17 Yorum

7 Mayıs Cumartesi kimseye söz vermeyin

Önümüzdeki Pazar günü Anneler Günü’nü nasıl kutlayacaksınız bilmiyorum ama İstanbul’dakiler sakın ha 7 Mayıs Cumartesi günü kimseciklere söz vermeyin. Nitekim:

Emzirme Reformu gönüllüleri geçtiğimiz Cumartesi günü Bursa Korupark AVM’de harika bir etkinlik düzenlediler. İstanbul’dan da gönüllülerimizin ek kuvvet olarak destek verdiği etkinliğin fotoğraflarını Facebook albümünden görebilirsiniz.

Şimdi sırada İstanbul var. Emzirme Reformu gönüllüleri olarak bu kez 7 Mayıs Cumartesi günü Göztepe Parkı’nda bir etkinlik düzenleyeceğiz. Emziren Anneler Buluşması olarak adlandırdığımız bu etkinliğe emziren-emzirmeyen, anne-gebe, çoluk-çocuk, baba vesaire herkesi bekliyoruz. Etkinliğimiz saat 15.00’te Göztepe Parkı’nda başlayacak. Ancak öncesinde, saat 14.00’te Erenköy Lacoste’un önünde toplanacak ve parka doğru birlikte yürüyeceğiz.

Partaki buluşmamızda birbirimizle tanışacak, hazır toplaşmışken bir de toplu emzirme etkinliği gerçekleştirecek, ve ufak bir çekilişle katılımcılarımıza hediyeler dağıtacağız. Vereceğimiz hediyeler arasında Anne-Bebek dergisi üyeliği, LeiLeo’dan hediyeler ve indirim çekleri, doğum fotoğrafçıları Latife Tunç ve Alev Durmuşoğlu’ndan etkinliğin olduğu Göztepe Parkı’nda fotoğraf çekimi ve sonrasında çekilen fotoğrafların olduğu mini albümler, MyCey emzirme ürünleri, çeşitli alışveriş sitelerinden indirim çekleri, Devrim Şahin Atılkan’ın Sihirli 40 Hafta kitabı ve birçok sürpriz ürünler bulunuyor.

Henüz tanışmadıysak tanışmak, Emzirme Reformu hareketinin arkasındaki gönüllüleri de tanımak ve en önemlisi “İlk altı ay sadece anne sütü için altı ay ücretli izin” demek istiyorsanız 7 Mayıs Cumartesi günü Bağdat Caddesi’nde buluşalım. Etkinliğin Facebook sayfasından da detayları takip edebilirsiniz.

***

Hani dokuz ayın Çarşambası bir araya gelir ya… Benim için de 7 Mayıs’ın Cumartesisi öyle olacak. Nitekim aynı Cumartesi sabahı, caddeye doğru yola çıkmadan önce Acıbadem Fulya’da düzenlenecek olan bir söyleşiye katılacağım. Annelik Hallerimiz adlı, Anneler Günü’ne özel olarak düzenlenen bu söyleşide Şebnem Yüce’nin moderatörlüğünde Aliye Uzunatağan, Bennu Gerede ve Özlem Süer gibi isimlerin yanında kendi annelik hallerimi anlatacağım. Çocuklar için fuaye alanında bir Gymboree oyun alanı da olacakmış; çocuklarla gelmek isteyenlere duyurulur.

Bakınız, aynı gün içinde, İstanbul’un iki farklı yakasında iki etkinlikte olacağım. Artık birinden birinde görüşürüz herhalde?

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

17 yorum

 1. Göztepe parkı neden olmasın kısmet ise görüşmek üzere diyorum 🙂

 2. Görüşmek üzere parkta

 3. Yeni bir takipçiniz olarak kızım ve ben inşallah geleceğiz:))

 4. iş yerrinden erken kaçabilirsem, Acıbadem'E de gelmek ve seni dinlemek isterim.. Kısmet!! yetişemezsem, caddede görüşürüz.:))

 5. Göztepe Parkı :))) Burnunum dibi, orada olmayı çok isterim, inşallah…

 6. Görüşmek üzere parkta

 7. dilge kimiran ıhlam

  ayy evimizin dibi 🙂

 8. Şu toplantıdan bir de İzmir'de yapsak? yoksa yapılacak da ben duymadım mı??

 9. Ben de Ankara icin ayni soruyu soracaktim?

 10. :(((

  ay cok uzuldum, 7 mayista Ankaradayiz, ve Goztepe Parka cok yakin oturyoruz.
  Emzirme reformu cok destek oluyorum!!!

 11. Müge Canataroğ

  Elifim, hazır ben emziriyorken memleketinde de yapın bu etkinliği ya..Çok imreniyorum walla 🙂 Bende katılmak istiyorum..

 12. 🙁 o tarihte önemli bir planım olmasaydı çok gelmek isterdim..bir dahakine bebeğimle gelirim inşallah…..

 13. Elif,

  Hava yağmurlu yer değişikliği söz konusu mu?

  • Özlem, birden fazla siteden baktık. Yarın için yağmur göstermiyor. Plan değişikliği yapmadık, aynen devam. Yağmur yağacak olursa da Göztepe Parkı'nda arkadaşlarımız gelenleri kapalı mekana yönlendirecekler.