35 Yorum

Hamilelikte cinsellik… olmuyor!

Bu erkek milletini anlamak mümkün değil azizim.

Bakınız, aşağıdaki konuk yazar/sorar gebeciğin derdine.

3. ayına girmiş bir hamileyim ve eşimle bu konuda neredeyse 3 aydır anlaşamadığımız tek konu cinsellik!

İlk 3 ay sakıncalı, son 3 ay sakıncalı diye yerleşmiş kalıpların dışında başka bir kalıbımız daha varmış artık bunu da son iki haftadır net ifade etmeye başladı; “Ya ikinize de zarar verirsem? I-ıh, olmaz” diyip kestirip atıyor. Her ne kadar ona bilgiler sunsam da, okumasında yarar bulduğum anekdotlar göndersem de, her doktor ziyaretimizde doktorumuz sakınca yok dese de olmaz diyor başka bir şey demiyor.

Sadece bu kadar zamandır bir erkek nasıl durabilir diye sorduğumda ise, “Ben idare ediyorum bir şekilde”, “Yapmasam da olur” diye bir cevap geliyor. İyi de nasıl ediyor? Kafamda türlü senaryocuklar türemeye başladığından artık anormal bir insan olup çıkıvereceğim diye korkuyorum.

Fazla uzun bir hikâyem yok. Konu belli. Sadece deneyimli anne kişilerine ihtiyacım var, o kadar… Böyle bir durumla karşılaşan ve bunu aşan var mı; ne şekilde, nasıl aşılır; fikir ve tecrübe bekliyorum.

Burada uzman kişilerin olduğunu da biliyorum, bana bir uzmana başvurun falan demeyin lütfen. Çünkü bunu reddedeceğini adım gibi biliyorum, kaldı ki kendi doğum doktorumuz sakınca yok dediği halde bunları aşamıyorum. Uzmana gitmemize lüzum yok diye onu da kestirip atacaktır.

Al karşına konuş diyeceğim, yapmış. Doktorun söylesin diyeceğim, onu da denemiş. Yaratıcılığını kullan desem, adamcağız yaklaşmıyor bile…

Önerisi olan var mı?

3. ayına girmiş bir hamileyim ve eşimle bu konuda neredeyse 3 aydır anlaşamadığımız tek konu cinsellik!

İlk 3 ay sakıncalı, son 3 ay sakıncalı diye yerleşmiş kalıpların dışında başka bir kalıbımız daha varmış artık bunu da son iki haftadır net ifade etmeye başladı;

“Ya ikinize de zarar verirsem? I-ıh, olmaz” diyip kestirip atıyor. Her ne kadar ona bilgiler sunsam da, okumasında yarar bulduğum anekdotlar göndersem de, her doktor ziyaretimizde doktorumuz sakınca yok dese de olmaz diyor başka bir şey demiyor.

Sadece bu kadar zamandır bir erkek nasıl durabilir diye sorduğumda ise, “Ben idare ediyorum bir şekilde” , “yapmasam da olur” diye bir cevap geliyor. İyi de nasıl ediyor? Kafamda türlü senaryocuklar türemeye başladığından artık anormal bir insan olup çıkıvereceğim diye korkuyorum

Fazla uzun bir hikâyem yok. Konu belli. Sadece deneyimli anne kişilerine ihtiyacım var o kadar… Böyle bir durumla karşılaşan ve bunu aşan var mı; ne şekilde, nasıl aşılır fikir ve tecrübe bekliyorum.

Burada uzman kişilerin olduğunu da biliyorum, bana bir uzmana başvurun falan demeyin lütfen. Çünkü bunu reddedeceğini adım gibi biliyorum, kaldı ki kendi doğum doktorumuz sakınca yok dediği halde bunları aşamıyorum. Uzmana gitmemize lüzum yok diye onu da kestirip atacaktır.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

35 yorum

 1. aynen biz de öyleydik ..benim eşimde aynısını savundu ve 1 sene boyunca 3 kere falan beraber olduk..sonrada nispeten kolay geçen doğuma atıfta bulunarak ilişkiye girmediğimiz için kolay geçti dedi..yani öyle düşünüyorsa değiştiremezsin…

 2. Benimki de korkuyordu, bebege zarar vermekten, bende bu konuyu cok arastirdigimi bebege zarar vermekten ondan daha cok istemedigimi soylemistim. Ki rahmin yumsamasinda spermin ne kadar etkili oldugu da biliniyor artik, doguma iki gun kala da beraberligimiz surdu hicbir sorun da yasamadim )).

 3. İnsanların önyargısını değiştirmek, atomu parçalamaktan daha zor bir iş. EINSTEIN

  Dilek’ e ithafen…

 4. duygu sömürüsü yap, ağla, aklından geçenleri söyle

 5. sevdiklerinden cok uzakta...

  biz o evreleri atlattik, gel gor ki hala ayni:)))) yani dogum sonrasi da degismiyorlar haberin olsun:)))) kardes kardes yasiyoruz bizde:)))dogumdan 2,5 yil sonra bile:))))

 6. Bebeklerin annelerinin duygularını hissedebildiğini, sen mutlu olduğun sürece onun rahatsız değil mutlu olacağını söyleyebilirsin ve umarım işe yarar.

 7. SAnırım bu bir çok çiftin yaşadığı bir sorun. Ama bunu sorun olarak görmemek gerekiyor. Bir de kalıpların dışında düşünmeye çalışalım. Nasıl dayanıyorsun kesin birşeyler karıştıryorsun düşüncesinden sıyrılmak şart diye düşünüyorum. Erkekler de insan sonuçta onların da duyguları var ve seks onlar için de sadece fiziksel bir konu değil.
  Benim kocamda da “zarar verme” korkusu bir şey olursa vicdanını ömür boyu yaşama korkusu var ve ben gerçek bir empatiyle bunu anlayabiliyorum.
  Sevişmek sadece bedenlerin değil ruhların da birlikteliği değil mi? Herşey bir kenara bırakılmıyor mı herşey unutulmuyor mu o müthiş duygu anında ama işte erkek kafasında zarar mı veririm karıma bebeğe diye düşünürken o ana konsantre olamıyor. Bence iyi analiz etmek lazım kocaları. Eğer sevişmek dışında hala sevecen hala sana kendini kadın gibi hissettiriyorsa ve sıklıkla aslında seni arzuladığını ve çok özlediğini söylüyorsa bence sorun yok.
  Bunu yaşayan kadınları bizzat onlardan biri olarak çok iyi anlıyorum ve ben kendimi yazdıklarımı düşünerek rahatlatıyorum

 8. Bizim oyle bir durumumuz olmadi hamilelik sirasinda. Bir kere cinsel birliktelik sonrasinda hafif kanamam oldu, o da normal diyor doktorlar ama ikimiz de istemedik yapmak bir daha. Dogumdan sonra da yorgunluk falan baya uzun bir sure yapmadik sonra normale dondu. Neyse soylemek istedigim, erkeklerde 30-35 yas sonrasinda herhalde cinsel ihtiyac azaliyormus. Yapmasalar da o kadar aramiyorlar herhalde. Benim esim de uzun sure yapmadan durdu ve senaryo uydurmama hic gerek yok cunku hangi saatte nerde adim gibi biliyorum. Bence hic senaryo yazma. Seni cocugunu cok sevdiginden yapmak istemiyor iste. Illede sex yapmaniz da sart degil. Sarilsa opse yeter bence. Oplari da yapiyorsa cok kafana takma derim ben. Benim fikrim boyle ama yine de sen bilirsin, senin esin en iyi sen tanirsin….

 9. Hmmmm, biz sona güne kadar devam ettik. Hatta kız gelmekte gecikince yararı bile olur düşüncesiyle daha da arttırdık. Ama düşündüm de, böyle bir durumla karşılaşsam, herhalde birleşme olmadan sevişmeyi önerirdim (hani liseliler gibi :)). Hem size zarar verme korkusu olmaz, hem de yakınlaşmış olursunuz, belki sonrasında eşiniz de rahatlar. (Kendimi Haydar Dümen gibi hissettim :))

 10. Benim eşimde karnım büyümeye başladıktan sonra birlikte olmaktan kaçınmıştı.
  Bebeğimiz dünyaya gelip herşey normale döndükten sonra konuştuğumuzda bunun iki sebebi olduğunu söylemişti. Birincisi bebeğe zarar verme korkusu, ikincisi ise değişen vücut şeklimizin birliktelik sırasında hissettiremedikleri.
  Bu döneme nasıl sabrettiğinin cevabı olarakta tıpkı mens dönemindeki gibi. Bu dönemin bitmesini bekleyerek, bunada dünyaya gelecek çocuğunu düşünerek dayandığını söylemişti.
  Son güne kadar devam eden arkadaşları da tebrik etmek istiyorum.Çünkü ben son aylarda sağımdan soluma bile dönememiştim de.

 11. Bu sorun değil bence. Eşinizi değil kendinizi değiştirin. Bu daha kolay olsa gerek 🙂

 12. bal gibi de olur biz sadece 5. ve 6. aylarda nedensiz kanamalarım yüzünden doktor yasakladı tam birleşme olmadan devam ettik tehlike geçince de normale döndük hatta doğum sonrası 20ç gün birlikte olduk tabi kanama yoktu o 2 gün.geçi bunları yazmanın yararı olacakmı bilmiyom sen okuyorsun çünkü ve sen bunu zaten biliyorsunç bence bir arkadaş daha yazmış ya ben mutsuz olduğumda bebek te mutsuz olur diye onu anlat. antiparantez her erkek dayanamaz diye bişey de yok buna inan lütfeen.

 13. Biz de hamilelikte “yapmayanlar” grubundaniz. Ve bence de erkek dayanamaz diye bir sey yok… Meraklanmayin 🙂 Gerci bizim yapmamamiz benden kaynaklandi daha cok. Yani benim bitmek tukenmek bilmeyen bulantilarim ( yaklasik 6 ay falan), baska baska sikintilar yuzunden oyle pek birlikte olasim yoktu. Bir de yukarda biri yazmis, bana da cok mantikli geldi: Tam birlikte olmadan, “liseli asiklar yontemini” deneseniz? Kabul eder mi???

 14. De ki; Biraz daha sevişmezsek ben stresten çatlayacağım, seni de huzursuz edeceğim hem de her gün, bu bebeğimizi çok ama çok olumsuz etkileyecek, kendini bana bırak, sakin ol bu birleşme bebeğimizi de mutlu edecek, sanki beşik etkisi olup huzur veriyormuş bebeğe… CİDDİYİM KOCACIM üzerine atlamadan kes şunu de:) DE bunu ciddiyim…

 15. Biz ilk 6 ay iyiydik,daha sonra karnım büyüdüğünde,artık pek seyrekleşti ve son zaman kardeş olduk:))Taaaki dr karına böyle kötülük ediyorsun,normal doğum için sana ihtiyacı var deyinceye kadar,hoş o zamanda görev olarak yaptığını hissettim ama sesimi çıkarmadım.Sanırım şeklimizin değişmesiyle ne kadar bizi beğenseler,sevselerde seksi görünmüyoruz.Bunu kabul etmek gerekir.Liseli aşıklar olayınada katılıyorum.

 16. biz ilk hamileliğimde 5. aya kadar devam ettik, ikincide de hamile kalma korkusu olmadan sevişmenin tadını çıkardık diyebilirim.

  bence eşine nazikçe sevişebileceğiniz bir ortam hazırla. ya da bir arkadaşın dediği gibi sadece sevişin.

  kadının hamilelikte bir dönem isteği tavan yapıyor, tam da o zaman erkeğin libidosu yerlerde sürünüyor galiba. bir ara koca göbeğimle köşelerde eşimi kıstırdığım zamanlar olmuştu. eşim bu duruma pek şaşırıp çokça da gülüyordu 🙂

 17. 6 aylık hamileyim. o zaman korkmadan çekinmeden yap diyosunuz yani. :))

  • Bunu size sadece doktorunuz söyleyebilir. Buradaki herkes kendini anlatıyor. Genele bakarak karar vermeniz riskli olabilir bence. Doktorunuz muayenelerde bir problem görmüyorsa yapabileceğinizi söyler zaten.

 18. Biz dayanamayıp doğumdan 1 gece önce bile yapmıştık hiçbirşey olmuyor arkadaşlar kasmayın kendinizi:-)

 19. Bu soruyu yönelten arkadaş adına hepinize teşekkür ederim.

  Şu mesajını size iletmemi istedi:

  “Çok teşekkür ederim. Oradaki bir annenin bebeğini öne sürersen dayanamaz yorumundan sonra konuştum. Sorun çözüme ulaşıyor. Bebegimin de üzüldüğünü söyledim. Kocam dayanamadı.”

  🙂

  • Süper taktik, işe yaradığıda ıspatlandığına göre bende denemeliyim.
   Gerçi 8. aydayım. benim de endişelerim var aslında “ya erken doğuma sebep olursa” diye ama onu mahrum bıraktığımı düşündükçe de üzülüyorum.

 20. Acikcasi benim esim de hic yanasmadi….Bebegi incitmekten korkuyorum dedi…Eger icinden gelmiyorsa yapacak birsey yok dedim…Bekledim…Dogumdan sonra yaklasik 4-5 ay daha bekmelek zorunda kaldik cunku benim hormonlarim bebegim! bebegim! diye haykiriyordu…Acikcasi regl donemim tekrar basladiktan sonra cinsel hayatimiz duzene girdi…Negatif konusmak istemiyorum ama maalesef bazi erkekler istemiyorlar..Bekle ve gor diyecegim…

 21. ben de şuan 9. ayıma gidim ama 9 ay boyunca 5 defa falan birlikte olduk, eşim istemiyor bizde de aynı soruları bende sordum dr la da konuştum eşimle konuştu ama yine hiç bişey yapmadı. bebeğe zarar vereceğini düşünüyor sürekli ve beni sexi bulmuyor karnım büyüdüğü için anne sıfatıyla bakıyorlar sadece. bende türlü türlü senaryolar uydurup söyledim eşime saçmalamalarla karşılaştım, böyle işte :)) az kaldı yapacak bişey yok artık doğumu bekliyoruz

 22. Tabi canım idare ediyorlardır…
  Buyuk ask, super dostluk, sahane seks, ben kesinlikle evlenmek istemiyorum zira ikimizin de basımızdan gecmis, fakat adam cocuk derdinde, e ben de 38 yasındayım ve Dr a gittim sıkıntı var, dusundum sevgilime “tamam hamile kalırsam evleniriz” dedim bir ay sonra hamileyim hemen evlendik. Ve ne oldu? Adam süratle kacmaya basladı, seks yasak 3. ay serbest oldu, ben yanıp tutusuyorken o bana dokunmuyor? Geldik 6. Ay a ama ben artık bebekle konusuyorum, “evlendik ve baban uzaklastı” 7. Ay aldattı, tabi ki yakaladım, yalan soyledi, cocuk o stresle 8 aylık dogdu, ama esim o kadının kendisine asık oldugunu iddia etmekte devam ediyor! Oglum 2 yasına gelene kadar ben dedektiflige devam ettim cunku abi hala dokunmuyor!! Evde olmuyor, cocukla hic ilgilenmiyor, Ve sonunda yakaladim, seks fotograflarını gordum ve ölüyordum!! Sonra gelsin itiraf, hamilelikten korktu kactı, o kadına “güya” o da asık oldu vs, ben boyle bir acı bilmiyorum, ayrılalı 2 yıl oldu e evlilikle birlikte toplam 5 yıldır seksi unuttum, yuzlerce ilac ve terapi acı bitmiyor gecmiyor.Her ne kadar basit anlatsam da asamadıgım cok cok agır bir olaydır Aman dikkat et!!…