0 Yorum

Son dakika haberi: Yavru kediye yuva bulundu!

yavrukedi4Geçtiğimiz günlerdeki “Yavru kedi isteyen parmak kaldırsın!” çağrımdan sonra olayın gidişatını merak edenler için bir son dakika haberi verme ihtiyacı hissettim.

10 günlük süren kedi besleme maceramız kedinin “annesine dönmesiyle” sona erdi. En azından Deniz bunu böyle biliyor. “Annesi onu çok özledi, o da annesine döndü.” Her ne kadar Deniz kedinin kalması adına annesinin de bize taşınmasını teklif ettiyse de nihayetinde gitmesi gerektiğine ikna edebildik kendisini…

Yavru kedinin oyunculuğu sadece Deniz’e değil, bize de neredeyse kendini tavlattıracaktı. Neredeyse… Ancak olamadı. Kediyi eve getirirkenki “Ya aşık olur da vazgeçemez, kimselere veremezsem” endişelerim yersiz kaldı. Beklediğim kadar sevemedim kediciği… Daha doğrusu fark ettim ki, gün içinde o kadar yoruluyorum, sevgimi ve enerjimi vermekten o kadar tükeniyorum ki, akşam olup da koltuğa oturduğum zaman bir de kedinin gelip kucağıma kıvrılmasını, “hadi beni sev” demesini kaldıramıyorum. Yok, o kadar enerji yok içimde… Olsa Paphia’nın mamasını vermeyi unutmam zaten.

Oraya ilan verdik, buraya yazı astık, kimseden ses çıkmadı. Bizim sitenin müdürüne “Böyle böyle, sakat bir yavru kediye yuva arıyoruz. Apartmanların girişine kedinin resmiyle birlikte bir yazı asmak istiyorum, hazırlasam dağıtırsınız, değil mi?” diye nezaketen sorduğum soruya “Vallahi Blogcu Anne Hanım, zaten sitenin bahçesindeki kedilerle başımız dertte, bir de bununla uğraştırmayın” diye tuhaf bir cevap alınca daha da bir hırsla sarıldık sahip arama işine. Ama nafile…

Tam ümidi kesip kediyi en güvenli, en az arabalı, en az köpekli nereye bırakacağımızı düşünürken bir tanıdığımız imdadımıza yetişti. “Çocuklar köpek istiyorlar ama ben ayak diriyorum. Madem bu kedi sokakta kalacak, alayım o zaman” diyen tanıdığımız nihayet kız kardeşimin sokakta araba çarptıktan kısa bir süre sonra bulup “Sonunda ne olacağını bilmesem de kurtarmak için elimden geleni yapmak zorundayım” dediği, günlerce “Öldü mü, kaldı mı, bacağı kesilecek mi, ne olacak” diye bizi merak ettiren, bizde kaldığı 10 gün boyunca Deniz’i kendine aşık ettiren bu sevimli kediye yeni evini verdi.

Darısı tüm sokak hayvanlarının başına… (Kız kardeşimden uzak olmak kaydıyla!..)