4 Yorum

Taze çıktı bunlar…

İki yeni kitap blogu:

(1) OkurYatar.com

Elma Yayınevi’nin başını çektiği, “çok yazarlı ve etkileşimli bir kitap inceleme topluluğu” bu. Şöyle anlatıyor OkurYatarlar kendilerini:

  • Kitapların incelendiği,
  • Karşılıklı yorumların yapıldığı, çok çok yazıldığı, sevildiği,
  • Belirli zamanlarda belirli şehirlerde buluşup gergin sohbetlerden uzak, gülen, hediyeleşen, yepyeni insanların katıldığı,
  • Giderek büyüyen, bol bol kitap kokan ama hiç eskimeyen,
  • Siz de yazın diyen,
  • Kimsenin yabancı kalmadığı ya da kimsenin eski olmadığı, bir topluluğuz biz.

İncelemesi bedava: OkurYatar.com

(2) Kitap Teknesi:

Norveç’te yaşayan bir Türkçe öğretmeni ve mühendis karı koca tarafından yenice açılan bir blog Kitap Teknesi. Öğretmen olan Başak Canpolat için çocuk edebiyatı her zaman ayrıcalıklı bir yerde olduğu için kitaplığın önemli bir kısmını çocuk kitapları oluşturuyor. Kitap değerlendirmeleri ve masallar öğretmen Başak’ın imzasını taşıyor. Mühendis Eren Campolat ise daha çok çevirilerle ilgileniyor.

Çocuk edebiyatı,bütün önemine karşın hem ihmal edilen, hem de istismara açık bir alan. Basitlikle yalınlığı birbirine karıştıran, çocukların zekasını ve duyarlılığını küçümseyen kitaplarla ne yazık ki çok sık karşılaşıyoruz. Kitap Teknesi’nin nitelikli değerlendirmelerle bu alana ışık tutacağını, anne-babalara kılavuzluk edeceğini umuyoruz.

diyor Eren Canpolat.

Yurtdışında olduğuklarında sık sık kitapçıya uğrayıp yeni kitaplardan haberdar oladıklarını, bu nedenle idefix’in yeni eklediği çocuk kitaplarından haberdar olabilmek için bir sistem geliştirdiklerini de anlatıyor. Şu RSS linkini kullanarak idefix’e yeni eklenen Aile Kitaplarını (Anne Baba Kitapları, Çocuk Bakımı, Çocuk Psikolojisi, Ev ve Pratik Bilgiler, Kadınlar İçin Kitaplar, Çocuk Eğitimi) takip edebiliyormuşsunuz.

Kitap Teknesi’ni Facebook ve Twitter üzerinden de takip etmek mümkün.

***

Kitaplarla ilgili bir haber daha: İstanbul, Bağdat Caddesi’ndeki İyi Cüceler çocuk kitapçısının web sitesi yenilenmiş, online kitap satışı yapmaya başlamışlar. Buradan buyrun.

***

Psikolog Iraz Toros Suman’ın düzenlediği Aile İçi İletişim seminerlerinin ikincisi 2 Yaş Sendromu ve Sonrası hakkında olacakmış. İstanbul okurlarına önemle duyurulur. Malum, iki yaş sendromuyla bitmediğini 3 yaş ve üzeri çocukları olan ebeveynler bugünlerde deneyimliyorlardır. Detaylar burada.

***

Tıpış Tıpış Zamanlar – Hamilelere, taze annelere, babalara “hem defter, hem rehber” olarak hazırlanan Tıpış Tıpış Zamanlar, hamileliğinizle ilgili gelişmeleri not etmenizi, bebeğinizin fotoğraflarını şirin çıkartmalarla sayfalara yapıştırmanızı sağlıyor. Bebeğinizin ilk dişleri çıktığında, ilk adımını attığında not edebileceğiniz Tıpış Tıpış Zamanlar’la ilgili daha fazla bilgi Zamansız Ajanda‘da.

***

Sihirli Kırk Hafta – Devrim Şahin Atılkan’ın hamilelik anılarına yer verdiği kitabı Sihirli Kırk Hafta Beyaz Yayınları’ndan çıktı. Aynı zamanda Emzirme Reformu gönüllülerinden de olan Devrim’in kitabı, günün anlam ve önemine uygun olarak tam da Emzirme Rehberi eğitimi aldığımız gün elimize geçti. Satışından elde edilecek gelirin bir kısmıyla kuvöz alımına katkıda bulunulacak olan kitabın bir de Facebook sayfası var.

***

Moli ve Olaf satışta! Bu blogun okurlarının da yakından tanıdığı Bir Dolap Kitap Banusu’nun sevimli karakterleri Moli ve Olaf’a artık sadece ekrandan bakmak zorunda değiliz.

Her biri el yapımı olan ve sadece birer adet yapılan bu resimler artık satışta. Ayrıntılar, Bir Dolap Kitap Banusu’nun okumaya doyamadığım diğer blogu olan Cincüce Bobin Hizmetleri’nde.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

4 yorum

  1. Ekran çıktısına tıklayarak da ulaşılabiliyor gerçi ama sitemizin açık adresini de ben ekleyeyim: http://www.kitapteknesi.com

  2. süpersin Blogcuanne!