53 Yorum

Kime ANNE denir?

Bir arkadaşımdan duymuştum, “falanca kişiye ANNE denir” kalıbını. Ondan beri ne zaman aklıma gelse Facebook’ta yazıyorum.

Evin içinde saçına dinozor çıkartması yapışmış bir halde gezen, ve kocası gelene kadar bunun farkına bile varmayan kişiye ANNE denir.

Hayatında nasırın n’sini bilmemiş, çocuktan sonra puset itmekten, çanta taşımaktan elleri nasır bağlayan kisiye ANNE denir.

Kendisi yarım saat uyusun diye cocuklari bakiciyla aşağı gönderen, tam uykuya dalmak üzereyken aşağıdan gelen “Annneeeaaaah! Tebeşirlerimi atar mısııın!” sesiyle uyandırılan kişiye ANNE denir.

Puseti iterek yürümeye alıştığı için onsuz yürüdüğünde ellerini koyacak yer bulamayan ve dengesini kaybeden kadına ANNE denir.

Kendi rejimde olduğu halde en sevdiği yemeği çocuklarına pişiren kişiye ANNE denir.

Çocuklar erkenden yatınca kucağında meyvesiyle Muhteşem Yüzyıl’ın başına kurulan kişiye MUTLU ANNE denir.

Bebeğinin altını her türlü mekan ve koşulda değiştirebilen üstün yetenekli kişiye ANNE denir.

Bazen çok güzel eklentiler oluyor buna. Ama Facebook’ta kalıyor.

Şimdi bunu buraya taşımak istiyorum. Hazır Anneler Günü de yaklaşıyorken, Blogcu Anne okurlarıyla birlikte Anne kime denir, listeleyelim istiyorum.

Sizden ricam, 8 Mayıs Pazar Anneler Günü’ne kadar Blogcu Anne Forum’daki … ANNE denir konusuna yanıtınızı yazmanız. Sizce KİME anne denir?

İçinizden nasıl geçiyorsa yazın. Aklınıza geldikçe yazın. Pazar günü bitimine kadar, istediğiniz kadar yazın. Pazartesi sabah hepsini derleyip, toplayıp burada yer vereyim.

Haydi: … ANNE denir.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

53 yorum

 1. 30 yıl canını dişine takıp kariyer yapmak için uğraşıp, bebeği doğduğu gün hepsini bırakıp bebek bakan kisiye ANNE denir.

 2. Bebeği feyat figan ağlarken tırlatmaya 3 kaldi diye düşünen, ama bebesi uyuduğu anda içinde tarifsiz bir huzur bularak, kendi de yatacağına dudağında gülümseme bebeği seyre dalan şahsa ANNE denir 🙂

 3. Süper olmuş yazın . Bu arada sana birşey sormak istiyorum elif, bebeğim için banyo ve diğer bakım ürünlerinden alacağım. Karar veremedim aklıma bilen kişi olarak sen geldin. Hangi markaları tavsiye edersin.

 4. Kendine sıcak bir bitki çayı hazırlayıp, tam ilk yudumunu alacakken uyanan bebeğine koşmak zorunda kalan ve sıcak hiçbirşey yiyip içemeyen kişiye ANNE denir.

  İşte, sokakta yada başka olmadık yerlerde bebeğinin muzip hallerini hatırlayıp, kendi kendine gülümsemeye başlayan kişiye ANNE denir.:))

  Şimdilik aklıma gelenler bunlar…

 5. kendine hazırladığı yemeği ağzına atmak üzereyken karşısında bebeğinin melül melül bakmasına dayanamayıp yemeğini önce ona yedirmeye çalışan kişiye ANNE denir 🙂

 6. Çocuğunun adı geçtiğinde hiç durmadan en az 20 cümle kurabilen kişiye ANNE denir:))

 7. elindeki sürahinin kapağı ile çaydanlığı kapatmaya çalışan bir taraftanda çocuğuna laf yetiştirmeye çalışan kişiye anne denir…

 8. İki lafın belini 10 aylık bebeğinin çıkardığı seslere onun gibi cevap vererek büken kişiye anne denir:)

 9. Butun gun (tabir-i caizse essekler gibi) calistiktan sonra aksam eve gelip, bir galeta cubugu yiyip dus aldiktan sonra 3 cocugunun odevlerine profesyonel yasamindan kesitler sunarak yardimci olan ve uyumak degil yatakta erkenden bayilan kisiye anne denir.

 10. hec yeteneyi olmadigi halde cocukdan sonra her soze bir sarki soyleyen kişiye anne denir

 11. oğluna masal anlatmak isterken masala kırmızı başlıklı kız ve yedi cüceler diye başlayan ve masalın nasıl başladığını neden hatırlamadığını bir süre sonra anlayan kişiye anne denir

 12. 30 yıl canını dişine takıp kariyer yapmak için uğraşıp, bebeği doğduğu gün hepsini bırakıp bebek bakan kisiye ANNE denir.

 13. Bütün gece uyumadığı için , sabah işe geldiğinde araba anahtarıyla çekmecesini açmaya çalışan kişiye ANNE denir 🙂

 14. Çocuğunun hiç bir zaman tok olduğunu kabullenmeyip her daim ne yedirsem diye düşüp duran kişiye anne denir.

 15. çocukları için canını feda edebilecek tek varlığa ANNE denir.

  çocuğunun başka yerde rahat uyuyamayacağını bildiği için kendi ailesinin evinde dahi kalmayıp gece yarısı yollara düşen kişiye anne denir…

  kızını okula yollayabilmek için kendi yol parasından feragat edip işe karda kışta yürüyerek giden kişiye ANNE denir.

 16. tükürdüğünü defalarca yalayan ve bunu kabullenme bilgeliğini gösterebilen yegane kişiye ANNE denir

 17. Bebek dogduktan sonra sıcak bir yemek yiyemeyen (yemegi tabaga koyup bir turlu yemeye fırsat bulamayan) ve ne yedigini de iki arada anlamayan kişiye anne denir

 18. baba ve bebek uyutulduktan sonra bı bardak çayla bisküvi keyfi yaparken bisküvi tabagı yerıne elını sıcak çaya sokan şahıs!!kimmi? anne..

 19. 2 yaşındaki çocuğu günde 456894455 kez ısırıp yapma evladım, hayır evladım, canım acıyor sözlerini 5684122 kez söyleyen kişiye anne denir :)))

 20. Bebegine binbir zahmetle mama hazirlayan, ancak yedirme asamasinda istahsiz bebegine yediremeyene Anne denIr.bebegi iki lokma yein diye yedirmeyi binlerce kez deneyen ancak basarisiz olana Anne denir.Benim kizim istahsiz:(

 21. Bebegini ya da cocugunu yedirirken onunla beraber ağzını açıp kapayan kisiye anne denir 🙂

 22. Bebeği uyuduğu sırada yemek mi yapsam çamaşırları mı yıkasam dinlensem mi gibi soruları soran kişiye anne denir 🙂

 23. bebeğinden önce gece 6 saat uyuyunca günboyu zombi gibi gezen,bebeğinden sonra gece kesintisiz 4 saat uyursa tüm günü hiç esnemeden geçirebilen kişiye ANNE denir.

 24. uykumuz geldi,bugün kakamızı yapamadık gibi konuşmalarla,çocuğuyla kendini aynı kişi zanneden şahısa ANNE denir.

 25. Kendini çocuğunun babasıyla kıyaslayarak daha becerikli, daha üretken, daha çalışkan, daha fedakar, daha daha daha… yani evde en önemli olduğunu düşünen kişiye "anne" denir.

 26. olmadık zamanlarda ve mekanlarda emzirmek için göğsünü çıkarıp bebeğinin ağzına dayayan kişiye "ANNE" denir

 27. 8 aylık hamile kızına, o adını anmamış olsa da, canı çekmiştir diye kargoyla zeytinyağlı dolma gönderen insana ''Anne'' denir.

 28. Kendisi ilaç içecekken, yan etkilerine bakıp "amaaan, bunlar da ne bulurlarsa yazmışlar, bir şey olmaaaz" diyerek içen, çocuğuna ateş düşürücü ilaç içirecekken yan etkilerine bakıp" çok tehlikeli yan etkiler var, bunların piyasaya çıkmasına nasıl izin verirler, acaba şu olur mu, acaba bu olur mu, ilk defa içecek, acaba hastanede mi içirsem" diye psikopata bağlayan kişiye "ANNE" denir.

 29. Bir an hayal ettim de çok şeker:))

 30. yağmurlu havada araba yıkatana anne denir ..vakitsizliğin son safhası da denilebilir tabiiiiiii……

 31. Youtubedan caillounun apaçi dansını 25644422 kere çocuğuyla izleyen kişiye anne denir :))))

 32. İşe gelmeden önce yollarda Alibaba'nın çiftliğini yeni yeni konuşan kızına söyleyen,iş yerindeyken bile telefondan kızına yemek yedirmeye çalışan,akşamları kızına kavuştuğunda bir yandan mutluluk bir yandan hüzünle dolan kadına anne denir:)

 33. Saatlerce uyutmaya çalışıp uyuduktan sonra can sıkıntısından ne zaman uyanacak diye bebeğinin başında bekleyen kişiye ANNE denir.

  Evde 1 saat yalnız kalınca boşluğa düşen kişiye ANNE denir.

  Kendi haftalık komple bakımını 30 dakikada bitirebilen kişiye ANNE denir.

  Ön-ergenlikteki tüm vicdansız delikanlı yorumlarına maruz olan ve 2 dakika sonra hepsini unutabilen kişiye ANNE dir.

  Tüm marketlerde sekerli (Tipitip veya Big Babol tarzı) sakız arayan kişiye ANNE denir. (piyasada çocuklara uygun tatlandırıcısız sakız hiç yok farkında mısınız?)

 34. kocasına 6.ay aşıları ateş yapar diyorlar ateşten çok korkuyorum aşkımmm acaba o geceyi arabada hastanenin önünde mi geçirsek diyen kişiye ANNE sen iyice piskopat oldun haaa diyen kişiye baba denir:D:D:D

 35. 48 saat uyumayan bebeğiyle ilgilenenirken yorgunluktan harap olmuş bebeği nihayet uyuduktan sonrada ya kusarsa ya boğulursa diye oturup başında bekleyen kişiye sanırım ACEMİ ANNE denir 🙂

 36. Bebeği kabız oldugunda işini kolaylaştırmak istercesine onunla birlikte ıkınana anne denir!

 37. gecenin bir vakti bebeğinin ertesi günkü yoğurdunun mayalanmadıgı aklına gelip,o sıcacık yataktan kalkıp yoğurt mayalan kişiye "ANNE " denir.

 38. Etten tiksindiği halde tavuk ciğerini kuzu beyni ve dana dilini doğrayan yesinde tek kan yapsın diye şekil şekil pişiren cinse Anne denir..

  Tabakta kalan yemeği hadi son son son diyerek 3-4 kaşık daha tepiştirmeye çalışanada anne denir 🙂

 39. Bebegi misil misil uyudugunda, onu seyrederken bir yani huzurlu, diger yarisi evhamlanan ve hicbir sorun yokken hungur hungur aglayan kisiye "ANNE" denir.

 40. Artık en sevdiği şarkı "mini minnacık örümcek", en sevdiği şarkıcı "eğitici müzikli oyuncaklar" olan kişiye ANNE denir.:)

 41. Sabahtan çamaşırları makinaya atıp, çocuğun kahvaltısını hazırlayıp yedirip işe giden, yolda iken ben pijamalarımı çıkarmışmıydım diye kontrol eden ve akşama kadar koşturduktan sonra eve dönüp yemek hazırlayıp, çamaşır asıp, ortalık toplayıp, bir yandan da oğluna at taklidi yaparak sırtında emekleyerek dolaşan ve akşam yemeğinde oğlu ağzına her kaşık alışında üzerindeki yorgunluğu atıp huzur bulan yaratığa ANNE denir!

 42. İş yerinde öğle vakti arkadaşları alışveriş, kuaför vs. konularda sohbet ederken, oğlunun hergün ve günde 3 öğün izlediği Aslan Kral filmini onunla izleyip, müziğini beyninden silemeyip durmadan mırıldanan ve garip bir mahlukmuş gibi bakılan kadına ANNE denir.

 43. güliz kendirci

  Çocuğu olduktan sonra günlük gazeteleri biriktirip bir hafta geriden takip edebilen kişiye "ANNE" denir.

 44. Kazık kadar olduğumuz halde hayatta olduğu sürece çocuk kalmamızı sağlayan kişiye anne denir..

 45. Gecenin 2nde ağlamama neden olan bu muhteşem yorumlar için hepinize teşekkürler:)