4 Yorum

Haberler, duyurular, paylaşımlar

Haftaya birkaç duyuru ve paylaşım ile başlamak istiyorum:

Sibel Arna ile ANNE – Siz bu yazıyı okuduğunuz saatlerde ben çoktaaaan evden çıkmış, Sibel Arna’nın HTV kanalındaki ANNE programına katılmak üzere yola düşmüş olacağım. Seyretme imkanınız varsa, bu sabah saat 9-10:30 saatleri arasındaki program Digiturk 61, D-Smart 70. kanalda.

Moral FM’de Mavi Dünya – Geçtiğimiz hafta Tuba Akbey İnan’ın hazırladığı, Moral FM’de yayınlanan Mavi Dünya adlı programa konuk oldum. Yaklaşık bir saat süren program boyunca annelikten, blogdan, her telden konuştuk. Programı buradan dinleyebilirsiniz.

Burada Engellendim – Henüz birkaç gün önce çıkış yapan ve yaptığı günden beri de hem basında, hem sosyal medyada ilgi gören bir site bu. Annesinin geçirdiği trafik kazasından sonra sokakta karşılaştığı engellere yeter demek isteyen Tuğba Çetinkaya’nın oluşturduğu web sitesiyle ilgili Radikal gazetesinde çıkan şu haber oldukça açıklayıcı. Haberi okumanızı ve siteye göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Van’a Yardım Kitabı – Decaf Latte blogunun yazarı, birçok blog yazarı arkadaşıyla birlikte, gelirini Van’a bağışlayacakları bir kitap projesine imza atmış. Daha önce de bahsettiğim Bridge to Türkiye Fund üzerinden Van’a destek amacı taşıyan kitapla ilgili ayrıntılı bilgileri Decaf Latte blogunda bulabilirsiniz.

Son olarak, Etkili Anne-Baba Eğitimi – Ödüllü psikolog Thomas Gordon tarafından ortaya atıldığı 1962 yılından beri dünyada en fazla sayıda ebeveyne yol gösteren “Etkili Anne-Baba Eğitimi” ilk kez Türkiye’de veriliyor. Ebeveynlerin hem aileleri, hem de tüm çevreleriyle ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olmak üzere programlanan eğitimin amacı aşağıdaki şekilde özetleniyor:

 • Problem aidiyetini tanımlama’ problemleri anlama ve yönetme
 • Aktif Dinleme’ çocuklarının ve diğer kişilerin kendi şahsi problemlerini çözmesini sağlayabilmek
 • Ben mesajı’ başkasının kabul edilemez davranışını değişimle sonuçlandırabilmek amacıyla yüzleştirmek
 • ‘Gear shifting’ (Vites Değiştirme) değişime direncin üstesinden gelmek
 • Yöntem III’ çocuklar ve diğerleri ile çatışmaları çözmek ve çözüm sonucunda iki tarafı da memnun etmek
 • ‘Değerler çatışması çözme becerileri’ çocuklar ve diğerleriyledeğer ve rol farkı kaynaklı çatışmalarının üstesinden gelmek

Programa, ilkokul, lise çağı fark etmeksizin her yaş çocuğa sahip ebeveyn katılabiliyor. 13-14-15 Ocak 2012 tarihlerinde, Rumeli Hisarı’ndaki Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde saat 9:00–17:00 arasında düzenlenecek olan, toplam 3 gün, toplam 24 saatlik eğitimin katılım ücreti 900 TL. Ancak aşağıdaki formu dolduran 7. kişiye %50 indirimle, 450 TL karşılığında verilecek. Bu eğitimle ilgileniyorsanız yapmanız gereken Perşembe gününe kadar aşağıdaki formu doldurmak.

[gravityform id=3 name=EtkiliAnne-Baba Eğitimi]

Mutlu haftalar 🙂

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

4 yorum

 1. Ayşenin annesi

  7. kişiye iyi şanslar, eğitime katılamayn blog okurları ile eğitim izlenimlerini paylaşmasını bekliyoruz…

 2. Sibel arna ile programınızı izledim superdi:) kitabinizi sabırsızlıkla bekliyorum:)

 3. harika haberler bunlar..henüz anne baba olamadık o açıdan formu doldurup kimsenin hakkını almak istemedim..sevgiler..

 4. Burası böyle boş kalırsa 7. kişi hiç ama hiç olmaz:))) haydi ben de 4. olayım ve 7’yi tebrik edelim.