0 Yorum

Büyük Buluşma – Rövanş

Lolo, 2-0 yenik kapattığı büyük buluşmanın rövanşından galip gelmiş olmanın gururunu aşağıdaki yazısında anlatıyor. LoLo’nun tüm yazılarını LoLo’nun İlişki Günlüğü etiketinden takip edebilirsiniz.

LoLo ve sevgilisi, She Said This, He Said That adlı bloglarında ilişkilerini birbirlerinden bağımsız olarak analiz ediyorlar. Her Pazartesi, aynı olayı, birbirlerinin etkisi altında kalmadan, kendi bakış açılarıyla aktarıyorlar. Yer yer gülüp eğlenmek, yer yer hayıflanmak isteyenlere önemle duyurulur.

***

Eveeeet en sevdiğim bölüm…

Karşı taraftan gelen davetlerin sıklaşmasından ötürü, sonunda ben de sevgilimi ailemle tanıştırmaya karar verdim. Benim annem, benim babam, ben, benim sevdiğim mekan, artık bugün test edilen ben olmayacağım. Bugün benim günüm!!

Aklar karalar çıkacak ortaya… Zira babamın 6. hissine çok güvenirim. Bugüne kadar onunla kimi tanıştırdıysam, beşinci dakika içinde verdiği not gerçekten de hep adil oldu.

Son güne kadar “Oooh, ben gayet rahatım. İstersen annenlerle beni yalnız bırak git, 1 saat sonra gel, sen bilirsin” diyerek beni şaşırtan sevgilim, o günün sabahı beklediğim gerginliğe nihayet büründü.

Saat 10:00 suları. Buluşma saat 12:30’da…

Sevgilim: Haydi bakalım hazırlanmaya başlıyoruz.
LoLo: Biraz erken değil mi canım?
Sevgilim: Erken mi? 1 saat sonra falan çıkıyoruz.
LoLo: 1 saat sonra mı? Napıcaz o kadar saat orda???
Sevgilim: Canım?!
LoLo: İyi iyi tamam.

Yaklaşık 30 dk sonra…

Sevgilim: Eyvah!! Ayakkabılarımın bağcıkları kopmuş! Ya ben bunu çıkarmıştım yaaa…. oofffff…..
LoLo: Diğer ayakkabını giyersin tatlım?
Sevgilim: Niye? Bu kötü müydü?
LoLo: Yoo değil, o da güzel..

Yaklaşık 15 dk sonra…

Sevgilim: Yok, bu gömlek dışarda olmadı. İçime sokayım dicem ama kemer de almadım yanıma. Offff, ben direkt evden gelecektim. Olmadı, gider ordan alırım.

Ve tahmin edildiği üzere randevu saatinden yaklaşık 45 dakika öncesinden ordaydık. Hemen ilk mağazaya girip kemerimizi aldık, içimizi bir rahatlattık. Tesadüf o ki, yolda giderken annem ve babamla karşılaştık.

Aslında niyetim şöyle güzeeel bir plan hazırlayıp sevgilimi terletmekti. Nitekim aklımızdan türlü türlü cinlikler geçse de,  ilk görüşmeden çocuğu bu kadar şoka uğratmayalım dedik.

Yaklaşık 2 buçuk saat süren yemekli şaraplı sohbetimizden, sevgilimin farkında olmadan girdiği türlü türlü testlerden sonra herkesin yüzü gülüyordu. Yemek sonrasında ayrılmak üzereyken, babam “siz arabayla mı dönersiniz?” diyerek sevgilimin alkollü araba kullanıp kullanmayacağına dair son bir test daha yaptı, ve tabii ki sevgilimden alması gereken cevabı aldı: “İçkili olduğumuz için taksiyle döneceğiz efendim.”

Bildiniz! 10 puan! Babam mest… Sen yok musun seeen!

Nitekim sonradan babama çok yalvarmama rağmen negatif bir yönünü göremediğini söyledi…

Ama azimliyim. Her şeyi bulup çıkartacağım! Nasılsa herkesin arıza tarafları var. Önemli olan erkenden bulup çıkarmak.

***

Sizin de söyleyecek sözünüz varsa Blogcu Anne’de konuk yazar olabilirsiniz. Konuk yazarlık hakkında buradan bilgi alabilir, diğer konuk yazar yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *