5 Yorum

Haberler, duyurular, paylaşımlar

Blogcu Anne Trendus Blog Ödülleri’nde ilk 30’a kaldı. – Blogcu Anne, sizlerden gelen oyların sayesinde ilk elemeyi geçti ve ilk 30’a kaldı. Ancak bundan sonra işim zor. Nitekim Trendus bir moda dergisi ve haliyle moda blogları açık ara önde gidiyor. Yine de “senin canın sağ olsun, kazanmasan da kalbimizdesin” deyip oy vermek isteyecek olursanız tıklayın.

***

Pozitif Doğum Hikâyeleri yeniden yayında Pozitif Doğum Hikâyeleri‘ni bayağı bir boşlamıştım son aylarda. “Kısa bir ara” demiştim, ama bir baktım ki altı aydan fazla olmuş. En nihayetinde Nihan ve Demir’in Hikâyesi ile tekrar başladık yayına. Keyifle okumanız dileğiyle…

Sizin de paylaşmak istediğiniz bir hikâyeniz varsa iletisim@blogcuanne.com adresinden bana gönderebilirsiniz. Ayrıntılar burada.

***

Reformcu Anneler resimlerini Facebook’a koyuyorlar – Emzirme Reformu olarak anne sütü ve emzirmenin önemine dikkat çekmek için geçen hafta başlattığımız Reformcu Anneler: Emzirmek Doğaldır temalı fotoğraf kampanyası Emzirme Reformu’nun Facebook sayfasında büyüyor. Anneler, bebeklerini emzirirkenki resimlerini Facebook sayfamızdaki Fan Photos bölümüne ekliyorlar. Siz de katılmak isterseniz yapmanız gereken duvara yazı yazar gibi resim eklemek. Facebook hesabınız yoksa ancak yine de kampanyaya katılmak istiyorsanız resminizi bana gönderebilirsiniz: iletisim@blogcuanne.com

Birden fazla resim koyabilirsiniz. Emzirmeyi bırakmış olsanız da daha önceki bir resminizi koyabilirsiniz. Konulan resmin güncel olması şart değil. Örneğin, aşağıdaki annem ve benim yaklaşık 35 sene önceki resmimiz.

***

Çocuklara erken yaşta yabancı dil öğretmek – Çikolatalı Pasta blogunun yazarı Senem, çocuklara yabancı dil öğretmekle ilgili üç tane çok güzel yazı yazdı son zamanlarda. Senem’in yazılarına -sırasıyla- buradan, buradan ve buradan ulaşabilirsiniz. Senem’in çevirdiği Çift Dilli Çocukların Anadili: Anadil Eğitim için Neden Önemli yazısına da buradan ulaşabilirsiniz.

***

Dersimiz enerji tasarrufu – Bilim firması DuPont, santralistanbul işbirliği ile MEB İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilköğretim okullarının 4. ve 5. sınıf öğrencilerine “enerji tasarrufu” konulu afiş yarışması düzenliyormuş. Yarışmayı kazanan 5 finalist sınıf, 8-14 Mart Bilim Haftası’nda santralistanbul’da bilim atölyelerine katılma hakkı kazanacakmış.

Proje dönemi şöyleymiş: 28 Ocak 2011-Afiş yarışması son başvuru tarihi;  8 Şubat 2011- Değerlendirme ve jüri; 14 Şubat 2011-Kazananların açıklanması; 8-14 Mart 2011 Bilim Haftası, atölye çalışmaları

Ayrıntılı bilgi Kiraz Halkla İlişkiler’de Eda Sümer’den alınabilirmiş: (212) 232 49 02-03, eda@kirazhalklailiskiler.com.tr

***

Ders kitabında UFO görülmüş – Milli Eğitim Bakanlığı’nın 10. sınıflara ücretsiz dağıttığı İngilizce ünite kitabındaki bir alıştırmada köylüler, köye gelen uzaylılarla halay çekiyorlarmış. “Hiç UFO gördünüz mü? Gören biri tanıyor musunuz?” diye başlayan ünite boyunca uzaylıların gerçekten var olup olmadığı sorgulanıyor, en sonunda da köylüler “Hooray!” nidaları eşliğinde uzaylılarla halay çekiyormuş.

Yapacak bir yorum bulamadığım bu haberin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

İyi haftalar 😉

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

5 yorum

 1. Elif merhaba

  Annenin emzirme fotoğrafına hayran kalarak yazdığın posta bakıyordum ki benim yabancı dil öğrenme ilgili yazılarımı paylaştığını farkettim. Çok teşekkür ederim.

  Bu arada ders kitabındaki UFO ve uzaylı resimleriyle MEB artık materyal geliştirme konusundaki absürdlüğünde hangi noktaya geldiğini bir kez daha gösterdi. Ben sana bu kadar uçuk olmasa da çok vahim başka örnekler de gönderebilirim.

  Sevgiler
  Senem

 2. bizim oyumuz da az değilmiş hani,119 olmuşuz,ne yapsak farklı farklı pclerden girip oy mu atsak:)

 3. Bir evden bir isyerinden oy verdim… Bu odulu kazanmasan da sen anneler dunyasinin blog sampiyonusun. Takdirle takip ediyorum.

 4. SENEM – rica ederim, gerçekten çok güzel yazılardı, ne kadar emek vermişsin.

  BERİVAN – çok teşekkürler.

  NEŞE – Ne güzel sözler, çok teşekkür ederim.

  Sevgiler…

 5. 153. oyunuzda benden geldi, birincilik belki hayal ama, gönüllerin birinciliğini hakkettiğiniz kanısındayım.