5 Yorum

Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış

Dikkat, deli çıkabilir

Dikkat, deli çıkabilir

“Yok artık, bu kadar da olmaz” dedim.

Deniz okuldan döndükten, uykusundan uyandıktan ve malum oyunlarımızı oynadıktan sonra kendimizi dışarı attık. Parkta biraz oynadıktan sonra yürüyüşe çıktık.

Bizim sitede oturan, Deniz’den bir yaş büyük kızı Deniz’le aynı okula giden komşuya sokakta rastladık. “Duydun mu, okulları domuz gribi yüzünden tatil edeceklermiş” dedi.

“Nasıl yani?” diye sorduğumda “Vallahi öyleymiş. Dezenfekte edeceklermiş” dedi. “Bütün ajanslar bunu geçiyormuş, flaş haber diye veriyorlar” diye ekledi.

İçimden “Yanlış anlamış herhalde” diye geçirdim. Okulları dezenfekte etmek ne demek?

Eve geldik. Az önce şeytan dürttü, gazetelere bir bakayım dedim.

Hakikaten Hürriyet’i, Milliyet’i, hepsinde yazıyor:

İstanbul’da okullara domuz gribi tatili.

İstanbul Valisi Muammer Güler, ‘haftaya okullara dezenfekte için 1 günlük izin vereceğiz’ dedi.

İstanbul Valisi Muammer Güler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da fırsat bilerek domuz gribine karşı dezenfekte çalışması yapılmak üzere 30 Ekim Cuma günü kentteki okulların tatil edildiğini bildirdi.

İstanbul'da böyle görüntülerle mi karşılaşacağız?

İstanbul’da böyle görüntülerle mi karşılaşacağız?

Bu nasıl iştir? “Okulların dezenfekte olması” ne demektir? Temizlik ekipleri, astronot kıyafetleriyle, kafalarında bonelerle İstanbul’daki bilmem kaç okula girip hepsini çamaşır sularıyla, fırçalarla temizleyecekler mi? Sonra ne olacak? O ortamın “dezenfekte” kalmasını nasıl sağlayacaklar? Çocukları girerken araba yıkama makinaları gibi aletlerden geçirip temizlenmelerini mi sağlayacaklar?

Kim kimi kandırıyor? Bu kadar mı aptal yerine konuyoruz?

Sayın Sağlık Bakanı, 29 Ekim’in ertesi 30 Ekim’in fırsat bilinip okulların tatil olacağı haberinin ardından bir müjdeyi daha paylaşmış: “İstemeyene zorla aşı yapılmayacak”mış. Oh, içime su serpildi. Ben de kollarımızdan, bacaklarımızdan tutup yere yatırıp zorla aşılayacaklar sanıyordum.

Daha neler göreceğiz bakalım. Tam “Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramış” misali…


Kaynaklar:
Okullara domuz gribi tatili, Hürriyet
İstanbul’da okulla domuz gribi tatili, Milliyet
İstemeyene zorla aşı yapılmayacak, HaberTürk

Bunlar da ilginizi çekebilir:
Domuz Gribi Şöyleymiş, Böyleymiş
Hamileler ve Domuz Gribi Aşısı

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

5 yorum

 1. Bakan ayrıca "Bu aşıyı yapmak aslında bir ayrıcalıktır. Türk insanı da bu ayrıcalıktan yararlanacak," demiş!!! 🙂

  • Evet, eksik olmasınlar, nasıl da Türk insanını düşünüyorlar!!

   Hürriyet'teki habere yorum yapanlardan şöyle bir şey demiş: "Nasıl da gündem değişti. Ne kriz kaldı, ne başka bir şey. Varsa yoksa domuz gribi"

   Anlayana sivrisinek saz…

 2. Dün Ankara'da okulların 1 hafta tatil olacağı haberini aldığımdan beri o kadar sinirim bozuk ki.Kızım daha birinci sınıf ve tam bir tempo yakalamıştık okula gitme, ödev konusunda..Bırakacak hiçbir yerim olmadığı için bugün işe kızımla gelmek zorunda kaldım…Normalde bütün gün Internette dolaşan insanlar çocuğu görünce çok meşgul görünmek için ekstra gayret sarfediyorlar. Sanki çok profesyonel bir işyeriymiş gibi çocukla işe gelince o kadar non-professional gözüküyorum ki. Üstelik de bu hafta benim de yetiştirecek işlerim vardı. Sabah 8.30'dan beri çocukla gayet allerjik ve non-hijyenik işyerimdeyim ve domuz gribinden korunuyoruz!!Hayır, anlamadığım millet nasıl bir bakıcı ordusu ve anneanne-babaanne desteğine sahip ki şikayet etmiyor. Kızımın bir iki arkadaşının anneleri çocuklarını zaten Çarşamba yarım gün ve Cuma da bayram ertesi diye okula göndermeyeceklerini söylemişti ben de şaşırmıştım çocuklara evde kim bakıyor acaba diye. Ondan sonra neden geri kalıyoruz bilmem ne diye düşünüp duruyoruz. Neden acaba?!!!

  • İnan benim de aklıma ilk gelen çalışan anneler oluyor. Ve hakikaten, neden kimsenin sesi çıkmıyor ben de şaşıyorum. Dediğin gibi, senin iş yerin daha mı steril sanki? Zaten bu okulların dezenfekte olması olayını hiç anlamadım.

   Ayrıca okula yeni alışan çocukların da tekrardan okuldan soğuması olayı da cabası…

   Çok saçma, çok…