2 Yorum

Anadolu’da “Senfonik Kabare”

Şimdi yarı yıl tatili yaklaşıyor ya, basın bültenleri gırla: İstanbul’da şu konser! Ankara’da bu etkinlik! Mickey’le paten kayın. Alaaddin’le lamba yakın!..

Bunların bazıları anne olarak benim de ilgimi çekiyor. Ama bir yandan da, İstanbul ve benzeri büyük şehirlerde yaşamayan çocuklar ve ebeveynler adına isyan edesim geliyor: Neden hep böyle etkinlikler büyük şehirlerde oluyor?!

Az önce posta kutuma düşen şu bülten bu hislerimi biraz olsun bastırdı:

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, geçen yıl ilk kez sahnelediği “Senfonik Kabare” adlı müzikal komediyi yarıyıl tatilinde Anadolu’da sahneye koyacak. Gani Müjde tarafından kaleme alınan tek perdelik müzikal komedide DÇSO, 26-27-28 Ocak tarihlerinde Konya, Niğde ve Kayseri’de sahne alacak.  DÇSO’ya, sevilen genç oyuncular Serhan Arslan ve Sinan Çalışkanoğlu eşlik edecek. Mozart’ın Saraydan Kız Kaçırma Operası uvertüründen Rossini’nin Sevil Berberi uvertürüne kadar birçok sevilen klasik müzik eseri üzerine yazılmış skeçlerle harmanlanan DÇSO konseri, 7’den 70’e tüm müzikseverlere eğlenceli saatler yaşatacak.

Gani Müjde tarafından kaleme alınan tek perdelik müzikal komedide sevilen genç oyuncular Serhan Arslan ve Sinan Çalışkanoğlu, Mozart’ın Saraydan Kız Kaçırma Operası uvertüründen Rossini’nin Sevil Berberi uvertürüne kadar birçok sevilen klasik müzik eseri üzerine yazılmış skeçlerle DÇSO’ya eşlik edecekler.

DÇSO’nun genç müzisyenleri “Senfonik Kabare” için 21-25 Ocak tarihleri arasında kampa girerek, Prof. Rengim Gökmen ve şef yardımcıları eşliğinde müzikal çalışmalarını geliştirecekler. Orkestranın sosyal psikolog ve danışmanlığı ise Dr.Erdal Atabek tarafından yürütülmekte.

DÇSO “Senfonik Kabare” Konser Programı:

26 Ocak 2012 Perşembe
Şehir:  Konya
Yer: Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi 30 Ağustos Salonu
Saat: 16:00
Bilet Fiyatı: 10:00 TL

27 Ocak 2012 Cuma
Şehir: Niğde
Yer: Niğde Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu
Saat: 14:00
Ücretsiz

28 Ocak 2012 Cumartesi
Şehir: Kayseri
Yer: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kayseri Kültür Merkezi Tiyatro Salonu
Saat: 16:00
Bilet Fiyatı: 10:00 TL

Biletler Biletix’te.

Bu üç şehirden birinde olsaydım… ben olsam kaçırmazdım.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

2 yorum

  1. ben de hep üzülürüm bu tür etkinlikleri İstanbul ve Ankara’da görünce. Arada bir Eskişehir’e uğrayanlar oldukça gitmeye çalışıyorz. Eskişehir’de daha fazla seçenek olmasını isterdim.

  2. konya’dayız. umarım bilet kalmıştır da katılabiliriz.