2 Yorum

Blogcu Anne’den Mektup Var

Blogcu Anne'den Mektup Varİtirafta bulunmalıyım: Web sitelerini, blogları takip etmekte biraz tembelimdir. İllaki birisi taa posta kutuma kadar e-maillemezse kendim gidip de acaba kim ne yazmış, hangi web sitesi güncellenmiş diye bakmak aklıma gelmez. Daha doğrusu gazeteden bloglara, etkinlik sayfalarından forumlara o kadar çok takip etmeye çalıştığım web sitesi var ki, hangi birine bakacağımı unuturum.

Benim gibi tembeller için RSS’ti, Reader’dı bir sürü zamazingo yaratılmış. Takip etmek istediğin sayfanın RSS kayıtlarına abone oluyorsun, o da senin favoriler listende çıkıyor, falan filan. Bu işi bile kavrayamadım, utanarak söylüyorum.

İşte benim gibi RSS özürlüleri ve “posta kutuma kadar gelmezse vallahi de okumam, billahi de okumam” diyenleri düşünerek bir e-mail servisi başlatmış bulunuyorum. (Üzerinde durmadığıma bakmayın, gerçekten benim için büyük bir adım!) Nasıl kapıcılar apartmana her gün gazete-ekmek dağıtmaya çıkar, ben de her yazı yazdığımda (ki Deniz’den bir mani çıkmazsa en çok iki güne bir oluyor bu!) bu servise abone olanlara “Blogcu Anne’den mektup var” diye e-mail gidecek.

İsteyenler buradan kaydolabilir.

Aferin bana!

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

2 yorum

  1. ASLI BOZBEY AKALIN

    Eline saglik Elifcigim!!! Cok iyi dusunmussun. Bizim bidiklardan firsat buldukca yazilarini okumaya calisiyordum. Bu tam bana gore oldu. Bizimkiler henuz 13 aylik oldugu icin deneyimlerden oldukca yararlaniyoruz. Sevgiler.

  2. Teşekkür ederim Aslı! Sen de yakında iki taneden edindiğin deneyimle değil blog, başlı başına bir portal başlatırsın bence 🙂

    Sevgiler…