0 Yorum

13. Hafta: Parfüm sürebiliyorum!

Yaklaşık bir ay önce ilk olarak kendi parfümümü kullanmamı bırakmayla, daha sonra Deniz’in Babası’nın parfüm sıkmasını yasaklamayla, ve en nihayetinde “Her kim ki parfüm sürer, gebe kadından uzak durmalıdır”a dönüşen bir manifestoya dönüşen anti-parfüm kampanyasına bu hafta son verdim. Sevgili köpeğim Paphia’yı aratmayacak keskinlikteki koku alma hissim yine aynı hassasiyetiyle devam etse de, bu kokular eskisi kadar midemi kaldırmıyor artık. (Biri hariç – baharatlı erkek kokuları. Bu konuda sözümün geçtiği tek kişi ise Deniz’in Babası…)

İlk haftalarda gözümü açtırmayan uyku hali ve adım attırmayan yorgunluk hissedilir derecede azaldı. Birkaç gündür gündüzleri Deniz’le uyumadan idare edebiliyorum.

Geçen hafta yaptırdığımız ikili testin sonuçlarını aldık. Beklenmeyen bir durum yokmuş. Şimdi sıra bir sonraki randevumuzda yaptıracağımız dörtlü testte sanırım. Çocuk daha doğmadı, ama her türlü teste tabi tutuluyor!

İçeride neler oluyor?

Orta boy bir karides büyüklüğündeki İki Numara’nın yapımı tüm hızıyla devam ediyor.

BabyCenter bana bu haftanın en güzel haberini verdi: “Sevgili Elif. Rahmin yukarı doğru çıkmaya başlayacağı için mesanene eskisi kadar baskı yapmayacak.” Bu da demektir ki saat başı düzenlenen tuvalet seyahatlerine –şimdilik- son. Yaşasın!

Daha önce: 12. hafta: Yeni doktor, yeni umutlar
Sırada: 14. hafta: Yaşasın eski ben!

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *