18 Yorum

Anneye her gün Anneler Günü

Dünkü Emziren Anneler buluşmasını takiben eve gelişimiz gecikip çocuklar da yolda uyuyakalınca Doğan bir itirafta bulundu: “Eve erken gidebilseydik sana hediye olarak Türkan Şoray t-shirt’ü alacaktım.”

Her ne kadar Anneler Günü’nün materyalleştirilmesine karşı olsam da Koton’da gördüğüm ve sıkı bir hayranı olarak ba-yıl-dı-ğım Türkan Şoray t-shirt’lerinden birine her ne sebeple olursa olsun sahip olma fikrine bayıldım. Saate baktım, “Eh, daha kapanmadı ki, uğrayıp alabiliriz!” dedim.

Ve Doğan uyuyan çocuklarla arabada beklerken hiç utanmadan kendime gidip bir Türkan Şoray t-shirt’ü aldım. Şunu. Kasada “hediye mi?” diye soran kıza ne diyeceğimi bilemedim. “Şey… Evet… yani, hayır… Kendime Anneler Günü hediyesi!

Kendim gidip almış olsam da, fikir Doğan’ındı. Sevinmeme yetmişti. İnsanın istediği bu değil mi zaten: hatırlanmak, düşünülmek… Bugün, ya da herhangi bir gün.

Bu sabah Deniz babasının-akıl-edip-benim-seçip-aldığım ama onun “Anne bak sana ne aldık!” diye takdim ettiği ve benim “Ay inanmıyorooooom, Türkan Şoray t-shirt’üüüüüü” şeklinde bir sevinç nidasıyla açtığım hediyeden sonra çocuklarla çocuklarla yatakta yukarıdaki sevgi yumağını oluşturduk. Sonrasında Deniz evin içinde deli gibi koşmaya, Derin bağırıp çağırmaya başladı.

Doğan’a dedim ki, “En güzel Anneler Günü bu işte…”

Çocuklarımın bağırtılarıyla uyandığım, uyandırıldığım, onların seslerini duyduğum, varlıklarını hissettiğim her gün Anneler Günü.

Kendi annemin varlığına şükredebildiğim, canım sıkıldığında ona sığınabildiğim her gün Anneler Günü.

Kısacası, anneye her gün Anneler Günü.

Anneler Günü’müz kutlu olsun. Bugün, ve her gün.

Hastalık, huzursuzluk, sıkıntı, üzüntü hiç olmasın hayatımızda. Ne bugün, ne sonra.

İyi ki anneyim. İyi ki anneyiz. İyi ki bugünü paylaşabiliyoruz.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

18 yorum

 1. anneye hergün anneler günü he 🙂 tuttum bu lafı 🙂

  anneler günümüz kutlu olsun. Rabbim bu duyguyu tatmak isteyenlerin kucağını boş bırakmasın.. amin..

 2. evet, doğru demişsin Elif. benim ilk anneler günüm, daha nice anneler günümüz olsun. kutlu mutlu olsun 😉

 3. şekercim öncelikle anne(ler) gününü şiddetle kutlar,yanaklarından öper sevgiyle sarılırım.

  kuzularımızla hayat yolunu hep huzur ve sağlıkla yürüyelim inşallah.

  dün eşimin "hadi sana anneler günü hediyesi alalım "sözüne pek gülmüştüm ama seninki en azından sonuca ulaşmış.ve varya en hoş tişörtü almışsın.gidip ben de alıcam aynısından:)ayyy ne kıskanç kadınlaar vaar mı dedin hımm:))ama en hoşunu almışsın napıyım.güle oynaya giy arkadaşım.

  öperim.

 4. t-shirtler pişti oldu Elif 🙂 suç senin ama, sen gösterdin, ben kocaya gösterdim derken hoop 🙂

  anneler günün kutlu olsun, hepimizinki kutlu olsun…

 5. 🙂 Hepimizin Anneler günü kutlu olsun. Umarım isteyen herkes anne olur ve bu harika duyguyu tadar 🙂 Kızım daha anlamıyor anneler gününden, onuniçin güzelce sarılıp öptüm ve anneler günüm kutlu olsun dedim. Seneye inşallah büyüyüp kendi söyleyip öpücek…

 6. tüm annelerin anneler günü kutlu olsun :):) sevgiler

 7. Benimde ilk ANNELER GÜNÜM. Gerci ANNELiK BiR GÜN DEGiLDiR… BANA HER GÜN ANNELER GÜNÜ. BÜTÜN ANNERiN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN….

 8. Anneler gününüz kutlu olsun..Benim bebeğim henüz karnımda. Acaba ben de anne sayılır mıyım :))

 9. Anneler gününüz kutlu olsun Elif hanım ve tüm anneler..Benim bebeğim henüz karnımda. Acaba ben de anne sayılır mıyım :))

  • Bende henüz anne adayıyım; anne olsun olmasın, hamilelerde dahil 😉 bütün kadınların ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. Herkese sevgiler

 10. Anneler gününüz kutlu olsun. Bol huzurlu nice günleriniz olsun…

 11. herkesin anneler günü kutlu, çocuklarıyla mutlu geçsin.Benim gibi hamile arkadaşlarında anneler günü kutlu olsun .

 12. benim 2,5 yaşındaki oğlum anneler günü hediyesini dün verdi.bahçedeydi.mutfak camının altından 'anneciii 'diye seslendi.baktım.bi tutam ot yolmuş bana uzatmaya çalışıyor.babası yukarı kaldırdı gülerek bana uzattı.o ot beni o kadar duygulandırdı ki otun resmini çektim.hala o uzatışını hatırladıkça içim sıcacık oluyor.Allah isteyen herkese anneliği yaşatsın

  • benim oğlumda marketten dönerken yerden bikaç çiçek toplamış. komşumuz görmüş elinde. ver onları bana ısrar etmiş. annemin onlar demiş egede. ne yaptıysa alamamış. kokuşana kadar minik bi bardağın içinde yanımızda durdu :))

 13. a-aaaaa bgn ben de aldım türkan şoray thirtü:))) benimki farklı versiyonu ama hepsi çok güzeldi gerçekten!

 14. t-shirt harika. İnşallah 34 bedeni de vardır. ayrıca bütün annelerin anneler günü kutlu olsun. 🙂

 15. Herkesin "GEÇMİŞ AMA GEÇMEYEN" anneler günü kutlu olsun!! Nehir son 3 gündür sürekli mektup, kart, resim hazırlayıp bana hediye ediyor. Sonra da "dünyanın en güzel yeri" diyip boynuma sokuyor o güzelim yüzünü… Gel de yeme bunları. Mümkün olsa arada yeniden içime alıp orda sıkı sıkı tutmak istiyorum 🙂