2 Yorum

Önce Çevre Günü, sonra Anne-Bebek Festivali

Cumartesi günü, aslında Pazara denk gelen 5 Haziran Dünya Çevre günü vesilesiyle, Bayrampaşa Forum’da Pembe Candaner‘in moderatörlüğünde “Çocuklar için iyi olan çevre için de iyidir” konulu bir panel düzenlenecek. HaberTürk gazetesinden Damla Çeliktaban ve Fikir Sahibi Damaklar lideri Defne Koryürek’in yanı sıra, etkinliğin başını çeken Yeşilist‘in kurucusu Ergem Şenyuva ve Kapbula Organik Şeyler‘in sahibi Tuba Yalçuva’yla birlikte ben de panelde yer alacağım. Organizasyon aşamasının başından beri içinde olduğumdan çok iyi biliyorum: içeriği gerçekten çok zengin, çok bilgilendirici olacak. Bayrampaşa Forum, saat 11:30. Kaçırmayın.

~~~

İlk günü yukarıdaki etkinlikle çakışmakla birlikte 4-5 Haziran’da Ümraniye Meydan AVM’de bir Anne-Bebek Festivali düzenlenecek. Pazar günkü “Blogger Anneler söyleşisi”nde Anneysen.com, Yeşim Mutlu, SlingoMom ve Bebeğim Geliyor anneleriyle birlikte ben de yer alacağım. Aynı zamanda Yeşim Mutlu’nun kişisel sergisinin de yer alacağı bu etkinlik de çok keyifli olacak.

“Bu hafta sonu ne yapsak?” diye düşünen -İstanbullular- için sanırım yeterlidir bunlar…

~~~

Ayrıca:

1 Haziran Çarşamba günü saat 12:30-13:30 arasında Boğaziçi Üniversitesi, Kırmızı Salon’da Çocuklarla El El-Connection Parenting Yöntemi hakkında ücretsiz bir seminer düzenlenecekmiş. Daha fazla bilgi için tıklayın.

~~~

Renkler Herkes İçindir – Bu filmi henüz izlemediyseniz izleyin. İzleyin ki, görme engelli birisi renkleri öğrenebileceği bir yazılıma ücretsiz kavuşabilsin.

~~~

Ekle Destekle – İnternet tarayıcıları için tasarlanmış bu eklenti sayesinde araç çubuğunuzda hem istediğiniz kategorilerde haber alabiliyor, ve yine bu alanda görüntülenecek reklamlarla desteklemiş olduğunuz projeye kaynak yaratabiliyorsunuz. Şu videodan da kurulumu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ekle Destekle sayesinde haberleri istediğiniz kaynaktan alabiliyor, bir yandan da reklam verenlerin reklam gelirlerinin seçtiğiniz kuruluşa aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu platformdan faydalanan kuruluşlardan biri olan TEGV, sistemin güvenli ve şeffaf olduğunu da şöyle belirtiyor:

  • Bu eklenti indirme uygulaması gerek teknik gerekse mali açıdan son derece güvenli
  • Tüm sistem uluslararası denetim kuruluşu Deloitte tarafından sürekli denetim altında
  • Projeden yaratılacak kaynak şeffaf bir şekilde web sitesinden açıklanacak
  • Bu kaynağın kullanımıyla ilgili bilgiler de yine bu platform aracılığı ile sizlerle paylaşılacak
  • Projenin maddi kaynak gerektirmiyor ve internet tabanlı oluşu hızlı büyümeye olanak sağlıyor

~~~

Önemle duyurulur.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

2 yorum

  1. Meydan' a çok yakın oturuyorum..Pazar günü inşallah geleceğim 🙂