17 Yorum

Bilin bakalım…

Hem Pratik Anne, hem de Kendi İzini Süren Deli beni sobelemişler, “Hakkında bilinmeyen 7 şey yaz” demişler.

Aylar önce buna benzer bir şey yazmıştım. Bu sobe onun devamı mı, yoksa yeniden türeyen başka bir şey mi bilmediğim için (ve tabii ki çenesi düşük bir kadın olarak kendimden bahsetmeyi çok sevdiğim için) hakkımda ilginç mi ilginç (!) 7 şey daha yazdım:

 1. Yemek konusunda oldukça tutucuyum. Bir şeyin kokusunu, dokusunu ya da görüntüsünü beğenmezsem ağzıma koymam. Patlıcan ve mantarı son 8 senedir falan yiyorum.
 2. Bu hamileliğim sırasında tavuk etinden inanılmaz soğumuştum ve aylardır ağzıma koymamıştım ki geçen gün canım tavuk döner çekti. Ve yedim. Çok hoşlandığımı söyleyemeyeceğim.
 3. Sıkı bir doğal doğum savunucusu olduğumu herhalde duymayan kalmadı. Bu konuda o kadar çok yazdım, yazıyorum ki, artık ilginç olmaktan çıkmaya başladığını düşünenler olabilir. Ama bilinmeyen bir şey var ki o da doğum hikayemin, benzer tecrübeleri olan başka kadınların doğum hikayeleri ile birlikte, bahar aylarında yayınlanması planlanan bir kitapta yer alacağı. Daha fazla detay yakında.
 4. Lise aşkımla evliyim. 16 senedir birlikteyiz, 10 senedir evliyiz.
 5. Charles Shulz’un Peanuts karakterlerine, özellikle de Snoopy’ye bayılırım.
 6. Pahalı cep telefonlarına karşıyım. Hep Nokia’nın en basit (fotoğraf makinesiz, hiçbir şeysiz) modelini tercih ettim. Deniz’in Babası’nın eski Blackberry’sinin bana kalması bile fikrimi değiştirmedi, onu da sadece telefon olarak kullanıyor ve hiç sevmiyorum. Mesajlaşmaktansa nefret ederim.
 7. Yemek yapmayı sevmem. Misafir gelecekse, keyif için yapıyorsam neyse, ama görev olarak, sırf karın doyurmak için her gün yemek pişirmeyi SEV-Mİ-YO-RUM. Annesi leziz ev yemekleri yapan bir kafenin sahibi olan, kayınvalidesi yemek yarışmalarından ödüllerle dönen bir kadın olmam bile bu gerçeği değiştirmeye yetmiyor maalesef…

Ben üzerime düşeni yaptım. Sıra DMR’in annesi ve Berna‘da…

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

17 yorum

 1. Lise aşkıyla evlenmek ne harika ve ne büyük bir şans Elif.Kitap haberi de çok ilgimi çekti. Hangi arada yapıyorsun bu kadar şeyi? Bravo sana!

 2. Telefonu telefon olarak kullanıyorum ben de.
  Evde yemekleri kim yapıyor, eşin mi?
  Kitabın habarini bekliyor olacağım, şimdiden tebrikler.

 3. benim telefonum da fotoğraf makinesiz ve hiç bir şeysiz. mesaj çekmeyeli yıllar oluyor. ama patlıcan ve mantar nasıl güzel şeylerdir, çok severim ben :=)

 4. Teşekkürler Elif, en kısa zamanda yazacağım 🙂

 5. Kitap haberine çok sevindim…
  Kolay gelsin…

 6. Hiç denememesine rağmen "Kestane tatlı mı olurmuş" diyerek "bak denemelisin çok şey kaçırıyorsun" ısralarımıza rağmen yemeyen ve koca kutuyu bize bırakan canım arkadaşım, varsa kestane şekeri ben yine yerim hepsini … sonradan, bir zaman, bir yerlerde denedin mi?

 7. Şu kitap fikri çok heyecanlandırdı bdeni. Sabırsızlıkla bekliyorum 🙂
  Ben de anti-telefonculardanım. Ekranı bozulduğundan beridir kıs kıs gülüyorum.

 8. oğlunun adını ne koyacağını hala bilmiyoruz ama:))

 9. Telefon konusunda soylediklerinin her kelimesine katiliyorum. Mesajlasmaktan da nefret ederim 🙂

  Lise askinla evlenmene bayildim. Ne guzel birsey 🙂

 10. İki numaranın adının ne olacağını bilinmeyenlerin en favorisi bence de! 🙂

 11. Ben de basit seviyordum ki cep telefonlarını Gökhan'ın hediye getirdiği telefondaki wifi'lı ve blootooth'lu (kablosuz kulaklık, yürürken telefon görüşmelerini halletme) ikilisine fena takıldım. Çaldırınca da çok üzüldüm. Bunlar olup başka da bişey olmayan telefon bulamaz mıyım?

 12. Hemen bir konuya açıklık getirmek istiyorum: Bu kitap benim projem değil. Bu konuyla çok ilgilenen ve aynı zamanda İskoçya'da doula'lık yapan sevgili Şebnem'in projesi: http://yourbirthcompanion.moonfruit.com/#/about-m… Ben sadece doğum hikayesi yer alacak olan annelerden biriyim. Şebnem bu kitapla çok uğraştı ve yakın zamanda da basılacağını öğrendik. Heyecanla bekliyoruz. Paylaşacağım.

  Evde yemekleri maalesef ben yapıyorum. Yemek yapmak Deniz'in Babası'nın müzikten sonra en favori hobisi aslında. Ancak çok yoğun çalıştığı için fırsat bulamıyor. Hiç olmazsa Pazar günleri ona ait. Ben de fena değilim hani, yaptım mı güzel yaparım… da, bazısı keyif alır, yeni şeyler dener, her seferinde başka bir şeyler katar. Öyle değilim. Ne banal, değil mi?

  Kestane şekerini galiba denedim. İçimi baydı. Denemediysem bile kayıp olmadığını düşünüyorum, Allah sevenlerine bağışlasın 🙂

  İki Numara'nın adına karar verdik. Vermiştik. Hatta dün yazacaktım. Ama sonra şeytan dürttü. Çok önceden düşündüğümüz bir isim daha vardı, o geldi aklmıza. Şimdi kafamız karıştı. Yazacağım… 🙂

  En büyük telefon özelliksiz telefon!

 13. bende yemek yapmaktan nefret nefret ediyoruuum..
  eşimde benim bu huyumdan nefret ediyo:))

 14. Aaa o pahalı telefon karşıtlığı bende de var. Nokia'nın artık üretilmeyen ve radyodan başka farklı bi özelliği olmayan bir telefonunu kullanıyorum. Çok eskidi artık, bozulacak diye ödüm kopuyor. Çünkü artık benim istediğim kısıtlara sahip telefon yok piyasada. Kullanmayacağım özelliklere para vermek istemiyorum.

  Bir yandan da geçen gün bi I-phone inceledim, kullanmam asla ama baya güzel bişiymiş. Kullananlarla empati yapabildim, anladım onları:)

  Yemek yapmak zorunluluk haline gelince bana da gına geldi. eskiden severdim ama şimdi püff…

  Bi de lise aşkı mevzusu çok hoş. Bir şekilde kopmadan bu noktaya gelebilmiş olmanız ne güzel. Takdir ettim.

 15. ŞEYMA ELİF – İşin kötü tarafı bu yemek yapmayı sevmemek benden başka kimsenin sorunu değil. Üç tane erkek beslemem gerekecek ileride! Umarım aşabiliriz bu sıkıntımızı…

  KİSD – iPhone az kalsın benim de aklımı çelecekti ama izin vermedim! 🙂

 16. Telefon konusunda ayni gorusu paylasmakla birlikte, cocuklarim olduktan sonra kamerasiz bir telefon kullanmayi istemez oldum. Kacirdigim anlara cok uzuluyorum cunku. O kadarcik olur di mi?