18 Yorum

Prima Yıldızını Arıyor

“Bebek bezi” denilince Derin’in aklına gelen ilk isim olan Prima, eğlenceli bir kampanya düzenliyormuş.

“Bebeklerinin en neşeli anlarını yansıtan” videoları Prima Yıldızını Arıyor sitesine yükleyenlerin bebekleri Prima’nın yeni reklam filminde oynama şansı elde ediyor, aynı zamanda 20 bin TL’lik eğitim fonu ve bir senelik Prima kazanma fırsatı yakalıyormuş.

Kampanyaya katılmak için yapmanız gereken, Prima’yla uyuyan bebeğinizin uyandığı zaman neşeli bir videosunu çekmek ve sonrasında bu çektiğiniz videoyu Prima Yıldızını Arıyor sayfasındaki talimatlara göre yüklemekmiş. (Minik bir ipucu: sizin bebeğiniz de benimki gibiyse sabah uykusundan uyandığı anı yakalayın. Nitekim Derin öğleden sonraki uykusunu almadan uyanırsa bırak neşeyi, taş üstüne taş bırakmıyor evin içinde.)

Ben henüz Derin’in videosunu yüklemedim ama aklımda birkaç kurgu var. Denk getirebilirsem yapacağım. Ve itiraf ediyorum ki, en çok da “1 senelik Prima kazanma fırsatı” peşindeyim. Bezli maceramızın nereden baksan bir sene daha devam edeceğini düşününce, o bir seneyi bu şekilde tedarik etmek hiç de fena olmaz.

Eğer “Ben video çekemem, çeksem de yükleyemem, yüklesem de uğraşamam” diyorsanız (ve Prima’nın bu kampanya kapsamında ziyaret ettiği şehirlerden birindeyseniz) bu işi Prima ekibine bırakabiliyormuşsunuz. Hangi şehre ne zaman uğrayacaklarının listesi burada.

Kampanya geçtiğimiz ay başlamış ama Eylül boyunca devam edecekmiş. Kampanya bitiminde yapılacak olan genel değerlendirmenin dışında, her haftanın seçilen birincilerine bir adet Sony marka video kamera veriliyormuş. Eylül sonundaki genel değerlendirmede ise birinci olana:

 • Prima’nın yeni reklam filminde oynama şansı
 • 20.000 TL değerinde eğitim fonu
 • Bir senelik Prima aktif bebek bezi

İkinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci kişilere ise 1 senelik Prima aktif bebek bezi verilecekmiş.

İşte böyle.

Aranızda kampanyaya katılıp video yükleyenler olduysa lütfen yorum kısmında paylaşır mısınız, biz de görelim? Ya da bu yazıdan sonra yükleyecek olursanız da buraya linkini bırakın. Bakarsınız Prima’nın yeni yıldızı Blogcu Anne takipçilerinden biri olur? Ne de güzel olur. 😉

18 yorum

 1. evet, 3 hafta önce yükledim Vuslat İmge’nin videosunu ancak puanlama sistemi biraz şaibeli yani en çok puanı alan bücürük haftanın birincisi olacağı için anneler organize olmuş durumda kendi çocuklarına en fazla oyu vermeye ve verdirmeye çalışıyorlar ve diğer bücürüklere en az yıldızı veriyorlar. pazar gecesi müthiş kapışma var anlayacağınız… facebooktan da takip edebiliyorsunuz ve anneler orada fazlasıyla tepkili bu duruma.
  keşke çoğu annenin de dediği gibi sadece prima jürisi seçseydi dereceye girecekleri ve oy verme durumu hiç olmasaydı.

  imgenin videosunu izlemek isterseniz de (link verilemiyor) galeriye girip “ara” alanına “deligiz” yazıp aratıyorsunuz. haketmiyor muydu 1. liği teyzeleri bi bakın meleğime :))))
  her çocuk kendi annesine 1. dir elbette ama işte…..
  işte bu yüzden, ben bu yarışmadan soğuyalı 2 hafta oldu silebilseydim silecektim videomu hatta ama yüklenen video silinemiyor maalesef.

 2. benim puanlarım sıfırlanmış a aaaaaa :(((((
  galeriden nevosh diye aratırsanız benim bebeğimi görebilirsiniz…
  ay çok üzüldüm ben şimdiiii 🙁

 3. bende yükledim bebişimin videosunu.yorumlarda yazıldığına katılıyorum.oylama sistemi bir tuhaf.oylar birden sıfırlanıyor.zaten 1.seçilen videolardan çok daha etkileyici hoş videolar var(benimkini kasdetmiyorum) ödül sistemi de tam net değil.haftanın 1.leri ödül kazanıyor tamam.sonra jüri hangi yüksek puanı alanlar arasından seçecek?? neyse bence bu kampanya primaya yakışmamış.

  • Videoyu nasıl arayalım? Bebeğinin adıyla mı girdin? Nedir?

   • ara butonundan “urascık” yazınca çıkıyor..ekim 2010 doğumlu oğluşum.doğum izninde evde ayağımda salladığımda okumaya başladım blogunu.derinle aynı yıl ama ay farkı çok..bi ara bu konuda yazarsan sevinirim. yani yılın başında ve sonunda doğan bebeklerle ilgili..şimdi okudumda dün yazdıklarımı primayla ilgili amma sert yazmışım:) çünkü baya arkadaşım oy kullandı.puanlar bir anda sıfırlanmasa da düşüveriyor aniden.bi ara ilk 10 da kaldı benimki puanlar 4000 lerde gidiyordu.bi anda 4000 civarında olan oylar 1000 lere düştü anlamadım.içimde kalmış herhalde..selamlar

 4. Ben videomuzu yükleyemiyorum ya hata veriyor.Uzantısında falan mı problem var anlamadım 🙁

 5. derinin videosunu koydun mu elif ?

 6. bence şaibe var yaırşmada puanlar yüksekken birden yerlerde prima jürisi seçmeliydi haksızlık benim bebişimi mutlaka seçerlerdi sezar adıyla yarışıyo bakmalısınız bu güzeligi kaçırmayın

 7. ağustos ayında bebeğimin videosunu yükledim herkes gibi bende çocuğumun 1. olamsını diledim. fakat bu yarışmada bir hile olduğuna inanıyorum çünkü top 10 da 1. iken saniye geçmeden puanlara dibe vuruyor. böyle yarışma anlamsız ve şaibeli bir durum 16 aydır prima kullanıyorum. ama hiç yakıştıramadım primaya maalesef şike var.. herkesi enayimi sanıyorlar… Çok üzüldüm bu duruma :(((((

  • Gülay, şöyle bir durum var (katılım koşullarında da anlatmışlar): puanlar her haftanın sonunda sıfırlanıyor ve yeni haftaya sıfır puanla başlanıyor. Bayağı bir insan bunu yanlış anlamış ya da fark etmemiş olacak ki herkes puanları sıfırlanınca şaşırıyor.

   Videonun adını verir misin, ben de girip oy vereyim?

 8. Bebeğimi çeşitli yöntemler ile güldürerek, videosunu kaydedip, onun farkında bile olmadan, görüntüsünü ticari amaçlar ile kullanmak bana anne olarak etik gelmiyor! Ya bende bir gariplik var, ya ben baya gericiyim, yada tüm dünya çıldımış!
  Hadi ticari amaç olmasın, sadece ne kadar tatlı bebeği olduğunu övünmek istesin. Yine de bana uymuyor. Herkesin yavrusu kendisi için en tatlıdır, bunun bir yarışma ile tasdiklenmesi gerekmiyor…
  http://yavrumilebasbasa.blogspot.com/2011/09/prima-sana-yldzn-yollamayacagm.html

 9. Ben 9. hafta için yeğenimi takip ederken şunu gördüm:

  Sizin yüzlerce (400-500) oyunuza rağmen 2000-2500 puanda seyrederken, akıllılar öğrenmişler sitenin oylama açığını 0 (sıfır) puanda yani puanlama yapılmamış şekilde beklediler ve son gün saat 23.55 gibi bir kaç dk kala yarışmanın sonlanmasına tek oy vererek 4000 puan elde ettiler (işte buydu adaletsizlik yaratan site açığı). Bazı insanlar son 2-3 dk’da eksi vererek onların haketmedigi yerlerinden indirmek istesede 3000 3500 gibi puanlarla yani tek oyla (yada 2-3 oyla) ilk 10 u işgal ettiler son 2-3 dk kadaki uuyanıklıklarıyla. Acaba ne kadar adildi bu.

  Bence yetkililerin oy sayılarını dikkate almaları lazım adaletli bir yarışma ise tabi bu. birde izgi vardı bizler yüzlerce tanığımıza haber vererek oy yukseltmesine uğraşıyor100-200 puan zor artıyordu izgi denen bebeğin sahibi ya primadan içerden serverdan artırılıyordu puanları torpilliydi oyları yada adam hackerdi çünkü 5-10 dk içinde 2000 puanı 3600 e ulastırdıgına iki kez sahit oldum. yetkillerin dikkatine. bence iyi bir inceleme sonrasında ilk 5 i yeniden oluşturun derim. Saygılarımla…

 10. bekarım ama bebekleri çok severim hepinizin çocuklarının videosunu izlemek isterdim am abir türlü hangi araya isimleri yazacağımıı bulamadım:((((