1 Yorum

Geleceğin Annelerine Destek

Ankara Keçiören’deki Atatürk Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu, geleneksel kermes ve çocuk şenliğini 29 Mayıs Cumartesi günü kuruluşun bahçesinde gerçekleştirecekmiş.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı olarak 0-3 yaş ve 13-18 yaş çocuklara hizmet veren Atatürk Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu’na gelir sağlamayı amaçlayan kermes boyunca çocukların hobi atölyesinde hazırlamış olduğu el ürünleri, çeşitli firmaların bağışladığı malzemeler satışa sunulacakmış. Şenlik bölümünde Polis Akademisi bando takımı, Eyvan Derneği folklor ekibi, kuruluş çocuklarından oluşan folklor ekibi ve Serenad Bağcan’ın yer alacağı kermese Tayfun Taliboğlu konuk olarak katılacakmış.

Gelelim siz nasıl destek olabilirsiniz’e:

 • 0-3 yaş grubu çocuklar için oyuncak, 13-17 yas arası genç kızlar için giysi temin edebilirsiniz. Prensip gereği kullanılmış kıyafetler kabul edilmiyor; ancak 0-3 yas grubu bebeklerimizin kıyafetleri temiz ve yeni gibi olan kıyafetleri yuvaya verilebilirmiş.
 • Kermese katılmayacak ya da Ankara dışında yaşıyor olsanız bile 5 TL’lik kermes davetiye bedelini (ya da isterseniz daha fazlasını) bağışlayarak katkıda bulunabilirsiniz. Bağışlarınız için hesap numarası:
  Atatürk Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Geliştirme Derneği
  Ziraat Bankası Keçiören ŞB.
  IBAN NO: TR 7200 0100 0811 0614 7050 5001

İletişim için yuva gönüllüsü Esma Yakut: esmayakut@aol.com

ATATÜRK ÇOCUK YUVASI VE KIZ YETİŞTİRME YURDU MÜDÜRLÜĞÜ
Müdür Yardımcısı Birgül Çelik
ADRES: Gazino Durağı Pınarbaşı Mah. Ardahan Sok: No: 4 Keçiören / ANKARA
Tel: (0312) 355 11 10 / 3 Hat Fax: (0312) 355 45 51
e-mail: ataturkcocukyuvasi@shcek.gov.tr

***

Türkan Saylan Beyaz Perdede – Türkan Saylan’ı anlatan Türkan filmi 19 Mayıs’ta gösterime girdi.

Bir grup Türkan Saylan hayranı ve destekçisi tarafından açılan Türkan Saylan Beyaz Perdede grubunun seslenişini aşağıda paylaşıyorum:

Dizilerin yarattığı; kadınların hep ezildiği, aşk mağduru olduğu, güzel villalarda, saray odalarında gündelik dertleriyle meşgul olduğu o yapay dünyadan çıkıp, boğazımızı düğümleyecek bir gerçekliği izlemeye ve izletmeye hazır mısın?

Beyazperde, ömrünün son günlerinde huzuru çalınan, anılarına el koyulan bir kanser hastasına, üstelik bu ülkede binlerce hastanın iyileşmesinde, binlerce çocuğun okumasında katkısı olan, hastanelere, caddelere adı verilen bir aydınına iade-i itibara hazırlanıyor.

Bir parçası olmak istemez misin?

Ben isterim, ve hatta bu hafta olmayı planlıyorum.

Filmin fragmanını grubun Facebook’taki sayfasından seyredebilir, gelişmeleri Twitter sayfalarından da takip edebilirsiniz. Filmin gelirleri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne aktarılıyor.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

Bir yorum

 1. Önce Kermes; sadece 5 TL ile destek olabileceğimiz bir yuva burası. Elbise, kitap herşey gerek. Hiçbir şey yapamasak da 5 TL'lik kermes biletlerinden alabiliriz.

  Sonra Türkan; eşim ve oğlumla seyrettik. Tam 19 Mayıs günü. Yiğit'i özellikle götürdüm. Bu ülkede kendini insanlara adamanın, cesaretin bedelini öğrensin ama yine yılmasın diye. Bu ülkedeki herkesin kolay yoldan para kazanmanın peşinde olmadığını, kimi cesur yüreklerin ödedikleri bedele rağmen doğru yoldan şaşmadığını bilsin diye.

  Çok etkilendim. Öyküyü zaten biliyoruz, oyunculuklar muhteşem. Ama en çok etkilendiğim şeylerden birisi saygı duyduğum neredeyse tüm sanatçıların bazen tek cümlelik replikle bile olsa filmde yer alması.