2 Yorum

Her yerde kar var…

Deniz, karla imtihanına hazır!

Nihayet… Üç senedir Deniz’e kar gösteremedim diye hayıflanıyordum. Neredeyse üç senenin açığını kapatacak kadar kar yağdı şu son üç günde…

Deniz’in hayattaki ilk senesinde Miami’den İstanbul’a Ocak ayının sonunda gelmiştik. Biz gelene kadar ne kar kalmıştı, ne buz.

İkinci senesinde (2008) ciddi bir kar fırtınası oldu, ancak kaderin cilvesine bakın ki o günlerde biz Miami’yi ziyaret ediyorduk (üstelik de denize giriyorduk!)

Geçen sene ise yine karsız bir kış geçirdik.

Ancak Cumartesi sabah uyandığımda her yer bembeyazdı. O günden beri de Deniz çeşitli aralıklarla babasının peşine takılıp kara çıkıyor. Bense kötü olmasa da totomun üstüne düşmemle sonuçlanan olaydan sonra gerekli mesajı alarak evde oturmaya, ve bu havada yapacağım en iyi şeyin sıcacık evimden onların resimlerini çekmek olduğuna karar verdim.

Sabah uyandığımda salondan sitenin görünüşü aşağıdaki gibiydi:

Kahvaltıdan sonra Deniz, babası ve Paphia kısa bir keşif yürüyüşüne çıktılar. Bu işi en fazla seven Deniz, en az hoşlanan ise döndüğünde kardan ve tuzdan ayakları buz kesilen Paphia oldu.

Kardan adam yapma girişimleri karın çok yumuşak olması yüzünden hüsranla sonuçlandı. Ama Deniz gayet tatmin olmuşa benziyordu. Önemli olan da o değil mi?

Kar taneleri tam fotoğraflıktı. İyi bir fotoğrafçının elinden olmalıydı bu resim:

Kar faslından döndüklerinde Deniz iki kat çoraba rağmen buz kesen ayaklarını kaloriferde ısıttı:

Aşağıdaki resimler ise çok eskiden, 2003’ten kalma. O zamanlar yaşadığımız Maryland eyaletinde yine günler süren ve bel boyu karla sonuçlanan bir kar fırtınasının hatıraları. O zamanlar Polit de aramızdaydı. İlk resimle Polit (solda, kısa kuyruklu) ve Paphia yağan karı seyrediyorlar. İkincisinde ise (Paphia sağda) karda poz veriyorlar. Yukarıdaki resimlerle alakaları yok ama bu güzel fotoğrafları da paylaşmadan edemedim.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

2 yorum

  1. Ah, kar kaaar diye deliren kızım için ne güzel olurdu İzmir'e de kar yağsa… Biz kar soğuğu çekiyoruz ama kar görmüyoruz İzmir'de. Polit ve Paphia ne güzel poz vermişler yan yana, bayıldım 🙂

  2. Kar'i seyreden kuyruklular super tatli bir resim:)
    Bayildigimi soylemeden gecmek istemedim…