1 Yorum

TNT Ekspres Kitap Toplama Kampanyası

Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” kitap toplama kampanyasının onbirincisi 1 Nisan’da başlamış.

Kampanya kapsamında geçtiğimiz 11 yılda toplam 4 milyon 350 bin kitap, Mardin, Şırnak, Van, Tunceli, Siirt, Kars, Hatay, Bitlis, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Sivas, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, İstanbul, Kütahya, Nevşehir, Samsun gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerde 2020 ihtiyaç sahibi okula ulaştırılmış.

Kampanyaya destek vermek için 444 0 868 no’lu telefonu aramak yeterliymiş. TNT Ekspres Türkiye kuryeleri bu telefonu arayarak kitap bağışlamak isteyenlerin kitaplarını kapılarından ücretsiz olarak teslim alıyormuş.

Kampanya kapsamında toplanan Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü yayınlar ile gençlik klasikleri, çocuk klasikleri, klasikler, üniversite ve Anadolu liseleri hazırlık kitapları, çocuk hikayeleri, psikoloji kitapları, çocuk romanları ve öğretmen eğitim kitapları daha sonra TNT Ekspres Türkiye gönüllü çalışanları tarafından tasnif ediliyor, gidecekleri okulların öncelik ve ihtiyaçlarına göre ayrılıyormuş. TNT Ekspres tırlarına yüklenen yüz binlerce kitap yeni sahiplerine teslim edilmek için yola çıkıyormuş.

TNT Ekspres’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi ile birlikte düzenlediği kampanya 23 Eylül’e kadar sürecekmiş.

11 yılda, 31 bin 668 kurum ve bireysel bağışçının desteği ile toplanan 4 milyon 350 bin kitap 2020 ihtiyaç sahibi okula ulaştırıldı. Bu yıl yeniden başlayan kampanyanın geçtiğimiz döneminde bağışlanan 497 bin 527 kitap Türkiye genelinde 157 okula 11 TNT Ekspres tırı ile ulaştırıldı.  TNT ulaştırma ağının yanısıra  çocuklara kitapların gönderilmesi adına gerçekleştirdiği operasyonlarda 500 çalışan kampanyaya destek verdi. Yüz binlerce öğrenciye umut ışığı olan TNT’nin kitap ulaştırdığı okullar Mardin, Şırnak, Van, Tunceli, Siirt, Kars, Hatay, Bitlis, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Sivas, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, İstanbul, Kütahya, Nevşehir, Samsun gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerde yer alıyor.

Kampanyaya destek vermek için yapılması gereken çok kolay; 444 0 868 no’lu telefonu aramak yeterli. TNT Ekspres Türkiye kuryeleri 444 0 868 no’lu telefonu arayarak kitap bağışlamak isteyenlerin kitaplarını kapılarından ücretsiz olarak teslim alıyor. Kampanya kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü yayınlar ile gençlik klasikleri, çocuk klasikleri, klasikler, üniversite ve Anadolu liseleri hazırlık kitapları, çocuk hikayeleri, psikoloji kitapları, çocuk romanları ve öğretmen eğitim kitapları toplanıyor. Bu kitaplar daha sonra TNT Ekspres Türkiye gönüllü çalışanları tarafından olarak tasnif ediliyor. Büyük bir titizlikle hazırlanan kitaplar, gidecekleri okulların öncelik ve ihtiyaçlarına göre ayrılıyor. TNT Ekspres tırlarına yüklenen yüz binlerce kitap yeni sahiplerine teslim edilmek için yola çıkıyor.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

Bir yorum

  1. Çok güzel bizde duyuralım faydamız olsun 🙂