9 Yorum

Kendime not: Görünüşe aldanma

Bazen çok önyargılı oluyorsun insanlara, olaylara karşı. Sonra hiç beklemediğin bir şey çıkıyor işin içinden.

Ne demişler, “Görünüşe aldanma.” Çooook önemli bir söz. Görünüşe aldanırsan eğer, hayatına girmesine izin vermediğin insanların senin için ne kadar büyük kayıp olacağını bilemezsin. Ya da tam tersi, can ciğer kuzu sarması olacağın bir insanın sana ne kadar zarar verebileceğini de.

Temkinli olacaksın. Ama insanlara ilk izlenime göre not vermeyeceksin. Onlara fırsat tanıyacaksın. KENDİNE fırsat tanıyacaksın.

Bu hayatta öğreneceğin çooook şey var daha. Ne o? 35’ine yaklaştın, iki çocuk doğurdun diye adam mı oldun sandın? Öğrenmenin yaşı yok kızım. Öğrenmeyi, keşfetmeyi, merak etmeyi bıraktığın anda defteri kapat, git; daha iyi.

Bunu anladın bugün. Unutma.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

9 yorum

  1. Kesinlikle katılıyorum sana 🙂 Ben birisinden ilk görüşte hoşlanmıyorsam, biliyorum ki bir süre sonra onu daha iyi tanıdığımda kesinlikle çok seveceğim. O kadar çok başıma geldi ki bu durum… Bu yüzden de ilk yargım ne olursa olsun karşımdakine bir şans tanımaya çalışıyorum. İnsanın öğrendiklerinin bitmemesi ne güzel 🙂

  2. Benim presibim önyargılı olmamak ama bugüne kadar ki deneyimim de bir insanın elini ilk sıktığımda hissettiğim şeyin beni sadece yüzde bir yanılttığı….

  3. önyargılara ben de karşıyım, yaşım daha 30 değil, ama ilk izlenimim tekrar fırsat versem de hiç değişmiyor. bunda 15 yıldır ailem dışında onlarca insanla bir arada yaşamak zorunda kalmamın çok büyük payı olduğunu düşünüyorum. tanıma konusunda abartı derecede tecrübeliyim ve hiç yanılmıyorum…

  4. Ne guzel yazmissin…

  5. Ne guzel yazmissin…

  6. çok haklısın ama ben esas sana bunu yazdıran olayı merak ettim:)

  7. umarım beklemediğin birinden şahane dost çıkmıştır da yazmışındır bunları.

  8. Kötü bir şey olmadı. Tam tersi, güzel bir şey oldu. Daha önce tanışmadığım, ama hakkında fikir sahibi olduğum biri hakkında çok olumlu düşünceler belirdi kafamda. Ben de kızdım kendime “ne demeye tanımadan, bilmeden insanlara not veriyorsun?” diye.