0 Yorum

“Oyuncaklarınızı Paylaşın” kampanyası

İspanyol oyuncak markası Imaginarium, faaliyet gösterdiği ülkelerde “Dayanışma İçindeki Çocuklar” kampanyası düzenliyormuş. Amaç çocukların kendi yaşıtlarına yardım etmesini sağlayarak dayanışma, yardımlaşma ve sevgi bilincini aşılamakmış.

İlki 2008 yılında düzenlenen ve bu sene 6 Kasım-25 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen kampanya kapsamında kampanyaya destek verecek olan çocuklar bir ayakkabı kutusu içerisine sade, dayanıklı, pil içermeyen, kötü durumda olmayan, şiddet ve savaş unsuru taşımayan oyuncaklar ile okul malzemeleri, el işleri ve aksesuarları koyarak Imaginarium mağazalarına getireceklermiş. Imaginarium, bu oyuncakları oyun çağında olan çocuk esirgeme kurumlarında, yetimhanelerde ve bakım evlerindeki çocuklara ulaştıracakmış.

Türkiye’de bu sene ilk kez düzenlenecek olan kampanya kapsamında geçen sene dünya genelinde 28 ülkede 68.000 oyuncak toplanmış.

Imaginarium, kampanyanın Türkiye ayağında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte hareket edecekmiş. ÇYDD toplanan oyuncakları ilk olarak İstanbul içindeki okullara, yuvalara, bakım merkezlerine gönderecekmiş. Daha fazla oyuncak toplandığında kampanyanın ikinci ayağı Şanlıurfa’da gerçekleşecekmiş.

Oyuncakların teslim edilebileceği Imaginarium mağazaları İstanbul’da City’s, Kanyon, Artell Forum-Kemerburgaz, Ankara’da ise Panora.

Yeni yıl yaklaşırken hediye ve oyuncak ihtiyacı olan çocukları sevindirmek, oyuncak bolluğundan sıkılan çocuklarımıza paylaşmayı öğretmek için de iyi bir fırsat gibi geldi bana…

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *