9 Yorum

Tarihe not: Büyüyünce

Deniz bu aralar “Büyüyünce ressam olucam” diye tutturdu.

Kimse ona “Büyüyünce ne olacaksın?” diye sormadı. Kendi kendine böyle bir “karar” verdi ve bunu her fırsatta dile getiriyor.

"Ateş 'püsküren' ejderha"ymış

Bugün babasıyla aralarında şöyle bir diyalog geçmiş:

Deniz: Ben büyüyünce ressam olucam.
Babası: Öyle mi? Ne güzel…
Deniz: Pilot olmak istemiyorum. Arabacı, taksi şöförü de olmicam. “Lego master” zaten oldum.

Doğru söylüyor çocuk. Bu yaşta olunabilecek her şeyi (!) oldu, geriye hiçbir şey kalmadı. O da ressam olacak, ne yapsın.

(Anne notu: Gönlünden geçen şey neyse onu ol Deniz’ciğim. Yeter ki mutlu ol.)

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

9 yorum

  1. mutlu olmak çok önemli gerçekten sizin gibi ebeveynleri olduğu için çok şanslı deniz paşa

  2. ahh canım yaa evet bence de mutlu olmak çok önemli 🙂 Tarko da fosil bilimci olacakmış :)))

  3. anne notuna bayıldım! Budur!

  4. En güzelide anne notu! 😉

  5. bizimki de aşçı olmak isterken şimdi kuaför olmaya karar verdiğini söyledi :)) Ne güzel demişsin yeterki mutlu olsun 🙂

  6. valla olur bence benim kızımın resimlerine kıyasla oldukça başarılı Deniz. Elif bende hep aynı şeyi söylüyorum kızımı o kurs senin bu kurs benim perişan etmicem o ne isterse onu yapsın neyle mutlu olucaksa onunla uğraşsın ben denemesi için fırsat sunarım ama o istemiyor ilgi alanına girmiyorsa devam etmez diye düşünüyorum hep ama okullu çocuğu olan anneler kızım henüz küçük olduğu için öyle düşündüğümü söylüyorlar okul çağı bir gelsinmiş o zaman geri kalmasın çabası bizlerdede başlıyacakmış keza çocuğumun mutluluğuda başarısından geçermiş bla bla… (sadece ders başarısı değil kastetikleri)Böylemi gerçekten ben sadece mutlu olsun istiyorum.

  7. Dediğin gibi en önemlisi mutlu olması , hergün severek , koşa koşa gideceği bir işle uğraşsın inşallah .. Resim konusunda gerçekten yetenekli ama , bu çok aşikar 🙂

  8. eee, lego master zaten olmuş :)))

  9. Bu cizilenlere-yazilanlara ve konusulanlara bakinca vs. vs. “Deniz’in okula baslama yasi konusunda” -eski yazilariniza referans olarak- tedirgin olmaniza gerek yok bence. Bence Deniz’le ayni sinifta olcaklar korksun. Yeterli okul öncesi egitim almamis cocuklar korksun derim.:-) Yinede 7/24 yaninda olan annesi eniyisini bilir dimi. Saka bir yana, 32. gunde yine bu konu tartisildi ve yine hicbir tatmin edici aciklma bulamadik biz.