3 Yorum

İkinci Round – Tuvalet Eğitimi Üzerine IV

DİKKAT DİKKAT: Konunun içeriğinden ve yazı dilindeki samimiyetten ötürü bu yazıda bol miktarda çiş, kaka, penis, don, külot kelimeleri geçmektedir. Hassasiyeti olanlara duyurulur.

tuvalet egitimiBirkaç ay önceki ilk tuvalet eğitimi denememiz benim için hüsran, Deniz oğlum içinse zaferle sonuçlanınca Deniz’in çiş ve kakasının henüz eğitilmek istemediğine karar vermiş, projeyi belirsiz bir süreliğine rafa kaldırmıştık. Bu süre zarfında Deniz’in etrafımızdaki yaşıtlarının bir güzel “eğitilmiş” olmalarını görmemeye, çek-çek’teki teyzelerin Deniz’e yönelik “A-aaaa! Hala bez mi takıyorsun?! Ne ayıp!” türünden yorumlarını duymamaya çalıştım. Nasıl olsa zamanı gelince halledeceğiz diyerek Pampers marka çocuk bezini Türkiye’ye getiren Procter & Gamble’ın en bereketli müşterilerinden biri olmaya devam ettim.

Bu süreç boyunca Deniz 6 yaşındaki erkek kuzeninin çişini nasıl yaptığını seyretti, nasıl “büyük çocuk külotu” giydiğini gördü, sağda solda kendisi de büyüyünce çişini tuvalete yapacağını, sonra da koooooocaman çıkartmaları odasının duvarına yapıştıracağını anlattı. Ama Nuh dedi, Peygamber demedi; ne zaman o “büyük çocuk külotunu” giydirmek istesek, “Hadi gel tuvalete çişimizi yapalım” desek şiddetle karşı çıktı. Bez kullanmaya devam etmek istediğini çok açık bir şekilde belirtti.

Bir istisna ile… Tatildeyken, Huggies’in mayo bezleriyle havuza girdiği, Bodrum’un mavi bayrak denizinde cıscıbıl yüzdüğü zamanlar dışında ise plajlarında nü takılan Deniz Efendi, bu nü gezdiği zaman zarfında ne zaman çişi gelse bize gelip söylüyordu. Biz de oraya buraya yapamazsın, kalk tuvalete gidelim, herkesin içinde çiş yapılmaz, kıyıda köşede bir yere götürelim şeklinde halletmeye çalışıyorduk olayı.

tuvalet egitimi

Deniz anneanne ve büyükbabanın hediyesi olan, üst kısmı tuvaletin üzerine takılabilen, çiş yapınca ayrı, kaka yapınca ayrı şarkılar çalan bu "eğlenceli tuvalet"in üzerinde bayağı bir 'eğleniyor'.

Tatilden dönüp de eski hayatımıza alışmaya çalıştığımız ilk haftanın Pazartesi sabahında, adeta vahiy gelmişçesine uykumdan uyandım: “Bir dakika yahu! Bu çocuk çişi gelince söylüyor. Hem de YAPMADAN önce söylüyor. Ama külot giymek istemiyor. En iyisi evin içinde külotsuz takılsın, bakalım söyleyecek mi?”

Hakikaten de ne zaman ki bezi attık, çıplak gezmeye başladık, baktık ki Deniz çişini tutuyor, sonra da -biz götürünce- tuvalete yapıyor. Hmmmm! O zaman bir de külot giydirmeyi deneyelim… Bak oğlum, ne güzel kocaman çocuk külotu. Hayır, ben kocaman çocuk değilim, küçük çocuğum. O zaman küçük çocuk külotu. Tamam, o zaman oldu.

Sonuç olarak, bugün eğitimimizin dördüncü günündeyiz. Her ne kadar dört gündür Paphia‘nın da tuvalet ihtiyacını karşılamak için yürüyüşe çıkmanın ya da oyun parkına kısa süreliğine inmenin dışında evde hapis kaldıysak ve 20 dakikada bir tuvalete taşınmak zorunda olduysak da ciddi bir ilerleme kaydetmiş bulunuyoruz. Rutinimiz: Giderek açılan aralarla 30 ila 45 dakikada bir tuvalete gidip çişimizi yapmak. Henüz kendisi gelip söylemese (ya da ben ona fırsat vermeden götürsem) de büyük ölçüde kazasız geçiriyoruz günü.

Kaka olayı ise bambaşka bir alem. “A-ha! Suratı değişti, vallahi kaka yapıyor” dediğimiz zamanlarda “Çekilin! Yetişin! şeklinde tuvalete koşup, yarım saat oturup, Everyone Poops kitabını hatmedip sonunda “Tamam, sonra deneriz” diyerek ellerimiz (daha doğrusu tuvalet) boş bir şekilde kalkıyoruz. Yine de iki gündür toplam beş kakanın üçünü tuvalete isabet ettirebilmenin gururunu yaşıyoruz.

Bu yazıdan da anlaşılacağı gibi evdeki muhabbetin entelektüel seviyesi imrenilecek boyutlarda: Çiş uyuyor, kaka uyanıyor. Kazaları Deniz değil, Deniz’in penisi yapıyor (“I didn’t make the mess, my penis did!”). Çiş, kaka, penis, don, gömlek…

Benim şimdiden bir tatile daha ihtiyacım var.

Önceki: Azmin Zaferi – Tuvalet Eğitimi Üzerine III

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

3 yorum

  1. im your fan..and really addicted to your son…:)

  2. geç keşfetmişim seni blogcuanne
    tüm boş vaktimi eski yazılarını hatmekle geçireceğimden emin olabilirsin
    bayıldım bayıldım

    • Geç olsun, güç olmasın, değil mi? 🙂 Ben de zaten yeniyim, birkaç ay oldu 'zincirlerimi kırıp' da yazmaya başlayalı. Hoş geldin, sefalar getirdin!