Heidi Murkoff’la “Sizi Neler Bekliyor”

GD Star Rating
loading...

Dün, Prima’nın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen, Amerika’nın olay yaratan What to Expect When You’re Expecting kitabının yazarı Heidi Murkoff’la tanıştık.

Heidi Murkoff ismiyle ilk olarak Deniz’e hamile olduğumu öğrendiğim 2006 Şubat’ında tanışmıştım. O zamanlar kitabı henüz Türkçeye çevrilmiş miydi bilmiyorum ama Amerika’da, idrar testinin üzerinde çift çizgiyi gören her kadının koşa koşa bu kitabı aldığını, ya da bir arkadaşının ona hediye ettiğini, ya da doktorunun önerdiğini… söylesem az abartmış olurum. İngilizcede bu kitabın neredeyse her anne adayı tarafından okunduğunu vurgulamak için “Pregnancy Bible” derler (Hamilelik İncil’i).

Kitap bana biraz fazla teknik gelmekle birlikte aklımdaki birçok soruyu (ve hatta daha fazlasını!) cevaplamıştı. Ama doğruya doğru, ben en çok da kitabın web sitesinden faydalanmıştım. Hamile olduğumu öğrendikten kısa bir süre sonra web sitesindeki forumlara girmiş, kendi ayıma denk gelen hamilelik kulübüne üye olmuş, benimle aynı şeyleri yaşayan diğer anne adaylarıyla her gün bıdı bıdı yazışır olmuştum. Oradaki annelerle hala yazışıyoruz, Facebook’ta çocuklarımızın büyüyüşünü izliyoruz.

Gel gelelim düne… Dediğim gibi, Prima, “Prima Premium Care” bezinin tanıtımı için Türkiye’ye davet etmiş Murkoff’u. (Hani şu beyaz paketlerin içinde satılan, ıslak kakayı gerçekten büyük başarıyla emen bezler) Zaten birkaç gündür birçok yerde çıkıyordu Heidi: Prima’nın Facebook sayfasında annelerin sorularını yanıtladı; ardından bir basın toplantısı düzenledi; ardından Kanal D’deki Doktorum programına çıkmış (ben kaçırdım) ve sonrasında da Prima’nın biz blogger’lara verdiği davete katıldı.

Toplantı öncesinde Heidi’yle baş başa sohbet etme imkanım oldu. Benim için çok özel ve değişik bir andı. Seneleeeer öncesinde, şaşkın bir anne adayıyken kitabını okuduğum, ve sonrasında da onun kurduğu web sitesi sayesinde kendime arkadaşlar edindiğim, “dünyanın öbür ucundaki” bu kadınla şimdi sohbet ediyorduk. O anlattı, ben anlattım. Emzirme Reformu‘ndan, Pozitif Doğum Hikayeleri‘nden bahsettim. İlgiyle dinledi. Amerika’nın emzirme ve anne sütü konusunda Türkiye’nin ne kadar gerisinde olduğunu, orada her ne kadar sezaryen Türkiye’deki kadar popüler olmasa da (rakamlara çok şaşırdı) suni sancıyla bebekleri erken doğurtmanın giderek artan bir trend olduğunu anlattı. İkimiz de modern ve gelişen dünyanın getirdiği avantajların yanı sıra bazı şeyleri unutturduğu, insanları doğallıktan uzaklaştırdığı konusunda birleştik.

Sonra kendi hikayesine geçti. Evlendikten kısa bir süre sonra hamile kaldığından, hamileliği sırasında istediği gibi bir kitap bulamayınca oturup yazmaya karar verdiğinden, doğuma gitmeden sadece iki saat önce kitap teklifini teslim ettiğinden, böylece “aynı günde iki bebeğinin doğduğundan” bahsetti. Yaptığı işin ne kadar keyifli ve tatmin edici olduğunu, anneliğin ne kadar evrensel ve her-şeyin-üzerinde bir kavram olduğunu, dünyanın neresine giderse gitsin annelerle aynı şeyleri konuştuğunu, aynı dertleri paylaştığını söyledi.

Toplantı başladığında da sohbet ilk olarak kitapları ve 2012 Mayıs’ında yayına girmesi planlanan What to Expect When You’re Expecting filmi üzerinde yoğunlaştı. (Cameron Diaz, Dennis Quaid, Jennifer Lopez gibi isimlerin oynadığı film Anneler Günü’nde gösterime girecekmiş). Sonrasında katılımcıların sorularını yanıtladı, çok güzel tavsiyelerde bulundu Murkoff. Benim sorum ergenlik çağı ile ilgiliydi. Kitabın “Çocuğunuzun Ergenlik Yıllarında Sizi Neler Bekler?” versiyonunun çıkıp çıkmayacağını sordum. Benim çok hoşuma giden bir yanıt verdi:

Ergenler de yumurcaklar (İngilizcedeki “toddler”) gibidir. Onlar da sinir krizi geçirirler, sınırların çizilmesine, bazen birilerinin onların adına karar vermesine ihtiyaç duyarlar. “Bebeğinizin İkinci Yılında Sizi Neler Bekler?” kitabını alın, onu biraz değiştirin, alın size ergenlik kitabı. Korkulacak bir şey yok; biraz sevgi, biraz disiplin, çokça hoşgörüyle kolaylıkla atlatacağınız bir dönem.

Bir de babalarla ve babalıkla ilgili söyledikleri çok yer etti bende. Babalık gibi, aslında anneliğin de öğrenilen bir şey olduğunu, annelerin çoğu zaman babalara fırsat vermediğini, halbuki fırsat verseler emzirme dışındaki her iş ve her şeyi (alt değiştirme, yemek yedirme, uyutma) babaların da yapabileceğini, ve hatta bazen annelerden daha bile iyi yapabileceklerini  söyledi. Ve kendinden örnek verdi: Hastaneden döndüklerinde kendisinin “minicik bir bebeğe nasıl bakacağım?” diye ağlama krizine girmişken eşinin ortaya atılıp bebeği ondan aldığını, onun dinlenmesine fırsat verip bebeği uyuttuğunu anlattı. Heidi böyle deyince aklıma şöyle bir özlü söz geldi:

Her mutlu annenin arkasında ona destek olan bir baba vardır.

İşte böyle… Kısacası, Heidi Murkoff bundan beş sene önce okuduğumda biraz “didaktik” bulduğum bir yazardı; oysa karşımda (biraz fazla çıtır da olsa) kanlı canlı durup da sohbet edince rahat, samimi bir insan olduğunu hissettim, naçizane.

Heidi Murkoff, elde ettiği başarı (onlarca ülkede milyonlarca satış yapmış kitapların yazarı) ve tanınmışlık (Time dergisinin yüzyılın en etkili 100 isminden biri) göz önüne alındığında fazlasıyla alçakgönüllü, oldukça hoş sohbet, 28-26 yaşlarında iki çocuk annesi bir kadın için sinir edici derecede ince ve fit bir kadın.

Etkinliğin sonunda Prima hediye olarak katılımcılara Murkoff’un imzalı birer kitabını verdi. (Prima ekibine davet için tekrar teşekkür ederim.)

Ve Murkoff beni kırmadı, benim için bir tane fazladan imzaladı. Ve işte şimdi o kitap buraya yorum bırakan birinin olacak.

Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler ve Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler kitapları halihazırda birçok kitapçıda satılıyor. Yeni kitabı Bebeğinizin İkinci Yılında Sizi Neler Bekler ise Türkçeye çevrilme aşamasındaymış.

Heidi Murkoff’un imzalı Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler? kitabının çekilişine katılmak için aşağıya kitabı istediğinize dair yorum bırakmanız yeterli. Kazananı yine yüce Random.org belirleyecek.

İyi şanslar!

213 Yorum
fold-left fold-right
Blogcuanne hakkında
Blogcu Anne Elif Doğan 2006 Kasım doğumlu Deniz’in ve 2010 Mart doğumlu Derin’in annesidir. Lise aşkıyla evlenmiş, birlikte Amerika’ya gitmiş, orada yaklaşık 10 sene okuyup, yaşayıp, çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür. Çocuğuna kendisi bakmak için çalışmaya ara vermiş ve "sadece anne olmak"tan bunalınca kendini blog tutarken bulmuştur. O zamandan beri de Blogcu Anne’dir. Daha fazla bilgi için tiklayin...

213 Cevap verilmiş: Heidi Murkoff’la “Sizi Neler Bekliyor”

 1. Nurcan diyor ki:

  Elif, çok sanşlısın bir çok konuda. Şansın hep devam etsin inşallah. İkinci kitabın Türkçesini bekliyorum, notumu aldım. 17 aylık ama şimdiden kök söktürüyor bana..

  GD Star Rating
  loading...
 2. miniğin annesi diyor ki:

  What to Expect When You’re Expecting kitabını almış ve çok beğenmiştim.Bu kitabı da çok istiyordum.Oğlumun kısmetine katılıyorum.Bu sefer bana çıksın Allahım

  GD Star Rating
  loading...
 3. Nesrin diyor ki:

  okumaktan zevk alacağım :)

  GD Star Rating
  loading...
 4. esra diyor ki:

  traccy hoggu hatırlattı bana..onu da bir çırpıda okumuştum bunu da merak etmedm değil vel hasıl kelam biz de varız:)

  GD Star Rating
  loading...
 5. ayşe arslan diyor ki:

  2. gebe biri olarak bende istiyorum

  GD Star Rating
  loading...
 6. Deniz Güngör diyor ki:

  Merhabalar,
  10 haftalık şaşkın bir hamileyim ben umarım bebeğim şansına çıkar bu kitap :) ))

  GD Star Rating
  loading...
 7. freshmom diyor ki:

  Kitap bende var ama imzalısı gelirse bendekini hediye ederim ben de.(çok ben’li oldu ama:)))

  GD Star Rating
  loading...
 8. Ebru diyor ki:

  Elif hanım,sizi çok uzun zamandır takip ediyorum.Benimde 2004 te kızıma hamile kaldığımda ilk aldığım kitaptır bu kitap…hatta devamı olan bebeğinizin ilk yılında sizi neler bekler’le devam etti…tabi hamile arkadaşlarıma da benden elden ele dolaştı…şimdi yine hamileyim,33.haftamdayım.az bir zaman kaldı ama sizden bir anı olarak imzalı kitabı almak isterim….sürekli takipçinizim…yazılarınız için emeğinize sağlık…..

  GD Star Rating
  loading...
 9. elif diyor ki:

  Deneyelim görelim (:

  GD Star Rating
  loading...
 10. Ceylin'in Annesi diyor ki:

  Kızım için istiyorum. Uykuya dalma sorununa belki bu kitaptaki yöntem çözüm olur…

  http://www.ceylinolmez.com

  GD Star Rating
  loading...
 11. Ayca diyor ki:

  1 ay önce hamile kalmaya karar vermiş ve sabırsızlıkla bekleyen biri olarak bu kitabı istiyorum =)

  GD Star Rating
  loading...
 12. secce diyor ki:

  hiç birine talip olmadım ama bu sefer istiyorum ha!

  GD Star Rating
  loading...
 13. Aynur diyor ki:

  bendeeee nüffen…

  GD Star Rating
  loading...
 14. hatice cumba yıldız diyor ki:

  7 aylık bir kız bebeğim var. Ben de istiyorum.

  GD Star Rating
  loading...
 15. şükriye diyor ki:

  ben bu kitabı gerçekten çok istiyorum :)

  GD Star Rating
  loading...
 16. zehra diyor ki:

  Bu kitaba talibim…

  GD Star Rating
  loading...
 17. Burcu Çalışkan diyor ki:

  ama lütfeeen bu çok özel bir hediye,ben de istiyorum..

  GD Star Rating
  loading...
 18. özlem diyor ki:

  Bende istiyorum kitabı :) )

  GD Star Rating
  loading...
 19. Bilge diyor ki:

  Hiçbir kitabı bu kadar istememiştim.Bana çıkar umarım :) )

  GD Star Rating
  loading...
 20. Esra Egemen diyor ki:

  Çok faydalandığım, güzel bir kitap. Teşekkürler…

  GD Star Rating
  loading...
 21. ergül diyor ki:

  me too.. please..

  GD Star Rating
  loading...
 22. Tuba Ozdemir diyor ki:

  Şansımı denemek istiyorum…

  GD Star Rating
  loading...
 23. Madvim diyor ki:

  Bana çıkar mı ki acep? :)

  GD Star Rating
  loading...
 24. Emine diyor ki:

  Ben de isterim :)

  GD Star Rating
  loading...
 25. Bahar diyor ki:

  Hamile kuzenimin şansına :)

  GD Star Rating
  loading...
 26. ışıl öztaşbaşı diyor ki:

  kitabın imzalı olması dahada çekici umarım çıkar bana:)

  GD Star Rating
  loading...
 27. yeliz diyor ki:

  çok istiyorum bu kitabı :)

  GD Star Rating
  loading...
 28. Yelda Yüksel diyor ki:

  Kitap bende de var. Kızımı doğurduğumda bir arkadaşımdan hediye gelmişti ve kitabı verirken de ballandıra ballandıra anlatmıştı. Ben de kızımın ilk yaşını bu kitabı ve Tracy’i okuyarak geçirdim. İmzalı hali de olsa bende olduğu için olmayan arkadaşlar kazansın dilerim ama kazanamasanız da mutlaka okunmasını tavsiye ediyorum. 2. yaş çevirisini sabırsızlıkla bekliyoruz.

  GD Star Rating
  loading...
 29. ayşegül diyor ki:

  bu kitabı ben de istiyorum:)

  GD Star Rating
  loading...
 30. Smh semiha diyor ki:

  Tık tık hadi bakalım bol sans

  GD Star Rating
  loading...
 31. Ayca urhan diyor ki:

  35 haftalık bir gebe olarak ve bebisin gelmesini durdurmaya çalışan bir ekip olarak(kasilmalari durdurmaya çalışıyoruz haftalardır) bu kitap en erken bir sekilde benim olmalii:)

  GD Star Rating
  loading...
 32. baisy diyor ki:

  ben de istiyorum..

  GD Star Rating
  loading...
 33. Nergiz Gürel diyor ki:

  Okumak istediğim bir kitap. Sevgiler…

  GD Star Rating
  loading...
 34. Nilüfer diyor ki:

  Lütfen lütfen lütfen bu sefer ben istiyorum bu sefer şans bana gülsüm ama yaaaa :) :)

  GD Star Rating
  loading...
 35. neslihan diyor ki:

  Heidi Murkoff la acaba bizi neler bekliyoo minik kizimla…..kitabimizla cok mutlu olucaz bize cikarsa….sevgiler…

  GD Star Rating
  loading...
 36. Berrak diyor ki:

  Cok sanslisiniZ :)

  GD Star Rating
  loading...
 37. ceyda diyor ki:

  İngilizcesini okurken her ne kadar anneme çeviri yapsam da “anne bak doğru yapıyorum, sen de şu sayfayı oku” diyemediğim için annemin bana “bu kız kafasından uyduruyor, öyle değil bu iş” der gibi baktığı kitap, seni Türkçe olarak da istiyorummmm:)))

  GD Star Rating
  loading...
 38. ayşe diyor ki:

  BENDEN EVVEL(!) HAMİLE KALAN YEĞENCİĞİM İÇİN İSTİYORUM BU KİTABI :)

  GD Star Rating
  loading...
 39. feyza diyor ki:

  bebeğimin ilk yılında başucu kitabımdı, her ay ne yaşıyorsak mutlaka kitapta buluyordum..imzalısı harika olur, ben de benimkini bir arkadaşa hediye ederim artık..

  GD Star Rating
  loading...
 40. nursen diyor ki:

  2. bebek için hazırlanan bir anne olarak bende bu kitaba sahip olmak istiyorum:) kısmetse tabi:)

  GD Star Rating
  loading...
 41. Hasibe diyor ki:

  Bana gelse bu kitap ne güzel olur:)

  GD Star Rating
  loading...
 42. aysenur diyor ki:

  ben de istiyorum

  GD Star Rating
  loading...
 43. Berna diyor ki:

  Ben şu anda acaba hamilemiyim merakını yaşayan bir anne adayıyım ve bloğunuz sayesinde kafamdaki milyonlarca düşünce, korku ve tedirginliğime cevap buluyorum….öncelikle size teşekkür ederim… beki de bu kitap bana çıkar kim bilir:)))

  GD Star Rating
  loading...
 44. aysl diyor ki:

  Kesinlikle faydali bir kitap oldugunu dusunuyorum ve en onemliside imzaliii :D .Elif Hanimmm sonucu heyecanla bekliyorum :D

  GD Star Rating
  loading...
 45. Demet diyor ki:

  Prensesim ve ben bu kitabıı istiyoruz :)

  GD Star Rating
  loading...
 46. nurgul diyor ki:

  herkeste gordugum bana cok faydalı olacagına ınandıgım bı kıtap benım olsun….

  GD Star Rating
  loading...
 47. şükriye diyor ki:

  merhaba elif, tecrübelerini ve düşüncelerini bizlerle paylaştığın gibi, başarılı bir yazardan aldığın imzalı kitabı bize hediye etmen ayrıca bir nezaket :) )) şimdiden teşekkürler.. çok sevgilerimle..

  GD Star Rating
  loading...
 48. Burcuu diyor ki:

  Bende istiyorummmm:)

  GD Star Rating
  loading...
 49. Ayça diyor ki:

  lütfen benim olsun :) )

  GD Star Rating
  loading...
 50. Ferda diyor ki:

  Bu kitabı hamileyken gözden kaçırmışım nasılsa.. Oglum ilk yılını doldursa ve çevrilen kitap bana daha uygun olsada Buda elimde olsun isterim. Sevgiler…

  GD Star Rating
  loading...
 51. sinem diyor ki:

  ben de istiyoruuuum

  GD Star Rating
  loading...
 52. Tülin diyor ki:

  primanın facebook sayfasından da bu aralar yakın takip etmiş olduğum ve çok şeker görünen Murkoff ‘un bu kitabını bende yakında gelecek olan oğlum Poyraz için istiyorummmmmm :)
  Kitabı kazanamasamda sevgili Blogcu Anne kitap tavsiyelerinin bir çoğunu aldım Mahallenin En Mutlu Bebeği kitabını oğlumun babası bile okuduğundan çok değerli tavsiyelerin için kocaman teşekkürler :)

  GD Star Rating
  loading...
 53. merve diyor ki:

  15 haftalık bir anne adayıyım. bebeğimi büyük bir heyecanla beklerken bu değerli kitap bana ışık tutacak

  GD Star Rating
  loading...
 54. esra pinar yusuf diyor ki:

  Ben de hamile olunca tanistim kitabiyla. Gercekten benim gibi ne yapacagini bilmeyen anneler icin cok yararli. Umarim bana cikar

  GD Star Rating
  loading...
 55. jale diyor ki:

  cok uzakda olsamda bende bu kitabi okumak isterim

  GD Star Rating
  loading...
 56. Ayşegül Y. diyor ki:

  bizde şansımızı deneyelim derim:)

  GD Star Rating
  loading...
 57. Burcu Tuğ diyor ki:

  doğumunu dört gözle beklediğim bebeğimin şansına ben de deneyeyim:)

  GD Star Rating
  loading...
 58. ilknur diyor ki:

  eğer bana çıkarsa yakında doğum yapacak olan arkadaşıma hediye edeceğim

  GD Star Rating
  loading...
 59. Seda C. diyor ki:

  istiyorum :)

  GD Star Rating
  loading...
 60. esma diyor ki:

  hiç de iki çocuk annesi gibi durmuyor fotolarda

  GD Star Rating
  loading...
 61. asli diyor ki:

  Bizde istiyoruz…

  GD Star Rating
  loading...
 62. Esra diyor ki:

  istiyorum, istiyorum, istiyorum….

  GD Star Rating
  loading...
 63. Huriye diyor ki:

  Bu sefer yüce random.org’a güveniyorum :)

  GD Star Rating
  loading...
 64. Meltem diyor ki:

  Yeğenim Ege’nin şansına istiyorum henüz 2 aylık.

  GD Star Rating
  loading...
 65. NİHAN diyor ki:

  Ayşe’m ve kendim için çok istiyorum.

  GD Star Rating
  loading...
 66. Devrim diyor ki:

  Bu kitap benim kitaplığımda da hamilelektwm beri mevcut. Lakin imzalasi için bu çekilişe katılırım ve kazanırsam bendekini hediye edeceğim:))

  GD Star Rating
  loading...
 67. Elif Ş. diyor ki:

  kendim için istiyorummm

  GD Star Rating
  loading...
 68. zehra diyor ki:

  ve ben tüm şansımla bekliyorum :)

  GD Star Rating
  loading...
 69. Mine (grafikevim) diyor ki:

  Bebeğini tek başına büyütecek bir anne olarak bende bu kitaba talibim. Şansımız açık olsun.

  GD Star Rating
  loading...
 70. deniz&ege diyor ki:

  ben de…

  GD Star Rating
  loading...
 71. Zeynep diyor ki:

  Cok istiyorum. Dilerim random.org sansi bana guler!

  GD Star Rating
  loading...
 72. Özge diyor ki:

  Kitap bende var, hediyenin hediyesi olur nu demeyin ama hediye etmek icin istiyorum :) )

  GD Star Rating
  loading...
 73. Zeynep diyor ki:

  Bakalım bu sefer bize gelecek mi? :)

  GD Star Rating
  loading...
 74. reyhan diyor ki:

  hamileyim ve istiyorummmmm

  GD Star Rating
  loading...
 75. kübra diyor ki:

  benim olmasını cook ısterım :) ))

  GD Star Rating
  loading...
 76. Emel Toy diyor ki:

  bende hediye etmek istiyorum :)

  GD Star Rating
  loading...
 77. ÇİĞDEM DEMİRAĞ diyor ki:

  Aaaaa bu sefer bana çıksın yaa…
  ama hamile birinede çıkmasını isterim…

  GD Star Rating
  loading...
 78. selma diyor ki:

  babaların yardımcı olması gerçekten büyük şans. benim 2.5 aylık oğlum babasıyla çok iyi anlaşıyor. akşama kadar beni yoran ağlayan çocuk babası gelince munis bir kediye dönüyor:)) babasına gülücükler saçması da cabası:) ama hiç şikayetçi değilim. ne kadar iyi geçinirlerse o kadar şanslıyım demektir sonuçta:))

  bu kitap bize çıkarsa en az iki okuyucusu olacağı kesin:)

  GD Star Rating
  loading...
 79. Aarzu diyor ki:

  Şuaralar kafamda ikinci bir çocuk fikri dolanırken okumak isteyeceğim bir kitap:)))

  GD Star Rating
  loading...
 80. özge diyor ki:

  Çok güzel … Umarım bana çıkar.

  GD Star Rating
  loading...
 81. nilgün diyor ki:

  bende istiyorummm

  GD Star Rating
  loading...
 82. Seval diyor ki:

  bu kitabı bende çok istiyorum. umarım çekilişte şansımız olur.

  GD Star Rating
  loading...
 83. Nurgül diyor ki:

  Bu kitabı çok istiyorum.Lütfen bize çıksın bu sefer şans bizden yana olsun :(

  GD Star Rating
  loading...
 84. Hatice k.t. diyor ki:

  ben de varım:)

  GD Star Rating
  loading...
 85. irem diyor ki:

  bende bebek sahibi olmayı deneyen biri olarak şansımı denemek istiyorum belki bana çıkar :)

  GD Star Rating
  loading...
 86. mine diyor ki:

  Hiç şansım yok bu konuda ama bakalım belki de yüce random bu sefer beni seçer :)

  GD Star Rating
  loading...
 87. Funda diyor ki:

  Bu kitabı istiyorum Random.org gör beni:)

  GD Star Rating
  loading...
 88. istiyorum:))))kısa ve öz:))

  GD Star Rating
  loading...
 89. Pervin diyor ki:

  Merak ettim kitabı. Okumak isterim :)

  GD Star Rating
  loading...
 90. Müge&Ada diyor ki:

  her zamanki gibi yine yorum yazıp,heyeceanla sonucu bekliyoruz ;)
  herkese bol şans (en çokta bize tabiki ;) )

  GD Star Rating
  loading...
 91. Gülşah diyor ki:

  Şimdiden alıp okumak istiyorum.

  GD Star Rating
  loading...
 92. hale diyor ki:

  ben de istiyorummmmmmmmm

  GD Star Rating
  loading...
 93. Ela diyor ki:

  Bana çıksın :)

  GD Star Rating
  loading...
 94. ice diyor ki:

  biz de talibiz :)

  GD Star Rating
  loading...
 95. fethiye diyor ki:

  bende istiyorum

  GD Star Rating
  loading...
 96. hülya diyor ki:

  Ben deeeeeeeee istiyorum…

  GD Star Rating
  loading...
 97. Yue diyor ki:

  lütfeeeeeeeeen benim olsun!!! :)

  GD Star Rating
  loading...
 98. Berrin diyor ki:

  Bize ciksin :) )

  GD Star Rating
  loading...
 99. adalet diyor ki:

  Bu sabah, ilk dişi çıkan canım oğlumun şansına ben de bu kitabı istiyorum.:))))

  GD Star Rating
  loading...
 100. duygu diyor ki:

  ben 4 kardeşim 8 aylık hamileyiz önderdiğin tüm kitapları aldık birçoğunu da okuduk ,bunuda okunacaklar listesine ekledik ama yok ben size hediye ederim dersen hayır demeyiz sevgiler

  GD Star Rating
  loading...
 101. mervesafa diyor ki:

  biz de istiyoruz. mustafaali bey ve ayşeseher hatun için….

  GD Star Rating
  loading...
 102. esra kozanoğlu diyor ki:

  bu sefer çok çok istiyorum :)

  GD Star Rating
  loading...
 103. asli diyor ki:

  Bu sefer de benim olsun bu kitap.Ilk defa katiliyorum.
  Hadi hayirlisi :)

  GD Star Rating
  loading...
 104. betül diyor ki:

  bende isterim kardeşimin bu kıtaba çook ihtiyacı var.

  GD Star Rating
  loading...
 105. özlem diyor ki:

  yüce Random.org beni seç beni seç :)

  GD Star Rating
  loading...
 106. Özlem Akyıldız diyor ki:

  bu kitaba ben de talibim…

  GD Star Rating
  loading...
 107. Buket Doğan diyor ki:

  Çok güzel bir kitap gerçekten..

  GD Star Rating
  loading...
 108. Oscar Çöllerde diyor ki:

  :) Şans

  GD Star Rating
  loading...
 109. özden diyor ki:

  bir bu eksikti kitaplığımda onu da istiyorum :)

  GD Star Rating
  loading...
 110. müge bodur şenel diyor ki:

  28.haftalık hamileyim.ilk bebeğimiz olacak.
  Heidi Murkoff’un ismini ilk defa duydum ve bu kitaptan öğreneceğim ve bana yol gösterecek çok şey olduğunu farkettim.şanslıysam ve kitap benim olursa benim için büyük bi kazanç olacak.

  sitenizi de her gün takip ediyorum.
  beni o kadar aydınlatıyorsunuz ki anlatamam.
  gerçekten teşekkürler güzel düşünceleriniz ve yazılarınız için.

  GD Star Rating
  loading...
 111. Burcu diyor ki:

  hayır benim olmali :)

  GD Star Rating
  loading...
 112. Canan-Arel diyor ki:

  bende talibim

  GD Star Rating
  loading...
 113. ufuk diyor ki:

  kitaba ben de talibim..

  GD Star Rating
  loading...
 114. öznur diyor ki:

  bana çıkmasını çok isterim :)

  GD Star Rating
  loading...
 115. Zeynep Bulut diyor ki:

  Tüm seri elimde bulunsun istiyorum, ilk kitabı temin ettim sıra ikincisinde ;)

  GD Star Rating
  loading...
 116. KÜBRA diyor ki:

  Hadi bakalım şanslı kim olucak :)

  GD Star Rating
  loading...
 117. selcen diyor ki:

  ben de bu kitabı istiyorum

  GD Star Rating
  loading...
 118. çağla diyor ki:

  ben de aynısı var, isteyen birine vereyim :)

  GD Star Rating
  loading...
 119. muge diyor ki:

  acemi anne olarak çok ihtiyacım var bu kitaba, hadi hayırlısı :)

  GD Star Rating
  loading...
 120. ebru diyor ki:

  ayy bu kitap bana çok lazım ama yaaa. benim olabilir mi :)

  GD Star Rating
  loading...
 121. Zehra diyor ki:

  Ben de Elif Hanım kesin Heidi Hanım’la da tanışır diyordum oldu:) Kitabı tabii ki ben de istiyorum:)

  GD Star Rating
  loading...
 122. Mesude diyor ki:

  Biz de istiyoruz :)

  GD Star Rating
  loading...
 123. fetiye diyor ki:

  belki bize çıkar

  GD Star Rating
  loading...
 124. Aysan diyor ki:

  dün gelemedim, ama sayenizde imzalı kitap bizim olabilir :)

  GD Star Rating
  loading...
 125. oya diyor ki:

  Bu kitabı tüm annelerin (ileride anne olmayı düşünen herkesin ) okuması gerekiyor,,,, ben daha okumadım ama en kısa zamanda okuyacağım.. 13 gün sonra (26.01.2012 ) evdekı yalnız dünyamıza; ilk çoçuğumuzu Kerem bebeğimizi sabırsızlıkla bekliyoruz… :)

  GD Star Rating
  loading...
 126. süper kazanmayı çok isterim yokluk bölgesinde olupda kazanmak bu kitabı benim için en değerli olan olurr
  hadi bakalım şans

  GD Star Rating
  loading...
 127. kizlarimlaben.blogspot.com diyor ki:

  bende :)

  GD Star Rating
  loading...
 128. Tugce diyor ki:

  Hamile oldugumu 4. hafta`da ogrenmistim ve 5. haftamda sevgili arkadasim Eda Dubai`den bana WHAT TO EXPECT WHEN YOU`RE EXPECTING kitabini bulup getirmisti. Butun kitabi hemencecik okudum simdi de gercekten Bible gibi bulundugum hafta ile ilgili yazanlara bakiyorum her hafta basi :) ) Ilk bebegim ve 17. haftamdayim. Hamilelige hazirim ama bebegin geldiginde beni nelerin bekledigini de okumak zevkli olur, bende istiyorum :) ))

  GD Star Rating
  loading...
 129. selen diyor ki:

  benim de 7 aylık bir oğlum var,Denizim.. onun şansına hem faydalanacağımız hem de sizden özel bir hediye olması için bu kitabı istiyorum :) )

  GD Star Rating
  loading...
 130. HANDE diyor ki:

  20 aylık bir kız çocuğu annesi olarak daha kitabı okumadan beni nelerin beklediğini tahmin edebiliyorum:)))
  Hayırlısı..

  GD Star Rating
  loading...
 131. Sibel diyor ki:

  bende talibim :)

  GD Star Rating
  loading...
 132. Elvan diyor ki:

  :) )

  GD Star Rating
  loading...
 133. özge diyor ki:

  bende istiyorumm:)

  GD Star Rating
  loading...
 134. yaseminalp diyor ki:

  sizi kıskanan biri var elif hanım…. biliyormusunuz… :)

  GD Star Rating
  loading...
 135. Sinem diyor ki:

  Ben de istiyorum ben deee. :)

  GD Star Rating
  loading...
 136. irem diyor ki:

  hamileyim ve başıma neler geleceği hiç aklımdan çıkmıyor.

  GD Star Rating
  loading...
 137. ibeg diyor ki:

  benim olsun bol bol okunsun :)

  GD Star Rating
  loading...
 138. irem eryüksel diyor ki:

  2.yılımızda bizin neler beklediğini nerdeyse yarılamış olmama rağmen,bu kitabı hep istedim,alamadım.İstiyorum:)

  GD Star Rating
  loading...
 139. TULIN diyor ki:

  bende bende ısterım :) )

  GD Star Rating
  loading...
 140. hatice diyor ki:

  güzel kitap gerçekten..

  GD Star Rating
  loading...
 141. Selen Susam diyor ki:

  bebeğim 11 aylık hep elim gitti ve geri döndüm. Bana çıksın çok istiyorum :) )

  GD Star Rating
  loading...
 142. MERVE KAHRAMAN diyor ki:

  BENDE :) )

  GD Star Rating
  loading...
 143. Aslı diyor ki:

  bende varım bende :)

  GD Star Rating
  loading...
 144. mayre diyor ki:

  ehh biz de isteriz tabi, hem de heidi imzalı :)

  GD Star Rating
  loading...
 145. Esin E. diyor ki:

  Hamileliğimin 30. haftasındayım. Doğum sonrasında faydalanmak için birçok bebek bakımı kitabı aldım. Fakat bu kitap gözümden kaçmış – daha doğrusu kapak tasarımı beni pek çekmemişti :)
  Şimdi ise ilk iş bu kitaba sahip olmak.

  GD Star Rating
  loading...
 146. Safak diyor ki:

  Bu sefer şans belki bana da güler :)

  GD Star Rating
  loading...
 147. MNA diyor ki:

  rastgele

  GD Star Rating
  loading...
 148. tugce diyor ki:

  şansımı deniyorum:)

  GD Star Rating
  loading...
 149. bahar diyor ki:

  Biz de istiyoruz:)))

  GD Star Rating
  loading...
 150. Dilek diyor ki:

  İtiyorum bunu Eliffff :)

  GD Star Rating
  loading...
 151. NURTEN diyor ki:

  Blogunuzu takip ediyorum harikasınız….

  GD Star Rating
  loading...
 152. feyza diyor ki:

  lütfen bana çıksın;))))

  GD Star Rating
  loading...
 153. ezgi-esra diyor ki:

  Arkadaşım 7 haftalık hamile, onun iç istiyorum :)

  GD Star Rating
  loading...
 154. elif diyor ki:

  ben de talibim:)

  GD Star Rating
  loading...
 155. tuuba diyor ki:

  bende istiyorum bende bende..

  GD Star Rating
  loading...
 156. dilşe diyor ki:

  Geçen hafta ikinci yaşını kutlayan bir kızım var, hemen bu kitaptan edinsem çok iyi olucak :)

  GD Star Rating
  loading...
 157. Deniz diyor ki:

  Belki bana cikar oglumun sansina:)

  GD Star Rating
  loading...
 158. tulin diyor ki:

  bende sansimi deniyorum…

  GD Star Rating
  loading...
 159. seyneb diyor ki:

  ben de istiyorum

  GD Star Rating
  loading...
 160. Erdal Ege diyor ki:

  yıne supersın elıfffff…….

  GD Star Rating
  loading...
 161. Sema diyor ki:

  Imzali kitap harika olur

  GD Star Rating
  loading...
 162. kubra diyor ki:

  ben de istiyorum

  GD Star Rating
  loading...
 163. özlem diyor ki:

  huysuz, uykusuz, iştahsız 9 aylık bir bebeğin yorgun annesi olarak bu kitaba bende talibim

  GD Star Rating
  loading...
 164. pkanar diyor ki:

  herkese bol sans…

  GD Star Rating
  loading...
 165. Deniz diyor ki:

  Ada kizim icin bende talibim kitaba:)

  GD Star Rating
  loading...
 166. sümeyye diyor ki:

  bende ıstıyorum…

  GD Star Rating
  loading...
 167. serap11 diyor ki:

  hamilelik planladığım şu günlerde bu kitaba çok ihtiyacım var..taliplisiyim..

  GD Star Rating
  loading...
 168. Ayse diyor ki:

  39. Haftaya girecek bir gebeyim tatlı oğlumun şansına çekilişe katılıyorum

  GD Star Rating
  loading...
 169. Ayse diyor ki:

  39 haftalik hamileyim ve bu kitaba talibim :)

  GD Star Rating
  loading...
 170. tatoba diyor ki:

  İmzali kitaplarin yeri her zaman baskadir…

  GD Star Rating
  loading...
 171. PinarYA diyor ki:

  ne çıkarsa bahtımıza :-)

  GD Star Rating
  loading...
 172. Öznur ŞİMŞEK diyor ki:

  Şansımı denemek istiyorum…

  GD Star Rating
  loading...
 173. SÜMEYRA diyor ki:

  bende istiyorummmmmmm

  GD Star Rating
  loading...
 174. burcu diyor ki:

  ben de sansimini denemek istiyorum:)

  GD Star Rating
  loading...
 175. merve diyor ki:

  21+4 haftalık bir gebe olarak ben de şansımı deniyim dedim:)

  GD Star Rating
  loading...
 176. gulceumit diyor ki:

  Bu şahane kitapi ben de istiyorum..

  GD Star Rating
  loading...
 177. seda diyor ki:

  Bu kitabı okumayı çook istiyorummmmmm….

  GD Star Rating
  loading...
 178. demir diyor ki:

  eşim için istiyorum

  GD Star Rating
  loading...
 179. ozlem diyor ki:

  hadi bakalım bir şans daha…bana çıkıcakkkk

  GD Star Rating
  loading...
 180. tuğba yıldız diyor ki:

  ay kapandımı yorum kısmı yoksa ? neyse yakalamışım :)

  GD Star Rating
  loading...
 181. abetul diyor ki:

  ben de ben de

  GD Star Rating
  loading...
 182. Oguz diyor ki:

  Bana da bana da!

  GD Star Rating
  loading...
 183. Seyyaf'ın Annesi diyor ki:

  ben de istiyorum.

  GD Star Rating
  loading...
 184. sahika diyor ki:

  ben de istiyorum…

  GD Star Rating
  loading...
 185. tuğba diyor ki:

  ya bu sefer bana çıksın

  GD Star Rating
  loading...
 186. Mahmure diyor ki:

  Bu kitaba ben de talibim…

  GD Star Rating
  loading...
 187. banulas diyor ki:

  benim de küçücük bebeğim canım oğlum var ve bu kitabı çoooooooookkk istiyorum please

  GD Star Rating
  loading...
 188. Seniha diyor ki:

  sansimiz acik olsun :)

  GD Star Rating
  loading...
 189. marquez diyor ki:

  bizde talibiz…

  GD Star Rating
  loading...
 190. zeynep diyor ki:

  ben de isterim…

  GD Star Rating
  loading...
 191. sakine diyor ki:

  Bnde isterim :)

  GD Star Rating
  loading...
 192. dilekk diyor ki:

  bende istiyorummm:)

  GD Star Rating
  loading...
 193. senem diyor ki:

  bu kitabı ben de istiyorum..

  GD Star Rating
  loading...
 194. İdil diyor ki:

  Random.org yap kiyagini bana

  GD Star Rating
  loading...
 195. pınar diyor ki:

  ben de istiyorum :)

  GD Star Rating
  loading...
 196. love and smile diyor ki:

  geç kaldım mı acaba

  GD Star Rating
  loading...
 197. deliibu diyor ki:

  Ben de isterim ki :)

  GD Star Rating
  loading...
 198. esin diyor ki:

  24 haftalık ikizlere hamile bir anne adayı olarak bu kitabı bende istiyorum. :) )

  GD Star Rating
  loading...
 199. aysegul diyor ki:

  bende eksik olan kitabı hediye ediyorsun..haydi random beni bul :)

  GD Star Rating
  loading...
 200. nurşen.e diyor ki:

  Alperen oğlum için ben de talibim bu kitaba:)))

  GD Star Rating
  loading...
 201. Zeynonalcaci diyor ki:

  İstiyorum:)

  GD Star Rating
  loading...
 202. hacew diyor ki:

  doğacak yeğenimin şansına ;)

  GD Star Rating
  loading...
 203. sedaerdem diyor ki:

  ben dee…

  GD Star Rating
  loading...
 204. Esre diyor ki:

  5,5 yaşında bir oğlum var ve 4,5 aylık hamileyim, bir kızım olacak, umarım benim olur bu kitap :)

  GD Star Rating
  loading...
 205. Filozof Çocuk diyor ki:

  :) Ben de yorum bırakayım bakalım:)

  GD Star Rating
  loading...
 206. Zulfiye diyor ki:

  inş çıkar çıkmazsa da artık bulur alırım :)

  GD Star Rating
  loading...
 207. Figen diyor ki:

  :) Elma dersem çık gibi hepimizi çıkarmış ortaya bu hediye kitap. Bakalım kime nasip…

  GD Star Rating
  loading...
 208. Quentins diyor ki:

  Bu kitabın methini son günlerde o kadar çok duyuyorum ki! Ancak şu an elimde okuduğum başka bir kitap olduğu için alma fırsatım henüz olmadı. Bakalım, şans bana gülerse… :)

  GD Star Rating
  loading...
 209. selvi gül diyor ki:

  iki çocuk annesiyim ama,çocuklar hakkında öğrenecek çok şey var,belki üçüncü için lazım olur.

  GD Star Rating
  loading...
 210. elifkayra diyor ki:

  Oğlumun şansına

  GD Star Rating
  loading...
 211. blogcuanne diyor ki:

  Gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim. Kazananı burada açıkladım: http://blogcuanne.com/2012/01/15/heidi-murkofftan-tavsiyeler-ve-kitabin-sahibi/

  GD Star Rating
  loading...

Trackbacks for this post

 1. Heidi Murkoff’tan tavsiyeler, ve kitabın sahibi | Blogcu Anne
 2. Dikkat Bebek Var | Blogcu Anne

Bu yazı yoruma kapatılmıştır.

Bu kategoride Hediye, Kadın Halleri (98 / 297 makale)


Tecrübe paylaşımı iyi bir şey... Hele de ebeveynlik söz konusu olunca, doktorlardan/kitaplardan öğrendiğimizin çok daha fazlasını diğer ebeveynlerden öğreniyoruz belki... ...