olsa yazabiliyorum.

Ama ben bittim, billahi bittim. Geçtiğimiz aylarda başlattığım “7’den önce çok erken” kampanyasına inat, Deniz sabahları 6’da uyanmaya başladı. Bu sabah saatime baktığımda 05.50 idi. El insaf be oğlum!

Tek tesellim yalnız olmamam. Gözümü açabilmek için ihtiyacım olan yarım saatin sonunda, sabah 7’ye doğru salona indiğimde karga kahvaltısını etmeden uyanmış olmanın verdiği enerjiyle zıp zıp zıplayan veletlerin karşısında saçı başı dağılmış, kimi kahve yapmaya çalışan, kimi hangi ikizin neresinden tutacağını şaşırmış üç kişilik bir anne ekibi var evde… Ve, belki bencilce ama, sabahın o saatinde yatağından neredeyse sürüklenerek kaldırılmış olan tek anne ben olmadığım için seviniyorum.

Bir de çok şükür Deniz’in Babası imdadıma yetişti… Deniz’siz geldiğim üç günlük tatilde hemen bir kitabı deviriverdiysem ve şu sıralar -evdeki gürültü ve metrekareye düşen kişi oranı sebebiyle- kitaba konsantre olmak mümkün olmasa da en azından günlük haberleri takip edebilecek kadar gazete okuyabiliyorum.

Ama ben yine de bittim. Tatil bitmedi, ben bittim.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

4 yorum

 1. :)))) oh be.. sabahın köründe zıp zıplayan bir erkeğe sahip olan bir tek ben değilmişim..

 2. Yalniz degilsin, en gec 6:50 kalkis saati, hazirrr olll, askeri talim basliyor, yari goz acik alt degistirmek, uyur vaziyette kahvalti masasini hazirlama becerilerini kazandim kizim sayesinde.

  Tatil mi oda ne? Ben bitmeye raziyim:-) Yillik izinleri biriktir bebisinle uc gun fazla kaliver dogdugunda, tam tatil zamani gelmisken Turkiyeye gitme gerekliligi, ee kiz oldu zaten 5 senedir gitmemissin denilip iki haftacik koca yilin calismisliginin yorgunluguyla onca saatlik yolculuk sonrasi iki sehir ve 30 kapi gezme minnacik cocukla ve tatil donusu kendine gelebilmek icin en az 3 haftalik daha tatile ihtiyac duymak. Artik tatile gitmek istiyorum gercekten tek istegim kumlu bir sahil ve deniz/okyanus. Aa bu arada anneannem annemden duymus tatile cikma durumumuzu aa niye oralara gidiyorlar buraya -yani Turkiyeye gelsinler madem tatile cikacaklar demezmi anneme, imdaaat birileri Turkiyedeki ese dosta oraya gelindiginde, bizlerin tatil yapamadigini soyleyemezlermi …

  Kitap okuma saatlerine gelince, surekli kizin duzenine gore degisiyor, dogdugunda onu emzirirken okurdum, yada kucagimda uyumaya dalmasini beklerken. Simdi 2.5 yasinda, o Elmosunu 30 dakika seyrederken, tuvaletteyken -sure kisa ancak Parents magazini okuyabiliyorum, kitaba konsantre olamiyorum-, ogle uykusuna kizimi yatirirken -once ona okunacak sonra annenin hakki kendi kitabini okumak-, ve aksam onu uyuttuktan sonra olasi bulasik, toparlama vs'den vakit kalirsa…

  Yorumumda daldan dala konmusum, saglik olsun:-)

  Tatilci anneye sevgilerimle,
  Feryal

 3. O saatte kalkmak ciddi bir sıkıntı olmalı. 🙂