16 Yorum

Fena değildik hani…

Lafı uzatmadan doğrudan giriş yapayım:

Soldan: Emzirme Reformu gönüllülerinden Peri (ve Ayda), Gülderen (ve İpek), Elif, Latife

Görüldüğü üzere artık stantıyla, rozetleriyle, broşürleriyle ve tabii ki da gönüllüleriyle basbayağı bir sivil toplum hareketi Emzirme Reformu.

Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen 3. Sivil Toplum Kuruluşları Günleri’ne katıldık bugün. Aslında daha fazla gönüllümüz gelecekti ama kış boyunca yağmayan kar bugünü bekleyince evde kaldı annelerimiz. Sonradan Zeynep’imiz de bize katıldı, beş kişi olduk. Diğerlerinin de aklı, kalbi bizimleydi, biliyorum.

Çok güzel hazırlandık bu etkinliğe. Yine çok organize çalıştık, güzel işler çıkardık ortaya. Kimimiz broşürü hazırladı, kimimiz fotoğrafları. Kimi basın bültenini halletti, kimi çiçeği ayarladı. Derken işte ortaya yukarıdaki görüntü çıktı.

Çok güzel bir etkinlikti. Üniversite öğrencilerinin ilgisi tatmin ediciydi. Kimi bilgili, kimi değildi ama hepsi ilgiyle dinledi. Broşürlerimizden, rozetlerimizden aldılar. Web sitemizi gezdiler.

Diğer STK’larla aynı havayı solumak, onlarla aynı enerjiyi paylaşmak da çok motive ediciydi. Ne güzel işler yapan STK’lar var. (Tanışabildiklerime ayrıca yer vereceğim).

Latife bol bol fotoğraf çekti her zamanki gibi. Emzirme Reformu’nun Facebook sayfasında yayınlayacağız yakında.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi’ne böyle bir etkinliği düzenleyerek STK’larla öğrencileri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum.

Nasıl, biz de fena iş çıkarmamışız, değil mi?

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

16 yorum

 1. mütevaziliğe ne gerek var, bence SÜPERSİNİZ 🙂

 2. Tebrikler… Gerçekten çok güzel bir iş çıkarıyorsunuz..

 3. Tebrikler..Kalbim sizinleydi..

 4. Bence de supersiniz. Bende orda olmayi cok isterdim.

 5. Tebrik ediyorum… Hepiniz harikasiniz

 6. Valla helal olsun hepinize.. Ne çalışkan annelersiniz yahu!

 7. Harikasınız, süpersiniz demekle iş bitmiyor aslında. Bu taşın altına emzirme reformunu destekleyen tüm kadınların, özellikle annelerin elini koyması gerekiyor. İş bölümünü ne güzel organize etmişsiniz. ilerisi için kim ne yapabilirse, ne yeteneği varsa ortaya döksün :)) yanılıyor muyum?

 8. well done girls :))

 9. Üstteki yazıyı okuyup buna yorum yapayım dedim. Merak etme sen hangi sıklıkta yazarsan yaz biz okuyoruz hepsini. Hem ben bu yazıyı dün gece, yenisini de sabah okudum 🙂
  Elif seni kavak yellerindeki efeye benzetiyorum "Oldurcam diyipte olduramadığın bişey yok". Çok güzel fotograflar bunlar. Hemde bu karda kışta, bu bebişlerle.

 10. Tarık'ın Anne

  Çok mütevazisin Elif:)) Harikasınız.. Emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum… TEBRİKLER!..
  NOT:bu kar da kışta kıyamette bebeklerle hemde…:))

 11. Harika bir ekip bu . Çook daha güzel işere imza atacak üstelik .
  Sizinleydim 🙂
  Hasene

 12. harikasınız elif…