2 Yorum

23 Nisan Etkinlikleri

23 Nisan yaklaşırken oradan buradan duyduğum birkaç etkinlik:

İstanbul Caddebostan sahili Nurturia Korteji Organizasyonu – Nurturia üyelerinin bir araya gelme isteği ile başlatılan bu etkinlik kurumsal bir organizasyon değil. Çoluk, çocuk, cümbür cemaat toplanıp Caddebostan Migros’un arkasında toplanıp Kadıköy’e doğru yürünecek. Derin’den bir mani çıkmazsa biz de maaile orada olacağız. Ayrıntılar burada.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Tiyatroları Çocuk Şenliği – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bağlı çalışmalarını sürdüren Çocuk Tiyatrosu; geleneksel hale getirdiği Çocuk Şenliği’nde bu yıl yurtdışından gelen toplulukları ağırlıyormuş. Tiyatro oyunlarının yanı sıra sergi, atölye, söyleşi, konser ve video gösterimleriyle İstanbul’un beş farklı bölgesindeki sahnelerinde çocukları ağırlayacak olan Uluslararası 26. Çocuk Şenliği’ndeki tüm etkinlikler ücretsizmiş. 13 Nisan’da başlayan ve 10 gün boyunca devam edecek olan şenlikle ilgili detaylar burada

Kitaplarla Çocuk Şenliği- İstanbul Ümraniye Meydan Alış Veriş Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğin amacı “sesli harfleri kullanımdan kaldıran haberleşme alışkanlığının yaygınlaştığı şu dönemde, kitap okumayı zaman kaybı görüp sanal dünyanın cazibesine kapılıp giden çocuklarımıza, genç kuşaklarımıza kitapların önemini / değerini hatırlatmak, kitaplarla yakınlaştırmak, yazarlarla buluşturmak”mış.

22 Nisan Perşembe günü başlayıp 26 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek olan etkinlikte ZİÇEV (Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) çocuklarının resim sergisi yer alacak, Yaratıcı Okuma Evi’nde “Kırmızı Şapkalı Kız”dan hikayeler dinlenecek, Sanat Köşesinde  kitap ayıraçları, maskeler, heykeller yapılacak, Cumartesi günü Disney Oyun Etkinlikleri, Pazar günü Filiz Tosyalı ve Ümit Kireççi ile birlikte Çizgi Roman yapımı gerçekleştirilecekmiş.

Etkinlik programı ile ilgili detay için resme tıklayın.

Disney Konseri – Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası 23-24-25 Nisan tarihlerinde Maslak’taki TİM Show Center’da beş konser verecekmiş. Konserler, Walt Disney Studio’nun arşivinden sağlanan Disney filmlerinin müzikleri ve animasyon görüntüleri ile birlikte sergilenecekmiş. Detaylar burada.

Bu ise İstanbul dışından bir etkinlik:

Garanti Mini Bank Çocuk Filmleri Festivali: Garanti Bankası, Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ile birlikte 23-28 Nisan arasında Adıyaman, 28-30 Nisan arasında Diyarbakır’da bir çocuk filmleri festivali düzenliyormuş.  Türkiye’nin çocuklara yönelik ilk film festivali olan ve dünyadan çeşitli animasyonların, çizgi filmlerin ve ödüllü filmlerin gösterileceği festivali her iki kentte de çocuklar aileleriyle beraber ücretsiz olarak izleyebileceklermiş. Ayrıntılar burada.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

2 yorum

  1. biz de Caddebostan nurturia kortejine katılmayı istiyoruz, planımızda değişiklik olmazsa yeniden görüşebileceğiz, ne güzel