5 Yorum

Süper Babaanne

Deniz’in Babaannesi, nam-ı diğer Nunu’nun yemek yapma konusunda ne kadar usta olduğundan bahsetmiş, girdiği yemek yarışmalarından sürekli ödüllerle döndüğünü anlatmıştım.

İşte dün bunlara bir yenisi daha eklendi. Detayları Nunu’nun sayfasında…

Nunu, kızını (Deniz’in Halası’nı) ziyaret etmek için yaklaşık üç haftadır bulunduğu Amerika’dan döner dönmez ayağının tozuyla katıldığı yemek yarışmasında yine birincilik kazandı.

Özellikle bulgur yemekleri konusunda gurme olan Nunu “Ispanaklı İçli Köfte”siyle ve Adana’dan getirdiği nar şurubu ve ve turunç suyuyla hazırladığı özel sosla jürinin kalbini fethetmiş. Kar, mar dinlemeyip bu akşam bizzat gidip tatmayı düşünüyorum bu ödüllü yemeği!


Bu da ilginizi çekebilir: Nunu’nun Blogu

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

5 yorum

  1. sagol canim.. hadi gelin..

  2. tam da dun yaptigim mercimekli bulgur pilavini cocuklarla hapur hupur yedikten sonra yazini okudum ve tabi hemen nursen hnm'in sayfasini bookmark yaptim. ozellikle nursen hnm'in bulgur yemekleri konusundaki gurmeligi cok ilgimi cekti, cunku bizim evde pirinc pek kullanilmaz; yerine daha saglikli ve besleyici bulguru tercih ederiz. son zamanlarda da guney amerikalilarin quinoa ve polenta'si ve bizim arpa bugdayimizla(ingilizcesi barley) olan tarifleri denemeye basladim. cok tsk.ler elif bizimle paylastigin icin….

    • Oh, afiyet olsun. Güle güle kullanın Nunu'nun blogunu. Bulgur konusunda kitap olacak kadar malzeme var onda. Faydalanacağından eminim.

  3. yemekteyize neden katılmıyor? bence katılmalı:))