2 Yorum

Annelik serüvenimin en zor 10 günü

Deniz'in amniosentez yapılırken çekilen profil fotoğrafı

Derin’in tam tamına iki haftayı devirdiği bugün bu başlığı okuyanlar çok zor bir 10 gün geçirdiğimi düşünebilir.

Evet, uykusuzluk, şişen göğüsler, ilgi isteyen bir abi gibi herkesin yaşadığı sorunlarla uğraşıyoruz, ama annelik serüvenimin en zor 10 günü bugünler değil.

Deniz doğmadan önce, Deniz’e hamileyken, gebeliğimin ikinci üç ayında yapılan tarama testlerinin yanlış yönlendirmesi sonucu yaşadığım 10 gündür annelik serüvenimin en zor 10 günü…

Annelerin Dünyası’nda anlattım.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

2 yorum

  1. Neyseki Amerika'daymışsınız diyebiliyorum sadece. Ya Türkiye'de olsaydınız, size yardımcı olacak, rahatlatacak bir doktor bulabilirdiniz elbet ama o sonuçları haftasında değil en az 3 haftas onra alırdınız ki ben sonucumu 30 gün sonra aldım. 16Mart amniyosentez 15Nisan sonuç 🙁 Izdırap, 30 günlük acı, korku. Bir sonraki hamileliğimde ikili üçlü test bile yaptırmayı düşünmüyorum, tıptan öylesine soğuttular ki beni anlatamam.

    • Nedense testleri yaptırmamak gibi bir opsiyon aklıma bile gelmemişti. Her ne kadar ikinci gebeliğimde yaptırsam da yanlış pozitif gelebilme ihtimaline karşı kendimi hazırlamıştım.

      Sizi 30 gün bekletmiş olmaları çok fena… Geçerli bir açıklama var mıydı bunun için? Ne kadar strese girdiğinizi düşününce bile geriliyorum.

      Sağlıkla bitsin gebeliğin. Mutlulukla gelsin bebeğin.