30 Yorum

Annelerin üstün güçleri

Deniz benim üstün güçlerim olduğuna inanıyor. Daha doğrusu ben onu öyle inandırdım. Bir şekilde…

Bir zaman, şimdi hatırlamadığım ama ne olduğunu tahmin edebildiğim bir sebepten ona “Anneler her şeyi görür” demiştim. Hani, benim onaylamadığım bir şeyi yapmasın diye. İyi mi ettim, kötü mü bilmem, ama bir süre böyle devam ettik.

Eh tabii ki her güzel şey gibi bu da son bulmaya başladı ve Deniz akıllandıkça benim bu üstün yeteneğimi sorgulamaya başladı. “Anne sen çoooook çok çok uzakta da olsan benim ne yaptığımı görebilir misin yani?” şeklinde sorular almaya başlayınca bu beyaz yalanı biraz değiştirmeye karar verdim, ve şöyle dedim: “Göremesem bile hissedebilirim. Anneler her şeyi hisseder.”

Sen misin bunu diyen? Geçen gün ben malum yerde -hani şu anneler her kaçtığında mutlaka kapısında dikilinen- yani kısaca tuvalette (artık gizlimiz saklımız kalmadı şükür) iken Deniz’in o an yaptığı bir resmi bana aniden göstermesi gerekti! Ona her ne kadar birazdan çıkacağımı söylesem de olmazdı, bekleyemezdi! Kapının diğer tarafına yasladığını fark ettiğim resmi görüp göremediğimi sordu. Göremediğimi söyledim. O da sorusunu yenilemeyi uygun gördü: “Peki hissedebiliyor musun?”

Ne diyeceğimi bilemedim… Saçmaladım sadece. “Ha ha ha… kikir kikir kikir” falan şeklinde sesler çıkarırken o çekti gitti zaten.

Korkarım üstün güçlerim konusundaki inandırıcılığım ciddi darbe yedi.

30 yorum

 1. deniz süper denemiş seni bence:) Dolunay da bana üstün anne güçlerinle yapabilirsin filan diyor … o da bu gibi şeylere inanıyor sanırım onu da ben inandırdım:)

 2. seninki yine iyiymiş. benim oğlan beni kurt adam sanıyor.

 3. :)))) çok güldümmm :)))

 4. irem eryüksel

  süpermiş:)çocuklar ne yapıp edip bizi böyle bakakalır hale sokabiliyorlar…ben bazen bu çocuk nasıl oluyor bunu akıl ediyor diye deliriyorum ama bir yandan da hoşuma gidiyor.sanırım şah mat kaçınılmaz:)

 5. Benim kızım Alya (4,5) da benim her şeyi gördüğümü düşünüyor. Bunu; çaktırmadan yapmaya çalıştığı şeyin kimse tarafından görülmediğini düşündüğü sırada yapma kızım dememle ortaya çıktığını sanıyorum. Bir de elimden gelen bir şeyse ve sana zararı yoksa istediğin şeyleri gerçekleştirmek benim ve babanın görevidir gibi bir şey demiş bulunmuştum. Geçenlerde elindeki oyuncak kediyi göstererek,
  – Yıldız kaydığında dilek tutunca oluyor ya anne ?
  – Evet kızım.
  – Ben diledim dilek ama olmadı.
  – Peki yıldız kaydığını nerede gördün ?
  – Görmek mi lazım anne ?
  – Evet kızım.
  – Ben göremedim yıldız kaydığını ama senden dilesem sen yapar mısın ?
  – Neyi kızım ?
  – Bu kedi gerçek olsun !
  Bunu konuşurken gözündeki “lütfeeeen” ışıltısını asla unutmayacağım sanırım.

  • Kıyamammmm, bir kedisi olsa ne olur yani? Bence her küçük kızın bir kedisi olmalı 🙂

   • Kocaman bahçeli bir apartmanın giriş katındayız, salonumuz bu kocaman bahçeye çıkıyor. Bahçedeki onlarca büyük ve bir o kadar da yavru kedi yeterli şimdilik hayatımızda 🙂 Evdekini de bahçeye kaptırmamak için eve kedi alamıyoruz 🙂

 6. Ben herşeyi görürüm..”ama anne arkan dönüktü nasıl gördün?”.Anne: benim arkada da gözlerim var..:))))

  • ve saçlar arasında aranan o gözler… biz birbirimize çoook benziyoruz:)

   • Benim annem de öyle derdi ve ben de saçlarını karıştırıp, ensesinde göz aradım. Gerçi ben hala inanıyorum annemin gizli güçleri olduğuna :))

 7. Ama görüyoruz Elif! Gerçekten:) Hissediyoruz da… Zor bir sınavmış seninki gerek ortam gerek soru formatı bakımından:)

 8. özge özbilgin

  Benim kızım da geçen gün, dudağımdaki uçuğa kekik yağı sürüp, -evet,kekik yağı uçuğa iyi geliyor-, o yanma hissiyle yüzümü ekşittiğimde:
  -(şaşkınlıkla) Anne acıyor mu?
  – Evet kızım, biraz yakıyor.
  -Ama sen annesin ?!!!

 9. yaa bunlara ne dıyeceksek gerısını ılerısını kesın dusunmek lazım cın gıbıler 🙂

 10. “Çok güzel bir resim olduğunu hissediyorum” falan deseydin yalan kategorisine girer miydi acaba 🙂

 11. sinem şamlı

  Ha ha ha annesi sen ne sandın bıdığı.Seni nasıl da oyuna getirmiş.Sen kimi kandırıyosun öyle.O seni sulu götürür susuz getirir:)))))))Şaka bir yana sevinmelisin bence.Çünkü zeka pırıltısıdır böyle denemeler ve sorgulamalar.Ne mutlu sana, darısı başıma…

 12. çantamda her zaman acil mızmızlık ve ayak direme krizlerine karşı bir şeyler bulundururum.Ancak kızım arada sırada büyük bir merakla çantamı karıştırdığı için çantanın gizli diyebileceğim fermuarlı bir gözüne koyuyorum..geçen gün bir arkadaş toplantısında “benim benim” savaşının eşiğine gelinen bir an da “bakın benim sihirli bir çantam var..kim okuus pokuuus derse çikolata veriyor” dedim. Göz kırparak arkadaşa çantama okus pokus yaptırıp zuladan çikolata paketini çıkarınca ay hala gülüyorum o gözlerdeki büyümeyi, o ağızların şaşkınlıkla açılmasını görmeliydiniz..hepsine okus pokus yaptırıp birer çikolata çıkardıkça o kikirdemeleri görmeliydiniz..Çocuklar ne kadar duru ve masumlar..Sihirli bir çantam olduğuna ciddi ciddi inanıyorlar artık ve bu her görüştüğümüzde çok eğlenceli oluyor..Yalnız çikolata değil artık kalem, toka,sticer gibi şeylerde veriyor sihirli çantamız..tabii uslu duran çocuklara..n’apsam çantaya bir okus pokus yapsam bana da küçücük bir mutluluk verir mi?? sevgiler..

 13. Batu'nun annesi

  :)))))))))))harikasın Deniz:))))))))))))))))))))))))

 14. Annelerin ustun gucleri vardir, hem de fena halde. hayatta iki kere ozel dersi kiracagim tutmustur, hem de plansiz programsiz. Onlarda da annemin ogretmeni arayacagi. baska hiiic gittigim ozel derste aramamistir.

 15. Bu minikler gerçekten o kadar akıllı oluyorlar ki birşeyi yaparken 3 ay sonrasını düşünmek gerekiyor acaba bu durumu nerelere çekerler diye..Sizin ki müthiş olmuş yani çok güldüm,çocuk deyip geçmeyeceksin işte yoksa bir anda öyle kem küm kalıveriyoruz… :))

 16. bu seferki cevap: “anneler belki tam olarak hissedemez ama o zaman da tahmin edebilir!?..”. :)))

 17. çok güzel ya sanırım tüm annelerin süper gücü var. Efe de hala her şeyi nasıl gördüğümü çözmüş değil yada çözdü de beni üzmemek adına sessiz kalıyor. 🙂

 18. :)))) Hahaha :)))) cok tatli demis ama :)))

 19. Benim oğlum da beni HERKÜL zannediyor herhalde , geçen gün yolda yürürken elindeki oyuncağını park halindeki bir kamyonun altına düşürdü ve alınmasına imkan yoktu ama oğlum bana dönüp
  ” anneeee , hadi kamyonu kaldır oyuncağımı alalım ” dedi 🙂 Gölgelerin gücü adınaaaa , ANNEEE 🙂

 20. Yaşım 16 ve annemin hala üstün güçleri olduğunu düşünüyorum.
  Ev geçindiriyor,dükkan işletiyor,nefis yemekler yapıyor,bir sürü borcu var ve ne zaman ihtiyacım olsa sanki onun hiç derdi yokmuş gibi benim dertlerimle uğraşıyor.

 21. hem yazi hemde yorumlar çok güzel darısı başıma inşallah bende süper güçleri olan bir anne olurum 🙂