4 Yorum

Reformcu Anneler – Emzirmek Doğaldır

Emzirme Reformu’nun Facebook’taki sayfasında başlattığımız yeni hareketin adı bu.

Emziren Anneler, bebeklerini emzirirken çekilen fotoğraflarını albümün Fan Photos bölümüne yüklüyorlar.

Amacımız, emzirmenin doğallığının altını çizmek.

Dün akşam başlattığımız bu proje ilk saatlerinden itibaren hareket kazandı. Birbirinden güzel, birbirinden doğal fotoğraflar albümde yer almaya başladı.

Bunun dışında birkaç güzel gelişmeyi daha paylaşmak istiyorum:

Emzirme Reformu’nu başlattığımızdan beri en başta gelen amaçlarımızdan biri önemli sayıda destek toplayarak Bakanlıkların karşısına çıkıp derdimizi anlatmaktı. Biz henüz kestiremediğimiz bu önemli rakama ulaşmaya çalışaduralım, Çalışma Bakanlığı’ndan bize bir mesaj geldi: Projeniz çok anlamlı, daha fazla bilgi istiyoruz.

Heyecanla oturduk, Bakanlığa bir bilgilendirme notu yazdık. Görüşme talebinde bulunmayı da ihmal etmedik tabii. Şimdi beklemedeyiz.

Çalışma Bakanlığı için hazırlık yaparken bu sefer Sağlık Bakanlığı’na bağlı İstanbul Sağlık Müdürlüğü bizimle iletişime geçti. Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması (ASÇAP) Şube Müdürü Dr. Hande Uluç’la buluşarak ona da Emzirme Reformu’nu detaylı olarak anlattık. Sağlık Bakanlığı’nın da projemizle ilgileniyor olması ve destek vermek istemeleri bizi daha da sevindirdi!

Bu sırada Emzirme Reformu’nu destekleyenlerin sayısı 2000’e yaklaştı. Tiyatro sanatçılarından bilim adamlarına, baba adaylarından anneannelere her gün birçok insan yorum bırakıyor, destek yağdırıyor.

Bütün bunlar doğru yolda ilerlediğimize dair inancımızı pekiştiriyor.

Çoğul konuşuyorum, “biz” diyorum. Çünkü bu iş için çalışan ciddi bir gönüllü grubumuz oldu bizim. Çoğu anne, bazısı baba, kimisi çalışan, kimi emziren, kimi henüz anne olmamış ama gönlü emziren annelerden bir grup insan, profesyonel alandaki bilgi ve tecrübelerini bu konuya bağışlıyor. Öyle olunca da ortaya anlamlı bir proje çıkıyor.

Yakında Emzirme Reformu’nun sitesini daha zengin bir hale getireceğiz. Ayrıca bu işe gönüllü olarak mesai harcayan insanları da ön plana çıkaracağız ki, örneğin basın mensupları medya temsilcimize, il temsilcilerimizin olduğu illerden insanlar o ildeki arkadaşlarımıza ulaşabilsin.

Çok güzel şeyler olacak.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

4 yorum

  1. Kesinlikle harika bir is yapiyorsunuz hepbirlikte! Cok ama cok guzel seyler olacak!
    tesekkurler

  2. Gerçekten çok güzel şeyler oluyor. Tebrik ediyorum hepinizi..

  3. bu haberi yeni okudum, günlerdir süründüğüm konuda sevinçli bir haber almak çok iyi geldi.

    iyi ki düşündünüz…

  4. Ellerinize saglik. Kolay gelsin!