9 Yorum

Tarihe not: Komutan

Bu aralar Deniz babasıyla bir çekişme halinde. Daha doğrusu, Doğan’ın 5 yaşındaki oğluyla çekiştiği yok da, Deniz onunla yarış halinde. Hedef belli: Anne.

Geçen gün sordu bana Deniz:

– Anne, ben büyüyünce, baba olunca biz büyük yatakta nasıl yatıcaz?
– Anlamadım Deniz’ciğim?
– Yani üçümüz nasıl sığıcaz?

Sanırım büyüdüğü zaman kendinin babasının yerine geçeceğini sanıyor. Öyle olmadığını anlattık, bilmem anladı mı.

Başka bir gün, yemekte kızdığı babasına “İnanılmazsın baba!” diyor. Sonra dönüp benden onay istiyor: “Anne, baba inanılmaz, di mi?!”

Geçen gün babasına kızmış. Daha doğrusu babası ona kızmış, o da kendine yediremiyor. Bağırıyor ona: “Sen böyle yapamazsın! Sen komutan değilsin!”

Babası da kendisinin şu anda komutan olduğunu, Deniz büyüdüğünde onun da komutan olacağını söylüyor.

Deniz, çaresiz, son noktayı koyuyor: Ama benim odamda sen komutan değilsin! Ben komutanım!

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

9 yorum

 1. süper bir cevap olmuş.Çok zekice:)
  Ayrıca bu resimde sana daha çok benziyor:)

 2. Beter böcekler işte… Şimdi tatlı geliyor ama ilerde, 4-5 sene sonrasında, aynı notadan çalmaya başlayınca ana-babada biraz teller titriyor:)))

 3. ahahah mavi de babasına “bu evin kural koyucusu sen misin allahh allaahhh” diye söylenip kendi odasının kurallarını kendisinin koyacağını söyleyip. “nokta!” demişti :))

 4. Gülümseyerek okudugum bir yazi olmus 🙂
  Ellerinize saglik!

  Not: Bizim evde 7 aylik olan kızım evimizin komutani 🙂

 5. sanırım kocam böyle sözler karşısında depresyona girer:) Oğlum 11 aylık ve işten gelince kucağımdan babasına dahi gitmiyor. Tabi bizimkisi çok üzülüyor buna. Sizin olayı anlatayım da bari hazırlasın kendisini:)

 6. valla bu didişmenin özeti :Deniz büyüyor! Belki daha çok çatışacaksınız,anlatacaksınız,uğraşacaksınız,ama böyle süper cevaplar alacaksınız….

 7. Uff çatışma şimdiden başlamış. Bu arada fotoğrafa bayıldım 🙂

 8. aslında bu yaşananları okuyunca rahatlıyorum sadece bizim evde değilmiş bu çatışmalar diye:)) odaları onların mahremiyeti olmaya başladı artıkk..ergenliği düşünmek istemiyorummmm….