11 Yorum

Çalıntı Desitin

CalintiDesitinGeçen hafta New York’a giderken bir arkadaşım iki yaşındaki kızı için bazı siparişler vermiş, burada bulunmayan, bulunduğunda da en az 3-4 katı fiyatına satılan Desitin, Aveeno krem ve şampuan istemişti. Ben de yerim olduğu için bunlardan ikişer tane almıştım.

Arkadaşım aynı zamanda yokluğumda Paphia’ya da baktığı için teşekkür etmek amaçlı kendisine ve kızına da ufak birer hediye toplamıştım.

Geçen Pazartesi akşamı Zincirlikuyu’da işim vardı. Arabayı Büyükdere Caddesi’nin hemen arkasındaki sokağa park ettim. İşim bittiğinde de, saat 10 buçuğa doğru arabama atladım. Alışkanlık gereği, arabaya biner binmez kapılarımı kilitlerim. Nedense kapı kilitlenmedi. Öyle uğraş, böyle dene derken kapıları kilitlemeyi beceremeden eve geldim. Arabayı park ettikten sonra “Bari kumandayla değil de, anahtarla kilitleyeyim” diye uğraşırken kapının kilidiyle oynanmış olduğunu fark ettim. Arabada değerli bir şeyler yoktu, olan ıvır zıvır da (Deniz’in puseti, bi-iki kova-küreği) yerindeydi. Yine de içimi korku ve öfke kapladı. Korku, çünkü ne de olsa özelime girilmişti. Öfke, çünkü birisi benim rızam olmadan bana ait olan bir şeye (üstelik de zarar vererek) sahip olmaya çalışmıştı.

Deniz’in Babası kilitleri tamir etmeyi becerdi. Olayı sorunsuz, kayıpsız, sadece şoför kapısının kilidiyle oynanmış olarak kapatmış gibi görünüyorduk.

Arkadaşıma almış olduklarımın da o akşam arabanın bagajında olduğunu bugün hatırladım. Ve çok sinirlendim. Pembe puantiyeli bir kağıt torbanın içindeki Desitin’i ne kim yapar? Bu işi kotaran kişi Aveeno Baby Wash’ı ne amaçla kullanır? Satamayacağı, kullanamayacağı bu ürünleri, kimin olduğunu bilmediği bir arabanın kapısını bozarak almakla nasıl bir tatmin sağlamıştır?

Belki de sırf birisini mutsuz etme amacıyla böyle iğrenç bir işe kalmıştır ve onun tatminiyle de poposuna kına yakar. Ya da bu durumda Desitin sürer.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

11 yorum

 1. çok geçmiş olsun. arabanız da gidebilirdi, ucuz atlatmışsınız.

  bana da abd'den gelen hediye kolisi, ptt'de kaybolmuştu ve içinde desitin bebek şampuanı sandalet vs vardı. naapacaklarsa artık. onlara da aynen şu bedduayı etmiştim. inşallah göütünüz o kadar çok pişer ki desitinle bile iyieleşemezsiniz.

  bir kere de sizin için edeyim..

 2. Geçmiş olsun. Evet desitin sürecek anlaşılan.

 3. Teşekkürler…

  Eminim Desitin'ler de, şampuanlar da arabadan aşırıldıklarından kısa süre sonra çöpü boyladılar. Ben onları alıp taşıdığımla, arkadaşımın ricasını yerine getiremediğimle, üstüne bir de arabanın kilidinin bozulmasıyla kaldım. Ama bir yandan da ucuz atlattığımızı fark ediyorum. Çok korkutucu!..

  • çok geçmiş olsun…böyle aptallarda var işte, muhtemelen ne olduğuna bile bakmadan aldı torbayı ve uzaklaştı. ne me lazım belki popoma sürmem gerekir diye de düşünmüş olabilir tabiki…bizimde arabanın kelebek camını patlatıp kapıları açmışlardı. Bagajdan eşimin bavulunu alıp gitmişler. Ertesi gün iş gereği yurtdışına çıkması gerekiyor ve pasaportda bavulun içinde…O gün anladık ki İstanbul'da arabaya birşey bırakılmaz…

 4. Geçmiş olsun uzun atlatmşsınız bencede. Malesef normal görünen insanlar arasında da çok fazla hırsız ruhlular var. Dun oğlumun montunu düşürdüm sadece saniyeler sonra düşürdüğüm yere döndüm ama mont yoktu. O sokakta bir hırsızla yanyana yürüdüğümü düşündüğümde irkildim doğrusu. Başkalarına ait olan şeyi gaspetmek kimilerine göre ne kadar kolay.

 5. Gecmis olsun !!! İyi ki arabanin camini filan kirmamislar.

 6. evet kizim iyiki sana bisi olmadi.. basini yesin! alanin..

 7. Çok teşekkürler herkese… Başkalarının hikayelerini duydukça benimkinin hiçbir şey olmadığını anlıyorum (pasaportumun çalınması en çok korktuğum şeylerin başında gelir!). Yine de insanın siniri bozuluyor işte…

 8. Aa uzuldum, cok gecmis olsun, desitinde niye o kadar pahaliki alt tarafi krem yaa.

 9. Desitin’in laneti. Sahibine ulasmadan caliniyor, kayboluyor. İcinde paraben var bu arada..