12 Yorum

Haberler, duyurular, paylaşımlar

Öncelikle bir sitemde bulunmak istiyorum: Efenim, blog yazma platformlarının bir özelliği de hangi yazıyı kaç kişinin okuduğunu görebilmeniz. Ve ben görebiliyorum ki bu HABERLER, DUYURULAR, PAYLAŞIMLAR yazıları en az okunan yazılarım arasında bulunuyor!

Niçin? Hmm? Fasa fiso şeylere yer vermiyoruz ki burada! Ya da SADECE fasa fiso şeylere yer vermiyoruz diyeyim. Bakın, ne önemli etkinlikler var yakında. Hem yeni siteler açılmış. Falan filan.

Lütfen dışlamayınız bu başlıklı yazılarımı. Okuyunuz. Buyurun:

Emzirme Reformu, 3. Sivil Toplum Kuruluşları Günleri’ne katılacak – Evet, bir seneden kısa bir sene önce bir blog hareketi olarak başlayan Emzirme Reformu, stantıyla, rozetiyle, banner’ıyla, gönüllüleriyle aynen de bir Sivil Toplum Hareketi olarak Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi’nin düzenlediği S. STK Günleri’ne katılacak. 9 Mart’ta, Kadir Has Üniversitesi’nde. Detaylar burada.

***

2.Uluslararası Down Sendromu SemineriDown Türkiye tarafından ikincisi düzenlenen ve bu sene uluslararası nitelik kazanan seminerde 0-6 yaş motor beceriler, aile odaklı eğitim programı, eğitimde hukuk yolları, olumlu davranış pekiştirme teknikleri, başarılı kaynaştırma uygulamaları konularında uzmanlar tarafından sunumlar yapılacakmış. Ayrıca SÖZ BİZİM! panelinde de down sendromlu gençler katılımcılarla hayatlarını ve hayallerini paylaşacakmış. Böyle bir panel Türkiye’de ilk kez düzenleniyormuş.

Daha önce yazısına da yer verdiğim Fulya Ekmen’i bu girişimi için yürekten kutluyorum. Ne güzel işler başarıyor.

***

Kadın Sağlığı ve Fizyoterapi Sempozyumu – Türkiye Fizyoterapistler Derneği İstanbul İl Temsilciliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ‘Kadın Sağlığı ve Fizyoterapi’ konulu bir sempozyumun düzenliyor. İstanbul Tıp Fakültesi Tevfik Sağlam Amfisi’nde düzenlenecek olan ve katılımın ücretsiz olduğu sempozyumun programı ise şöyle:

13:00-13:30 Kayıt

13:30-13:45 Açılış

ERGENLİK DÖNEMİNDE KADIN
Moderatör: Prof.Dr.Bilsen SİRMEN,  Doç.Dr.Ekin AKALAN

13:45-14:00  Ergenlik Döneminde Diabet ve Obezite: Prof.Dr.Firdevs BAŞ

14:00-14:15 Yaşam biçimi olarak egzersiz ve spor: Doç.Dr.Ümmühan BAŞ ASLAN

ERİŞKİNLİK DÖNEMİNDE KADIN
Moderatör: Prof.Dr.Hanifegül TAŞKIRAN, Yrd.Doç.Dr.E.Elçin DERELİ

14:15-14:30     Sağlıklı erişkin kadında egzersiz planlanması: Yrd.Doç.Dr.İpek YELDAN

14:30-14:45    Hamilelikte egzersiz ve Pilates: Fzt.Özlem ÜSTÜNKAYA

14:45-15:00  Kadın ve Meme kanseri: Doç.Dr.Fulya AĞAOĞLU

15:15-15:30   Meme kanserinde koruyucu fizyoterapinin önemi: Uzm.Fzt.Alis KOSTANOĞLU

15:30-15:45 Kahve arası
GEÇ ERİŞKİNLİK DÖNEMİNDE KADIN

Moderatör: Prof.Dr.Serap İNAL, Yrd.Doç.Dr.Ela TARAKCI

15:45-16:00  Menopoz:Uzm.Dr.Funda GÜNGÖR

16:00-16:15 Osteoporoz: Dr.Fzt.Tuğba CAN

16:15-16:30  İnkontinans ve Fizyoterapisi: Prof.Dr.Arzu RAZAK ÖZDİNÇLER

16:30 Kokteyl

***

1=1 Kampanyası – Gönüllerin bebek bezi üreticisi Prima (en azından bizim hanehalkının gönüllerinin diyeyim), UNICEF ile bir kampanya gerçekleştiriyormuş. 1=1 adı verdikleri bu kampanyaya katkıda bulunmak isteyenler, Facebook’taki Prima Dünyası Sayfasını beğeniyor ve tek tıkla, Türkiye’de önlenmiş olmasına rağmen dünyada yüz binlerce bebeğin hayatını tehdit eden yeni doğan tetanosunun önlenmesi için Prima’nın UNICEF’e bir aşı bedeli bağışlamasını sağlıyormuş.

Yani bir Facebook beğenisi = 1 tetanos aşısıymış. Oturduğunuz yerden destek vermemek olur mu? Prima’nın sayfasını “beğen”mek için tıklayın.

***

AnneyeÖzel – Annelere özel bu yeni portal, bebek sahibi olmak isteyen ya da bebek bekleyen anne adaylarını tek tek tanıyan, ihtiyaçlarını bilen ve ona özel asistanlık hizmeti veren bir platformmuş. Bilgilerin uzmanlar ağzından sunulduğu, üyelerin siteye kendilerini tanıttıkları ve kendilerinin durumuna uyan bilgilerin onlara sunulduğu bir ortam sağlıyormuş AnneyeÖzel. Denemesi bedava, buradan buyurun.

***

AkıllıBaşlangıç – Bu da yeni bir web sitesi haberi. 3-7 yaş aralığındaki çocukların bilgisayarla tanıştırılmaları, ruhsal ve zekâ gelişimlerine uygun bir şekilde bilgisayar kullanmaları için hazırlanmış. İçeriği sürekli güncellenen ve geliştirilen sitede çocuklar için eğitici ve eğlenceli oyunlar, masallar bulunan Türkiye’deki ilk ve tek site olma özelliği taşıyormuş.

Açıkçasını söylemek gerekirse, biraz temkinli yaklaştım ben bu siteye. Deniz’i mümkün olduğunca bilgisayarla haşır neşir etmiyorum henüz. Nasıl olsa elinden düşmeyeceğinden hareketle daha oyunlarla, neylerle pek tanıştırmadık.

Ama siteye bir göz attım. Diyor ki:

AkıllıBaşlangıç projesi bir AR-GE projesi olarak İTÜ-KOSGEB teknoloji geliştirme bölgesi bilim kurulu onayından geçmiş ve devlet tarafından desteklenmektedir. Aynı zamanda AkıllıBaşlangıç sisteminin içeriği Maltepe Üniversitesi ile yapılan işbirliği çerçevesinde ilgili disiplinlerin akademisyenlerinin görüşleri, önerileri doğrultusunda hazırlanmakta, yenilenmektedir.

Hakkımızda kısmında daha fazla detay var.

Dedim ya, ben henüz bu alana giriş yapmadım. Ama bu tür arayışta olan ebeveynler için doğru bir adresmiş gibi geldi bana AkıllıBaşlangıç. Bir göz atıverin hele. Hatta mümkünse düşüncelerinizi de yorumlarda paylaşın. Merak ettim.

***

Son olarak, keyifle takip edilen Çocuk da Yaparım Kariyer De portalı detaylı bir röportaj yaptı benimle geçenlerde. Hani o kadar detaylı ki, neredeyse anlatmadığım şey kalmadı! Meraklılar buradan okuyabilir.

İyi haftalar!

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

12 yorum

  1. AnneyeÖzel – Annelere özel bu yeni portal, bebek sahibi olmak isteyen ya da bebek bekleyen anne adaylarını tek tek tanıyan, ihtiyaçlarını bilen ve ona özel asistanlık hizmeti veren bir platformmuş. Bilgilerin uzmanlar ağzından sunulduğu, üyelerin siteye kendilerini tanıttıkları ve kendilerinin durumuna uyan bilgilerin onlara sunulduğu bir ortam sağlıyormuş AnneyeÖzel. Denemesi bedava, buradan buyurun

  2. Çocuk da Yaparım Kariyer De portalını ilk kez duyuyorum, tam benlikmiş 🙂

  3. Röportajını okudum.Tek kelimeyle harikasın. Maşallah sana. forumu dört gözle bekliyorum, benim hayatımda sanal alem seninle anlam kazandı.:) teşekkürler.

  4. senin bütün yazılarını okuyorum ama bazen yorum yazmıyorum sen olmadan sanal alemin tadı bile olmaz herğün bilgisayarı açar açmaz ilk iş senin sayfa açılıyor okunuyor sevğiler bloğçu annem

  5. ben bu başlığı ne zaman olsa okuyorum.valla ben suçsuzum:)

  6. röportaj çok güzeldi.evet kesinlikle çok içtensin ve bu yüzden böyle çok okunuyorsun.hep böyle kal.

  7. bu yararlı siteler için çok teşekkür ederim. özellikle "akillibaslangic.com"un konsepti faydalı görünüyor ama henüz bizim için çok erken tabi.

  8. Sevgili blogcu anne,
    akıllı başlangıç sitesi masal, okul öncesine özel oyun barındıran tek site olmadığı gibi, ilk hiç değil. Bu anlamda ilk adres 3 yıldır takip ettiğim bebekoyunu.tv dir.