3 Yorum

Nurturia: Aileler için bir nevi Facebook

Anne bloglarını takip ediyorsanız Nurturia’yı illaki duymuşsunuzdur.

Ben de zaman zaman “Nurturia’da şunu sordum”, “Nurturia’da böyle danıştım” diye bahsediyorum.

Duymayanlar, bilmeyenler için bence en akılda kalıcı tarif şöyle: Nurturia — çocuklu aileler için bir nevi Facebook …

Şöyle ki:

Kendinize bir profil oluşturuyorsunuz; çocuklarınızı, arkadaşlarınızı, ailenizi ekliyorsunuz. İstediğiniz zaman durumunuzu güncelliyorsunuz (örneğin ben sıklıkla ruh halimi yansıtıyorum!), ve arkadaşlarınızın durumunu takip ediyor, yorum yapabiliyorsunuz. (Tabii ki arkadaşlarınızı siz onaylıyor ve profilinizi kimin görebileceğini siz belirliyorsunuz.)

Bir de çocuğunuz için anı defteri uygulaması başladı — ona da çocuğunuzun ilklerini, dediklerini, yaptıklarını kaydedebiliyorsunuz.

Eğer Facebook’u kullanıyor ve seviyorsanız Nurturia’yı da çok faydalı bulacağınızdan eminim.

“Facebook bana göre değil” diyenlerdenseniz bu benzetme sizi soğutmasın. Nurturia ihtiyaçlarınızı karşılıyor, daha fazlası yok.

Çocuklu Hayat Paylaştıkça Güzelleşiyor. Nurturia’nın sloganı bu…

Ama bence buna bir de şunu eklemek gerekli: Çocuklu Hayat Paylaştıkça Kolaylaşıyor.

Çünkü, Nurturia’nın yukarıdaki Facebook-vari özelliklerinin ötesinde, benim şimdiye kadar diğer sosyal iletişim ağlarında rastlamadığım ve çok faydalı bulduğum bir özelliği var: Soru sormak…

“Katı gıdalara ne zaman geçmeli?“den “Bebek alışverişi nasıl olmalı?”ya, “Hangi çocuk kitaplarını okuyorsunuz?”dan “Doğum sancısı neye benzer?”e kadar sizin gibi birçok anne, baba, gebe sorular soruyor, ve yanıtlıyor.

Nurturia, blog tutmaya ve okumaya başladığımda ilk keşfettiğim anne blogculardan biri, Kitubi‘nin Damla’sı ve eşi Gökhan’ın girişimi… Dolayısıyla kişisel tecrübe ve ihtiyaçtan doğan bir oluşum. Kullanıcıların yorumları ve önerileriyle de sürekli gelişiyor, büyüyor.

Nurturia’da bir benim kendi profilim var: Blogcu Anne

Bir de Pozitif Doğum Hikâyeleri grubu

Nurturia’ya üyelik ücretsiz. Tanıtım turu için buraya tıklayın.

Nurturia’da da buluşmak üzere…

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

3 yorum

  1. 34 haftalık hamileyim ve bu benim ilk hamileliğim. Internetteki onlarca forumda, bilen bilmeyen herkesin atıp tuttuğu bir ortamda, Nurturia benim elim, ayağım, doktorum, annem, kocam oldu diyebilirim. Tecrübeli annelerin deneyimlerini, benim gibi hamile olanların yaşadıklarını paylaşmak, yüzünü hiç görmediğim insanlara da sıkı sıkıya bağlanabileceğimi gösterdi bana. Sonuçta herkesin aklında bir tek şey var: Çocuklar! 🙂
    Hayatını çocukla şenlendirmek isteyen veya şenlendirmiş olan herkese ama herkese şiddetle tavsiye ederim!