20 Yorum

Tarihe not: B.ktan bir düşüş

Dünün planını günler öncesinden yapmıştım: Öğleden sonra Deniz’in bir arkadaşının doğum günü partisine gidecektik. Sabahında da bizim buradaki Düşevi Kitapevi‘ne gidip hediye alacaktık.

Planı önceden yapmış olmamın sebebi dikkatli bir organizasyon gerektirmesi değil, çocukların ikisiyle birlikte evin içinden ziyade dışında vakit geçirmeye çabalamamdı. Sabah kahvaltıdan hemen sonra uyduruk, kıymalısından bir makarna hazırladım ki dönüşte yiyelim. Sonra attık kendimizi sokağa. Derin’in sabah geç uyanması da işime gelmişti. Planım onu dışarıda yormak, eve gelince de uyutmaktı.

Düşevi’ne gittik. Dikkatli elemeler sonucunda (!) Deniz’in de sevdiği iki kitabı seçtik, Senem’le azıcık lafladık. Öğle yemeği zamanı gelince eve dönmek üzere çıktık.

Yolda Derin pusetinde debelenirken, ben de Deniz’le sohbet ederken birden Deniz’in ayağı takıldı. Kaldırıma kapaklandı. O kadar kötü düşmedi aslında ama dizini fena parçaladı. Düşmesiyle beraber kakaaa!!! diye çığlık atarak ayağa fırladı. Bir de baktım ki yerdeki köpek kakası eline bulaşmış. Deniz onun üzerine düşmüş demek daha doğru.

Deniz'in daha önceki düşüşlerinden bir anı...

Bir yandan Deniz’in kanayan dizine bakmaya çalışırken, bir yandan kakaaa! kakaaaa! diye ter ter tepinen çocuğumun haline gülmemek için kendimi zor tuttum. Durum gerçekten komikti, trajikomik. Deniz, düşmesinden ziyade yerdeki kakaya isabet etmiş olmasına ağlıyordu. Böyle bir şeyin olasılığı nedir gerçekten? Hani düşmek neyse de, düşerken elini kakanın üzerine denk getirmek?..

Neyse, hemen ıslak bezle elini temizledik. Dizini azıcık sildik, eve yürümeye devam ettik. Dizi ciddi acıdığından yürümekte zorlandı yavrum. Eve gelir gelmez yıkadık, pansuman yaptık. Sonra yemek yedik, uyuduk (evet, bir mucize gerçekleşti ve üçümüz aynı anda uyuduk) ve doğum günü partisine gittik.

Tabii ki de aldığımız hediyeleri evde unutarak…

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

20 yorum

 1. Geçmiş olsun gerçekten büyük şanssızlık olmuş.. Güler misin ağlar mısın!!
  Ben de oğlumu cuma günü hastaneye götürmüştüm, muayene sonrası parkta oynamak istedi. Parkın bulunduğu zeminin kenarı hafif meyilli ve taş döşeli. ve orda insanın ayağı kayıyor. Oğlum koşturduğu için dikkatsizlikle 1 kere kaydı, defalarca uyarmama rağmen 3 defa daha kaydı, şuan dizleri ve kolları morluk içinde, 2 gündür ayaklarının ağrıdığından yakınıyor. hadi 1 defa düştün kaygan olduğunu anladın, 2.yi de anladım kaygan olduğunu biran unuttun. 4 defa nasıl düşülür aynı yerde, ben bilemedim..

 2. Gecmis olsun 2 çocuklu hayat zor.ben de her isimi 2 çocukla yapmak zorunda olan bir anneyim.size de bana da kolayliklar

 3. geçmiş olsun…

  üçünüzün birlikte uyuması çok hoş geldi bir an hayal edince 🙂

 4. Eyvah eyvah, fena olmus gercekten kaka kismi 🙂 cok gecmis olsun

 5. Oyyyy! Cok gecmis olsun. Hakikaten buyuk talihsizlik yahu.
  Ama ucunuzun ayni anda uyumasi da pek guzel olmus. Tadindan yenmez valla. Cocuklarla uyunan ogle uykusu kadar tatli birsey var midir ki? Yok valla.

 6. Geçmiş olsun.
  Buradan sorumsuz köpek sahiplerine seslenmek istiyorum; umarım bir gün siz de kendi köpeğinizin kakasının üzerine düşersiniz. Yapmanız gereken tek şey, köpeğinizi gezdirirken yanınıza minik poşet ve minik bir kürek almak.

  • Yüzde bin beş yüz katılmakla birlikte, bizim buralarda kol gezen sokak köpecikleri de sorumlu olabilir mi diye düşünmekten alamıyorum kendimi. Gerçi onlar genellikle böyle ortalığa yapmıyorlar!

 7. Çok geçmiş olsun. Çocuklar tabii düşe kalka büyüyecekler, en kötüsü sanırım kakaya düşmesi olmuş. Hayvan sahipleri duyarlılık gösterip yanlarında poşet taşısalar keşke!

 8. Geçmiş olsun….
  Son cümleye çok güldüm 🙂

 9. Hay allah yavhu, çok geçmiş olsun Elif! Fakat en çok neye güldüm biliyor musun? Dün akşam Nehir’le havuza giderken Nehir yavru bir köpek sevmek istedi ve köpek de onu sevmek isteyince dengesini kaybedip düştü ve bil bakalım nereye düştü? Evet kakanın üstüne!! Ve aynı sahne bizde de yaşandı. Kısaca sana “pişti” yapmışız yani!!

 10. Bende oğlumla aynı anda uyumayı özlüyorum çünkü o uyurken muhakkak evde birşeyleri yetiştirmem yada telefonla konuşma vs.. bişeyler yapmam gerekiyor.. Deniz e çok geçmiş olsun.. HEdiyelerinizi unutmanıza ne yaptı Deniz? üzülmüş olmalı..

 11. Olaylari anlatis tarziniza bayiliyoruuuum!!!

 12. Cok gecmis olsun 🙁

 13. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

 14. denize çok geçmiş olsun