Heidi Murkoff’la “Sizi Neler Bekliyor”

Dün, Prima’nın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen, Amerika’nın olay yaratan What to Expect When You’re Expecting kitabının yazarı Heidi Murkoff’la tanıştık.

Heidi Murkoff ismiyle ilk olarak Deniz’e hamile olduğumu öğrendiğim 2006 Şubat’ında tanışmıştım. O zamanlar kitabı henüz Türkçeye çevrilmiş miydi bilmiyorum ama Amerika’da, idrar testinin üzerinde çift çizgiyi gören her kadının koşa koşa bu kitabı aldığını, ya da bir arkadaşının ona hediye ettiğini, ya da doktorunun önerdiğini… söylesem az abartmış olurum. İngilizcede bu kitabın neredeyse her anne adayı tarafından okunduğunu vurgulamak için “Pregnancy Bible” derler (Hamilelik İncil’i).

Kitap bana biraz fazla teknik gelmekle birlikte aklımdaki birçok soruyu (ve hatta daha fazlasını!) cevaplamıştı. Ama doğruya doğru, ben en çok da kitabın web sitesinden faydalanmıştım. Hamile olduğumu öğrendikten kısa bir süre sonra web sitesindeki forumlara girmiş, kendi ayıma denk gelen hamilelik kulübüne üye olmuş, benimle aynı şeyleri yaşayan diğer anne adaylarıyla her gün bıdı bıdı yazışır olmuştum. Oradaki annelerle hala yazışıyoruz, Facebook’ta çocuklarımızın büyüyüşünü izliyoruz.

Gel gelelim düne… Dediğim gibi, Prima, “Prima Premium Care” bezinin tanıtımı için Türkiye’ye davet etmiş Murkoff’u. (Hani şu beyaz paketlerin içinde satılan, ıslak kakayı gerçekten büyük başarıyla emen bezler) Zaten birkaç gündür birçok yerde çıkıyordu Heidi: Prima’nın Facebook sayfasında annelerin sorularını yanıtladı; ardından bir basın toplantısı düzenledi; ardından Kanal D’deki Doktorum programına çıkmış (ben kaçırdım) ve sonrasında da Prima’nın biz blogger’lara verdiği davete katıldı.

Toplantı öncesinde Heidi’yle baş başa sohbet etme imkanım oldu. Benim için çok özel ve değişik bir andı. Seneleeeer öncesinde, şaşkın bir anne adayıyken kitabını okuduğum, ve sonrasında da onun kurduğu web sitesi sayesinde kendime arkadaşlar edindiğim, “dünyanın öbür ucundaki” bu kadınla şimdi sohbet ediyorduk. O anlattı, ben anlattım. Emzirme Reformu‘ndan, Pozitif Doğum Hikayeleri‘nden bahsettim. İlgiyle dinledi. Amerika’nın emzirme ve anne sütü konusunda Türkiye’nin ne kadar gerisinde olduğunu, orada her ne kadar sezaryen Türkiye’deki kadar popüler olmasa da (rakamlara çok şaşırdı) suni sancıyla bebekleri erken doğurtmanın giderek artan bir trend olduğunu anlattı. İkimiz de modern ve gelişen dünyanın getirdiği avantajların yanı sıra bazı şeyleri unutturduğu, insanları doğallıktan uzaklaştırdığı konusunda birleştik.

Sonra kendi hikayesine geçti. Evlendikten kısa bir süre sonra hamile kaldığından, hamileliği sırasında istediği gibi bir kitap bulamayınca oturup yazmaya karar verdiğinden, doğuma gitmeden sadece iki saat önce kitap teklifini teslim ettiğinden, böylece “aynı günde iki bebeğinin doğduğundan” bahsetti. Yaptığı işin ne kadar keyifli ve tatmin edici olduğunu, anneliğin ne kadar evrensel ve her-şeyin-üzerinde bir kavram olduğunu, dünyanın neresine giderse gitsin annelerle aynı şeyleri konuştuğunu, aynı dertleri paylaştığını söyledi.

Toplantı başladığında da sohbet ilk olarak kitapları ve 2012 Mayıs’ında yayına girmesi planlanan What to Expect When You’re Expecting filmi üzerinde yoğunlaştı. (Cameron Diaz, Dennis Quaid, Jennifer Lopez gibi isimlerin oynadığı film Anneler Günü’nde gösterime girecekmiş). Sonrasında katılımcıların sorularını yanıtladı, çok güzel tavsiyelerde bulundu Murkoff. Benim sorum ergenlik çağı ile ilgiliydi. Kitabın “Çocuğunuzun Ergenlik Yıllarında Sizi Neler Bekler?” versiyonunun çıkıp çıkmayacağını sordum. Benim çok hoşuma giden bir yanıt verdi:

Ergenler de yumurcaklar (İngilizcedeki “toddler”) gibidir. Onlar da sinir krizi geçirirler, sınırların çizilmesine, bazen birilerinin onların adına karar vermesine ihtiyaç duyarlar. “Bebeğinizin İkinci Yılında Sizi Neler Bekler?” kitabını alın, onu biraz değiştirin, alın size ergenlik kitabı. Korkulacak bir şey yok; biraz sevgi, biraz disiplin, çokça hoşgörüyle kolaylıkla atlatacağınız bir dönem.

Bir de babalarla ve babalıkla ilgili söyledikleri çok yer etti bende. Babalık gibi, aslında anneliğin de öğrenilen bir şey olduğunu, annelerin çoğu zaman babalara fırsat vermediğini, halbuki fırsat verseler emzirme dışındaki her iş ve her şeyi (alt değiştirme, yemek yedirme, uyutma) babaların da yapabileceğini, ve hatta bazen annelerden daha bile iyi yapabileceklerini  söyledi. Ve kendinden örnek verdi: Hastaneden döndüklerinde kendisinin “minicik bir bebeğe nasıl bakacağım?” diye ağlama krizine girmişken eşinin ortaya atılıp bebeği ondan aldığını, onun dinlenmesine fırsat verip bebeği uyuttuğunu anlattı. Heidi böyle deyince aklıma şöyle bir özlü söz geldi:

Her mutlu annenin arkasında ona destek olan bir baba vardır.

İşte böyle… Kısacası, Heidi Murkoff bundan beş sene önce okuduğumda biraz “didaktik” bulduğum bir yazardı; oysa karşımda (biraz fazla çıtır da olsa) kanlı canlı durup da sohbet edince rahat, samimi bir insan olduğunu hissettim, naçizane.

Heidi Murkoff, elde ettiği başarı (onlarca ülkede milyonlarca satış yapmış kitapların yazarı) ve tanınmışlık (Time dergisinin yüzyılın en etkili 100 isminden biri) göz önüne alındığında fazlasıyla alçakgönüllü, oldukça hoş sohbet, 28-26 yaşlarında iki çocuk annesi bir kadın için sinir edici derecede ince ve fit bir kadın.

Etkinliğin sonunda Prima hediye olarak katılımcılara Murkoff’un imzalı birer kitabını verdi. (Prima ekibine davet için tekrar teşekkür ederim.)

Ve Murkoff beni kırmadı, benim için bir tane fazladan imzaladı. Ve işte şimdi o kitap buraya yorum bırakan birinin olacak.

Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler ve Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler kitapları halihazırda birçok kitapçıda satılıyor. Yeni kitabı Bebeğinizin İkinci Yılında Sizi Neler Bekler ise Türkçeye çevrilme aşamasındaymış.

Heidi Murkoff’un imzalı Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler? kitabının çekilişine katılmak için aşağıya kitabı istediğinize dair yorum bırakmanız yeterli. Kazananı yine yüce Random.org belirleyecek.

İyi şanslar!

213 Yorum
fold-left fold-right
Blogcuanne hakkında
Blogcu Anne Elif Doğan 2006 doğumlu Deniz’in ve 2010 doğumlu Derin’in annesidir. Lise aşkıyla evlenmiş, birlikte Amerika’ya gitmiş, yaklaşık sekiz sene okuyup, yaşayıp, çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür. Çocuğuna kendisi bakmak için çalışmaya ara vermiş ve "sadece anne olmak"tan bunalınca kendini blog tutarken bulmuştur. O zamandan beri de Blogcu Anne’dir. Daha fazla bilgi için tiklayin...

213 Cevap verilmiş: Heidi Murkoff’la “Sizi Neler Bekliyor”

 1. Nurcan diyor ki:

  Elif, çok sanşlısın bir çok konuda. Şansın hep devam etsin inşallah. İkinci kitabın Türkçesini bekliyorum, notumu aldım. 17 aylık ama şimdiden kök söktürüyor bana..

 2. miniğin annesi diyor ki:

  What to Expect When You’re Expecting kitabını almış ve çok beğenmiştim.Bu kitabı da çok istiyordum.Oğlumun kısmetine katılıyorum.Bu sefer bana çıksın Allahım

 3. Nesrin diyor ki:

  okumaktan zevk alacağım :)

 4. esra diyor ki:

  traccy hoggu hatırlattı bana..onu da bir çırpıda okumuştum bunu da merak etmedm değil vel hasıl kelam biz de varız:)

 5. ayşe arslan diyor ki:

  2. gebe biri olarak bende istiyorum

 6. Deniz Güngör diyor ki:

  Merhabalar,
  10 haftalık şaşkın bir hamileyim ben umarım bebeğim şansına çıkar bu kitap :) ))

 7. freshmom diyor ki:

  Kitap bende var ama imzalısı gelirse bendekini hediye ederim ben de.(çok ben’li oldu ama:)))

 8. Ebru diyor ki:

  Elif hanım,sizi çok uzun zamandır takip ediyorum.Benimde 2004 te kızıma hamile kaldığımda ilk aldığım kitaptır bu kitap…hatta devamı olan bebeğinizin ilk yılında sizi neler bekler’le devam etti…tabi hamile arkadaşlarıma da benden elden ele dolaştı…şimdi yine hamileyim,33.haftamdayım.az bir zaman kaldı ama sizden bir anı olarak imzalı kitabı almak isterim….sürekli takipçinizim…yazılarınız için emeğinize sağlık…..

 9. elif diyor ki:

  Deneyelim görelim (:

 10. Ceylin'in Annesi diyor ki:

  Kızım için istiyorum. Uykuya dalma sorununa belki bu kitaptaki yöntem çözüm olur…

  http://www.ceylinolmez.com

 11. Ayca diyor ki:

  1 ay önce hamile kalmaya karar vermiş ve sabırsızlıkla bekleyen biri olarak bu kitabı istiyorum =)

 12. secce diyor ki:

  hiç birine talip olmadım ama bu sefer istiyorum ha!

 13. Aynur diyor ki:

  bendeeee nüffen…

 14. hatice cumba yıldız diyor ki:

  7 aylık bir kız bebeğim var. Ben de istiyorum.

 15. şükriye diyor ki:

  ben bu kitabı gerçekten çok istiyorum :)

 16. zehra diyor ki:

  Bu kitaba talibim…

 17. Burcu Çalışkan diyor ki:

  ama lütfeeen bu çok özel bir hediye,ben de istiyorum..

 18. özlem diyor ki:

  Bende istiyorum kitabı :) )

 19. Bilge diyor ki:

  Hiçbir kitabı bu kadar istememiştim.Bana çıkar umarım :) )

 20. Esra Egemen diyor ki:

  Çok faydalandığım, güzel bir kitap. Teşekkürler…

 21. ergül diyor ki:

  me too.. please..

 22. Tuba Ozdemir diyor ki:

  Şansımı denemek istiyorum…

 23. Madvim diyor ki:

  Bana çıkar mı ki acep? :)

 24. Emine diyor ki:

  Ben de isterim :)

 25. Bahar diyor ki:

  Hamile kuzenimin şansına :)

 26. ışıl öztaşbaşı diyor ki:

  kitabın imzalı olması dahada çekici umarım çıkar bana:)

 27. yeliz diyor ki:

  çok istiyorum bu kitabı :)

 28. Yelda Yüksel diyor ki:

  Kitap bende de var. Kızımı doğurduğumda bir arkadaşımdan hediye gelmişti ve kitabı verirken de ballandıra ballandıra anlatmıştı. Ben de kızımın ilk yaşını bu kitabı ve Tracy’i okuyarak geçirdim. İmzalı hali de olsa bende olduğu için olmayan arkadaşlar kazansın dilerim ama kazanamasanız da mutlaka okunmasını tavsiye ediyorum. 2. yaş çevirisini sabırsızlıkla bekliyoruz.

 29. ayşegül diyor ki:

  bu kitabı ben de istiyorum:)

 30. Smh semiha diyor ki:

  Tık tık hadi bakalım bol sans

 31. Ayca urhan diyor ki:

  35 haftalık bir gebe olarak ve bebisin gelmesini durdurmaya çalışan bir ekip olarak(kasilmalari durdurmaya çalışıyoruz haftalardır) bu kitap en erken bir sekilde benim olmalii:)

 32. baisy diyor ki:

  ben de istiyorum..

 33. Nergiz Gürel diyor ki:

  Okumak istediğim bir kitap. Sevgiler…

 34. Nilüfer diyor ki:

  Lütfen lütfen lütfen bu sefer ben istiyorum bu sefer şans bana gülsüm ama yaaaa :) :)

 35. neslihan diyor ki:

  Heidi Murkoff la acaba bizi neler bekliyoo minik kizimla…..kitabimizla cok mutlu olucaz bize cikarsa….sevgiler…

 36. Berrak diyor ki:

  Cok sanslisiniZ :)

 37. ceyda diyor ki:

  İngilizcesini okurken her ne kadar anneme çeviri yapsam da “anne bak doğru yapıyorum, sen de şu sayfayı oku” diyemediğim için annemin bana “bu kız kafasından uyduruyor, öyle değil bu iş” der gibi baktığı kitap, seni Türkçe olarak da istiyorummmm:)))

 38. ayşe diyor ki:

  BENDEN EVVEL(!) HAMİLE KALAN YEĞENCİĞİM İÇİN İSTİYORUM BU KİTABI :)

 39. feyza diyor ki:

  bebeğimin ilk yılında başucu kitabımdı, her ay ne yaşıyorsak mutlaka kitapta buluyordum..imzalısı harika olur, ben de benimkini bir arkadaşa hediye ederim artık..

 40. nursen diyor ki:

  2. bebek için hazırlanan bir anne olarak bende bu kitaba sahip olmak istiyorum:) kısmetse tabi:)

 41. Hasibe diyor ki:

  Bana gelse bu kitap ne güzel olur:)

 42. aysenur diyor ki:

  ben de istiyorum

 43. Berna diyor ki:

  Ben şu anda acaba hamilemiyim merakını yaşayan bir anne adayıyım ve bloğunuz sayesinde kafamdaki milyonlarca düşünce, korku ve tedirginliğime cevap buluyorum….öncelikle size teşekkür ederim… beki de bu kitap bana çıkar kim bilir:)))

 44. aysl diyor ki:

  Kesinlikle faydali bir kitap oldugunu dusunuyorum ve en onemliside imzaliii :D .Elif Hanimmm sonucu heyecanla bekliyorum :D

 45. Demet diyor ki:

  Prensesim ve ben bu kitabıı istiyoruz :)

 46. nurgul diyor ki:

  herkeste gordugum bana cok faydalı olacagına ınandıgım bı kıtap benım olsun….

 47. şükriye diyor ki:

  merhaba elif, tecrübelerini ve düşüncelerini bizlerle paylaştığın gibi, başarılı bir yazardan aldığın imzalı kitabı bize hediye etmen ayrıca bir nezaket :) )) şimdiden teşekkürler.. çok sevgilerimle..

 48. Burcuu diyor ki:

  Bende istiyorummmm:)

 49. Ayça diyor ki:

  lütfen benim olsun :) )

 50. Ferda diyor ki:

  Bu kitabı hamileyken gözden kaçırmışım nasılsa.. Oglum ilk yılını doldursa ve çevrilen kitap bana daha uygun olsada Buda elimde olsun isterim. Sevgiler…

 51. sinem diyor ki:

  ben de istiyoruuuum

 52. Tülin diyor ki:

  primanın facebook sayfasından da bu aralar yakın takip etmiş olduğum ve çok şeker görünen Murkoff ‘un bu kitabını bende yakında gelecek olan oğlum Poyraz için istiyorummmmmm :)
  Kitabı kazanamasamda sevgili Blogcu Anne kitap tavsiyelerinin bir çoğunu aldım Mahallenin En Mutlu Bebeği kitabını oğlumun babası bile okuduğundan çok değerli tavsiyelerin için kocaman teşekkürler :)

 53. merve diyor ki:

  15 haftalık bir anne adayıyım. bebeğimi büyük bir heyecanla beklerken bu değerli kitap bana ışık tutacak

 54. esra pinar yusuf diyor ki:

  Ben de hamile olunca tanistim kitabiyla. Gercekten benim gibi ne yapacagini bilmeyen anneler icin cok yararli. Umarim bana cikar

 55. jale diyor ki:

  cok uzakda olsamda bende bu kitabi okumak isterim

 56. Ayşegül Y. diyor ki:

  bizde şansımızı deneyelim derim:)

 57. Burcu Tuğ diyor ki:

  doğumunu dört gözle beklediğim bebeğimin şansına ben de deneyeyim:)

 58. ilknur diyor ki:

  eğer bana çıkarsa yakında doğum yapacak olan arkadaşıma hediye edeceğim

 59. Seda C. diyor ki:

  istiyorum :)

 60. esma diyor ki:

  hiç de iki çocuk annesi gibi durmuyor fotolarda

 61. asli diyor ki:

  Bizde istiyoruz…

 62. Esra diyor ki:

  istiyorum, istiyorum, istiyorum….

 63. Huriye diyor ki:

  Bu sefer yüce random.org’a güveniyorum :)

 64. Meltem diyor ki:

  Yeğenim Ege’nin şansına istiyorum henüz 2 aylık.

 65. NİHAN diyor ki:

  Ayşe’m ve kendim için çok istiyorum.

 66. Devrim diyor ki:

  Bu kitap benim kitaplığımda da hamilelektwm beri mevcut. Lakin imzalasi için bu çekilişe katılırım ve kazanırsam bendekini hediye edeceğim:))

 67. Elif Ş. diyor ki:

  kendim için istiyorummm

 68. zehra diyor ki:

  ve ben tüm şansımla bekliyorum :)

 69. Mine (grafikevim) diyor ki:

  Bebeğini tek başına büyütecek bir anne olarak bende bu kitaba talibim. Şansımız açık olsun.

 70. deniz&ege diyor ki:

  ben de…

 71. Zeynep diyor ki:

  Cok istiyorum. Dilerim random.org sansi bana guler!

 72. Özge diyor ki:

  Kitap bende var, hediyenin hediyesi olur nu demeyin ama hediye etmek icin istiyorum :) )

 73. Zeynep diyor ki:

  Bakalım bu sefer bize gelecek mi? :)

 74. reyhan diyor ki:

  hamileyim ve istiyorummmmm

 75. kübra diyor ki:

  benim olmasını cook ısterım :) ))

 76. Emel Toy diyor ki:

  bende hediye etmek istiyorum :)

 77. ÇİĞDEM DEMİRAĞ diyor ki:

  Aaaaa bu sefer bana çıksın yaa…
  ama hamile birinede çıkmasını isterim…

 78. selma diyor ki:

  babaların yardımcı olması gerçekten büyük şans. benim 2.5 aylık oğlum babasıyla çok iyi anlaşıyor. akşama kadar beni yoran ağlayan çocuk babası gelince munis bir kediye dönüyor:)) babasına gülücükler saçması da cabası:) ama hiç şikayetçi değilim. ne kadar iyi geçinirlerse o kadar şanslıyım demektir sonuçta:))

  bu kitap bize çıkarsa en az iki okuyucusu olacağı kesin:)

 79. Aarzu diyor ki:

  Şuaralar kafamda ikinci bir çocuk fikri dolanırken okumak isteyeceğim bir kitap:)))

 80. özge diyor ki:

  Çok güzel … Umarım bana çıkar.

 81. nilgün diyor ki:

  bende istiyorummm

 82. Seval diyor ki:

  bu kitabı bende çok istiyorum. umarım çekilişte şansımız olur.

 83. Nurgül diyor ki:

  Bu kitabı çok istiyorum.Lütfen bize çıksın bu sefer şans bizden yana olsun :(

 84. Hatice k.t. diyor ki:

  ben de varım:)

 85. irem diyor ki:

  bende bebek sahibi olmayı deneyen biri olarak şansımı denemek istiyorum belki bana çıkar :)

 86. mine diyor ki:

  Hiç şansım yok bu konuda ama bakalım belki de yüce random bu sefer beni seçer :)

 87. Funda diyor ki:

  Bu kitabı istiyorum Random.org gör beni:)

 88. istiyorum:))))kısa ve öz:))

 89. Pervin diyor ki:

  Merak ettim kitabı. Okumak isterim :)

 90. Müge&Ada diyor ki:

  her zamanki gibi yine yorum yazıp,heyeceanla sonucu bekliyoruz ;)
  herkese bol şans (en çokta bize tabiki ;) )

 91. Gülşah diyor ki:

  Şimdiden alıp okumak istiyorum.

 92. hale diyor ki:

  ben de istiyorummmmmmmmm

 93. Ela diyor ki:

  Bana çıksın :)

 94. ice diyor ki:

  biz de talibiz :)

 95. fethiye diyor ki:

  bende istiyorum

 96. hülya diyor ki:

  Ben deeeeeeeee istiyorum…

 97. Yue diyor ki:

  lütfeeeeeeeeen benim olsun!!! :)

 98. Berrin diyor ki:

  Bize ciksin :) )

 99. adalet diyor ki:

  Bu sabah, ilk dişi çıkan canım oğlumun şansına ben de bu kitabı istiyorum.:))))

 100. duygu diyor ki:

  ben 4 kardeşim 8 aylık hamileyiz önderdiğin tüm kitapları aldık birçoğunu da okuduk ,bunuda okunacaklar listesine ekledik ama yok ben size hediye ederim dersen hayır demeyiz sevgiler

 101. mervesafa diyor ki:

  biz de istiyoruz. mustafaali bey ve ayşeseher hatun için….

 102. esra kozanoğlu diyor ki:

  bu sefer çok çok istiyorum :)

 103. asli diyor ki:

  Bu sefer de benim olsun bu kitap.Ilk defa katiliyorum.
  Hadi hayirlisi :)

 104. betül diyor ki:

  bende isterim kardeşimin bu kıtaba çook ihtiyacı var.

 105. özlem diyor ki:

  yüce Random.org beni seç beni seç :)

 106. Özlem Akyıldız diyor ki:

  bu kitaba ben de talibim…

 107. Buket Doğan diyor ki:

  Çok güzel bir kitap gerçekten..

 108. Oscar Çöllerde diyor ki:

  :) Şans

 109. özden diyor ki:

  bir bu eksikti kitaplığımda onu da istiyorum :)

 110. müge bodur şenel diyor ki:

  28.haftalık hamileyim.ilk bebeğimiz olacak.
  Heidi Murkoff’un ismini ilk defa duydum ve bu kitaptan öğreneceğim ve bana yol gösterecek çok şey olduğunu farkettim.şanslıysam ve kitap benim olursa benim için büyük bi kazanç olacak.

  sitenizi de her gün takip ediyorum.
  beni o kadar aydınlatıyorsunuz ki anlatamam.
  gerçekten teşekkürler güzel düşünceleriniz ve yazılarınız için.

 111. Burcu diyor ki:

  hayır benim olmali :)

 112. Canan-Arel diyor ki:

  bende talibim

 113. ufuk diyor ki:

  kitaba ben de talibim..

 114. öznur diyor ki:

  bana çıkmasını çok isterim :)

 115. Zeynep Bulut diyor ki:

  Tüm seri elimde bulunsun istiyorum, ilk kitabı temin ettim sıra ikincisinde ;)

 116. KÜBRA diyor ki:

  Hadi bakalım şanslı kim olucak :)

 117. selcen diyor ki:

  ben de bu kitabı istiyorum

 118. çağla diyor ki:

  ben de aynısı var, isteyen birine vereyim :)

 119. muge diyor ki:

  acemi anne olarak çok ihtiyacım var bu kitaba, hadi hayırlısı :)

 120. ebru diyor ki:

  ayy bu kitap bana çok lazım ama yaaa. benim olabilir mi :)

 121. Zehra diyor ki:

  Ben de Elif Hanım kesin Heidi Hanım’la da tanışır diyordum oldu:) Kitabı tabii ki ben de istiyorum:)

 122. Mesude diyor ki:

  Biz de istiyoruz :)

 123. fetiye diyor ki:

  belki bize çıkar

 124. Aysan diyor ki:

  dün gelemedim, ama sayenizde imzalı kitap bizim olabilir :)

 125. oya diyor ki:

  Bu kitabı tüm annelerin (ileride anne olmayı düşünen herkesin ) okuması gerekiyor,,,, ben daha okumadım ama en kısa zamanda okuyacağım.. 13 gün sonra (26.01.2012 ) evdekı yalnız dünyamıza; ilk çoçuğumuzu Kerem bebeğimizi sabırsızlıkla bekliyoruz… :)

 126. süper kazanmayı çok isterim yokluk bölgesinde olupda kazanmak bu kitabı benim için en değerli olan olurr
  hadi bakalım şans

 127. kizlarimlaben.blogspot.com diyor ki:

  bende :)

 128. Tugce diyor ki:

  Hamile oldugumu 4. hafta`da ogrenmistim ve 5. haftamda sevgili arkadasim Eda Dubai`den bana WHAT TO EXPECT WHEN YOU`RE EXPECTING kitabini bulup getirmisti. Butun kitabi hemencecik okudum simdi de gercekten Bible gibi bulundugum hafta ile ilgili yazanlara bakiyorum her hafta basi :) ) Ilk bebegim ve 17. haftamdayim. Hamilelige hazirim ama bebegin geldiginde beni nelerin bekledigini de okumak zevkli olur, bende istiyorum :) ))

 129. selen diyor ki:

  benim de 7 aylık bir oğlum var,Denizim.. onun şansına hem faydalanacağımız hem de sizden özel bir hediye olması için bu kitabı istiyorum :) )

 130. HANDE diyor ki:

  20 aylık bir kız çocuğu annesi olarak daha kitabı okumadan beni nelerin beklediğini tahmin edebiliyorum:)))
  Hayırlısı..

 131. Sibel diyor ki:

  bende talibim :)

 132. Elvan diyor ki:

  :) )

 133. özge diyor ki:

  bende istiyorumm:)

 134. yaseminalp diyor ki:

  sizi kıskanan biri var elif hanım…. biliyormusunuz… :)

 135. Sinem diyor ki:

  Ben de istiyorum ben deee. :)

 136. irem diyor ki:

  hamileyim ve başıma neler geleceği hiç aklımdan çıkmıyor.

 137. ibeg diyor ki:

  benim olsun bol bol okunsun :)

 138. irem eryüksel diyor ki:

  2.yılımızda bizin neler beklediğini nerdeyse yarılamış olmama rağmen,bu kitabı hep istedim,alamadım.İstiyorum:)

 139. TULIN diyor ki:

  bende bende ısterım :) )

 140. hatice diyor ki:

  güzel kitap gerçekten..

 141. Selen Susam diyor ki:

  bebeğim 11 aylık hep elim gitti ve geri döndüm. Bana çıksın çok istiyorum :) )

 142. MERVE KAHRAMAN diyor ki:

  BENDE :) )

 143. Aslı diyor ki:

  bende varım bende :)

 144. mayre diyor ki:

  ehh biz de isteriz tabi, hem de heidi imzalı :)

 145. Esin E. diyor ki:

  Hamileliğimin 30. haftasındayım. Doğum sonrasında faydalanmak için birçok bebek bakımı kitabı aldım. Fakat bu kitap gözümden kaçmış – daha doğrusu kapak tasarımı beni pek çekmemişti :)
  Şimdi ise ilk iş bu kitaba sahip olmak.

 146. Safak diyor ki:

  Bu sefer şans belki bana da güler :)

 147. MNA diyor ki:

  rastgele

 148. tugce diyor ki:

  şansımı deniyorum:)

 149. bahar diyor ki:

  Biz de istiyoruz:)))

 150. Dilek diyor ki:

  İtiyorum bunu Eliffff :)

 151. NURTEN diyor ki:

  Blogunuzu takip ediyorum harikasınız….

 152. feyza diyor ki:

  lütfen bana çıksın;))))

 153. ezgi-esra diyor ki:

  Arkadaşım 7 haftalık hamile, onun iç istiyorum :)

 154. elif diyor ki:

  ben de talibim:)

 155. tuuba diyor ki:

  bende istiyorum bende bende..

 156. dilşe diyor ki:

  Geçen hafta ikinci yaşını kutlayan bir kızım var, hemen bu kitaptan edinsem çok iyi olucak :)

 157. Deniz diyor ki:

  Belki bana cikar oglumun sansina:)

 158. tulin diyor ki:

  bende sansimi deniyorum…

 159. seyneb diyor ki:

  ben de istiyorum

 160. Erdal Ege diyor ki:

  yıne supersın elıfffff…….

 161. Sema diyor ki:

  Imzali kitap harika olur

 162. kubra diyor ki:

  ben de istiyorum

 163. özlem diyor ki:

  huysuz, uykusuz, iştahsız 9 aylık bir bebeğin yorgun annesi olarak bu kitaba bende talibim

 164. pkanar diyor ki:

  herkese bol sans…

 165. Deniz diyor ki:

  Ada kizim icin bende talibim kitaba:)

 166. sümeyye diyor ki:

  bende ıstıyorum…

 167. serap11 diyor ki:

  hamilelik planladığım şu günlerde bu kitaba çok ihtiyacım var..taliplisiyim..

 168. Ayse diyor ki:

  39. Haftaya girecek bir gebeyim tatlı oğlumun şansına çekilişe katılıyorum

 169. Ayse diyor ki:

  39 haftalik hamileyim ve bu kitaba talibim :)

 170. tatoba diyor ki:

  İmzali kitaplarin yeri her zaman baskadir…

 171. PinarYA diyor ki:

  ne çıkarsa bahtımıza :-)

 172. Öznur ŞİMŞEK diyor ki:

  Şansımı denemek istiyorum…

 173. SÜMEYRA diyor ki:

  bende istiyorummmmmmm

 174. burcu diyor ki:

  ben de sansimini denemek istiyorum:)

 175. merve diyor ki:

  21+4 haftalık bir gebe olarak ben de şansımı deniyim dedim:)

 176. gulceumit diyor ki:

  Bu şahane kitapi ben de istiyorum..

 177. seda diyor ki:

  Bu kitabı okumayı çook istiyorummmmmm….

 178. demir diyor ki:

  eşim için istiyorum

 179. ozlem diyor ki:

  hadi bakalım bir şans daha…bana çıkıcakkkk

 180. tuğba yıldız diyor ki:

  ay kapandımı yorum kısmı yoksa ? neyse yakalamışım :)

 181. abetul diyor ki:

  ben de ben de

 182. Oguz diyor ki:

  Bana da bana da!

 183. Seyyaf'ın Annesi diyor ki:

  ben de istiyorum.

 184. sahika diyor ki:

  ben de istiyorum…

 185. tuğba diyor ki:

  ya bu sefer bana çıksın

 186. Mahmure diyor ki:

  Bu kitaba ben de talibim…

 187. banulas diyor ki:

  benim de küçücük bebeğim canım oğlum var ve bu kitabı çoooooooookkk istiyorum please

 188. Seniha diyor ki:

  sansimiz acik olsun :)

 189. marquez diyor ki:

  bizde talibiz…

 190. zeynep diyor ki:

  ben de isterim…

 191. sakine diyor ki:

  Bnde isterim :)

 192. dilekk diyor ki:

  bende istiyorummm:)

 193. senem diyor ki:

  bu kitabı ben de istiyorum..

 194. İdil diyor ki:

  Random.org yap kiyagini bana

 195. pınar diyor ki:

  ben de istiyorum :)

 196. love and smile diyor ki:

  geç kaldım mı acaba

 197. deliibu diyor ki:

  Ben de isterim ki :)

 198. esin diyor ki:

  24 haftalık ikizlere hamile bir anne adayı olarak bu kitabı bende istiyorum. :) )

 199. aysegul diyor ki:

  bende eksik olan kitabı hediye ediyorsun..haydi random beni bul :)

 200. nurşen.e diyor ki:

  Alperen oğlum için ben de talibim bu kitaba:)))

 201. Zeynonalcaci diyor ki:

  İstiyorum:)

 202. hacew diyor ki:

  doğacak yeğenimin şansına ;)

 203. sedaerdem diyor ki:

  ben dee…

 204. Esre diyor ki:

  5,5 yaşında bir oğlum var ve 4,5 aylık hamileyim, bir kızım olacak, umarım benim olur bu kitap :)

 205. Filozof Çocuk diyor ki:

  :) Ben de yorum bırakayım bakalım:)

 206. Zulfiye diyor ki:

  inş çıkar çıkmazsa da artık bulur alırım :)

 207. Figen diyor ki:

  :) Elma dersem çık gibi hepimizi çıkarmış ortaya bu hediye kitap. Bakalım kime nasip…

 208. Quentins diyor ki:

  Bu kitabın methini son günlerde o kadar çok duyuyorum ki! Ancak şu an elimde okuduğum başka bir kitap olduğu için alma fırsatım henüz olmadı. Bakalım, şans bana gülerse… :)

 209. selvi gül diyor ki:

  iki çocuk annesiyim ama,çocuklar hakkında öğrenecek çok şey var,belki üçüncü için lazım olur.

 210. elifkayra diyor ki:

  Oğlumun şansına

 211. blogcuanne diyor ki:

  Gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim. Kazananı burada açıkladım: http://blogcuanne.com/2012/01/15/heidi-murkofftan-tavsiyeler-ve-kitabin-sahibi/

Trackbacks for this post

 1. Heidi Murkoff’tan tavsiyeler, ve kitabın sahibi | Blogcu Anne
 2. Dikkat Bebek Var | Blogcu Anne

Bu yazı yoruma kapatılmıştır.