6 Yorum

“Felekten bir gece”

kayrarestoranhaftasiGazetelerde okuyoruz: “Ünlü annelerden Falanca oğlu Filanca’yla Bebek’te felekten bir gün geçirdi.”

Benim gibi “ünsüz” annelerin çalışmayanları günlerinin çoğunu çocuklarıyla geçirdiğinden, çocuklarımızla geçirdiğimiz günlerin bazıları sıradan, bazıları yorucu, bazıları eğlenceli ama “felekten bir gün” değil. En azından benim için değil.

Benim için felekten bir gün sıra dışı bir şey yaptığım, örneğin kendimle ya da Deniz’in Babası’yla baş başa kaldığım bir gün.

Nitekim önümüzdeki hafta böyle bir gün, daha doğrusu gece geçireceğim.

Nişantaşı’nda düzenlenen ve oradaki çeşitli restoranların katılımıyla gerçekleşen Restoran Haftası bahanesiyle kızlar -çocuksuz, kocasız anneler- yemeğe gideceğiz.

2-16 Kasım arasındaki iki hafta boyunca Nişantaşı’nda gerçekleşecek olan bu Restoran Haftası boyunca katılımcı restoranlar (listesi burada var) kendi konseptlerine uygun olarak hazırladıkları rafine  mönüleri sabit bir fiyat (20TL veya 40TL) ile şarap eşliğinde sunacaklarmış. Her ne kadar bu ara şarapla işim olmasa da listedeki, normalde bu fiyata yemek yemenin pek de mümkün olmadığı bu restoranları ziyaret etme fırsatı cazip. Hele söz konusu topluluk çocuksuz, kocasız bir grup hatun olunca daha da cazip.

Önümüzdeki haftayı dört gözle bekliyor, aynı arayışlar içinde olan ve İstanbul’da oturan annelere bu Restoran Haftası’yla ilgilenmelerini tavsiye ediyorum.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

6 yorum

 1. Merhaba,

  Uzun zamandır ilgilendiğim bir konuyu araştırırken size rastladım. Ankara'da yaşayan, büyücek bir erkek çocuk babası, yaşı 50 nin üzerinde olan biri olarak sizden bir isteğim var.

  Yarından başlayarak sizi bir hafta boyunca kendisine bağlayacak olan (öyle yazmışsınız) RESTORAN HAFTASINI benim için de izleyebilir misiniz?

  Bu izlenimlerinizi paylaşmak isterim, eğer sizin için de uygunsa tabii.

  Ahmet Oran

  • Keşke sizin dediğiniz gibi bu Restoran Haftasına bir hafta boyunca katılabiliyor olsaydım. Ancak durum öyle değil, sadece bir gece parçası olacağım bu etkinliğin. O da bir eleştirmen gözüyle izlemekten çok, kız arkadaşlarımla vakit geçirmek amacıyla olacak.

   Tabii ki kayda değer bir gözlemim olduğu takdirde sizinle paylaşırım. Ancak bu gözlemlerin bir sürekliliği olmayacağı için bilmiyorum sizin istediğiniz nitelikte olur mu?..

   • Teşekkür ederim ilginize,

    Kayda değer gözleminizi bekleyeceğim. Özellikle "Çocuk Restoranları" ile ilgili gözleminiz olursa ve bunları benimle paylaşırsanız mutlu olacağım. Gözleminiz dışında kayda değer kaynaklara da hayır demem.

    Sağlıkla kalın.

    • Ahmet Bey – maalesef domuz mu değil mi henüz bilemediğimiz bir enfeksiyon olayı bizi eve bağladı ve bu geceki planımız iptal olmak durumunda kaldı. Ancak yılmadık, önümüzdeki hafta bu planları devam ettirmek niyetindeyiz. Sizi haberdar edeceğim.

     Bu arada "Çocuk Restoranları" sorunuza cevap verir mi bilmiyorum ama blogumda Çocuk Dostu Restoranlar adı altında bir bölüm oluşturmuştum. Gerek benim, gerekse diğer annelerin katkılarından oluşuyor: http://blogcuanne.com/cocuk-dostu-restorankafeler

     • Geçmiş Olsun,

      Çocuk Dostu Restoranlar ile ilgili yazılarınızı ve dostlarınızdan gelen eklemeleri tümüyle okudum. Onların bir çoğu, hatta hepsi diyebilirim araştırmamın içinde bilgi olarak yer alıyor.

      Ancak örnekleriyle yaşanmış olanlar daha bilgi verici tabii.

      Konunun benim ilgi alanıma giren kısmı, bizler yemek yerken, bizler arkadaşlarımızla bir kafe birlikteliği sırasında ya da sinemada film izlerken bu işletmelerin bizlerin rahat etmesi anlamında çocuklarımıza sağladıkları olanaklar ile kendilerini "Çocuk Dostu Restoranlar" klasmanına sokan özelliklerinden çok "sadece çocuklara hizmet veren restoranlar" kavramıdır. Sizin bilginiz dahilinde bu düşünceyle yola çıkan kuruluşlar var mıdır acaba?
      Bu dediğim Miki Fareli adı çok belli fast food kuruluşlarının dışındadır.

      RESTORAN HAFTASI çerçevesinde bu konuda gözlemleriniz olursa bekleyececeğim.

      Şimdiden çok teşekkür ederim.

 2. Hadi bakalım, iyi eğlenceler