41 Yorum

Yatak Odası Kuralları

Geçtiğimiz hafta sonu kızlarla bir araya geldik. Kızlar = çoğunluğu kuzenlerimden oluşan ve aralarında çok yakın arkadaşlarımızın da bulunduğu bir kız grubu. Aralarında çocuklu olan bir tek benim. Biri evli, kimi nişandan terk, çoğu bekar, bazısı uzun süredir sevgilisiyle yaşıyor, biri de evlenmek üzere.

Aslında bu buluşmaları ayda bir kere yapmaya çalışıyoruz ancak son zamanlarda sekteye uğradı. Her ay bir kere yemeğe çıkıyorduk. Son toplaşmamızı kuzenimin evinde yaptık ve “İşte bu!” dedik. Ortam rahat, muhabbet koyu, ne işimiz var restoranlarda, hem bi sürü para harcıyoruz? Bundan sonraki toplantılarımızı -kuzenimin nişanlısını evden sepetleme pahasına da olsa- orada gerçekleştirmeye karar verdik. Yemin ederim, yakın kız arkadaşlarla yapılan muhabbetin yerini hiçbir psikoterapi seansı tutamaz.

Kız kıza oturup konuşunca laf ister istemez kocalara, sevgililere ve sonunda sekse geldi. Herkes içindekini döktü. Aramızda ne dertliler varmış, ne bihaberler.

O sohbetten aklımda kalanları, kendi ufak eklemelerimle birlikte derleyip bir Yatak Odası Kuralları oluşturdum. Biz kızlar bir araya gelince en çok konuştuğumuz konulardan biri bu. Öte yandan yazdığımda en çok okunan ama en sessiz kalınan konu da bu. Ne ilginç…

Yatak Odası Kuralları:

Seks yüzde 80 önemli – Sürekli bir ilişkide seksin ağırlığı tartışıldığı zaman “Bir ilişkinin yüzde ellisi cinsellik” deniyor. Hayır efendim, en az yüzde sekseni cinsellik. Hele de evliliklerde, hele de çocuktan sonra evliliklerde “Her şeyin başı seks” demek yanlış olmaz. Düzenli, uyumlu, tatmin edici bir cinsel hayatı olan çiftlerin çoğu gündelik sorunları daha kolay atlatıyor.

Su uyur, seks uyumaz – Kadınlar için -özellikle de anne olduktan sonra- uykunun yeri tartışılmaz. Kesik kırpık, bölük pörçük uyuyan bir anne (KADIN), hele de gece kaç kere kalkacağı ve kaç saat boyunca uyanık kalacağı hakkında hiçbir fikre sahip değilse, çocuk uyur uyumaz yatağa koşmak istiyor. Haklı da. Ancak bu işin bir de erkek (BABA) tarafı var. Günümüzde çoğu erkek iki eli kanda olsa, uykusuzluktan gözleri kan çanağına dönüşmüş olsa da kadından gelecek seks teklifini reddetmediği gibi, her an hazır ve nazır bekleyebiliyor. Dolayısıyla kadının uykuya ne kadar ihtiyacı olduğu erkeği pek de ırgalamıyor.

Bir tarafın istemesi yeterli – Seks denilen olay birçok erkek için yemek yeme, tuvalete gitme ve -evet- uyuma gibi temel ihtiyaçlardan biri. Her ne kadar birçok kadın için -erkekler kadar olmasa da- önemli bir ihtiyaç olsa da, kadınlar seksi gerek duygusal kırgınlıklar, gerekse fiziksel ihtiyaçlar (UYKU!!!) yüzünden geri plana atabiliyor. Seks teklifi reddedilen bir erkek bunu çok içerliyor. Aynısı daha az şiddette de olsa kadın için de geçerli. Biyolojik saat farkları da dikkate alındığında, birlikte olmak için bir tarafın istemesi yeterli. Reddetmek yok, sevişmeye devam!

Haftada en az 3 kere – Bu kuralı ortaya atan tayfanın henüz çocuk sahibi olmadığını söylemeye gerek yok herhalde. Ancak çocuk sahibi olsan da olmasan da, özellikle erkek kısmı için böyle bir istatistik söz konusuymuş. İsteyenin bir yüzü.

Odada televizyon olmamalı – Televizyon, her ne kadar eğlendirici bir alet olsa da yatak odasına girdiğinde dikkat dağıtıcı, soyutlatıcı bir şey olup çıkıyor. Çiftler birlikte vakit geçirecekleri, hadi o da olmadı kitap okuyacakları yerde oturup ya maç yorumlarını, ya da saçma sapan programları geç saatlere kadar boş boş izleyip birbirlerine vakit ayırmıyorlar. Her evde en fazla bir tane televizyon olmalı, o da salonda kalmalı.

Cep telefonu odaya girmemeli – Televizyon için geçerli olan kural cep telefonları, özellikle de akıllı telefonlar için geçerli. İş yapmanın mesai saatleriyle sınırlı kalmadığı günümüzde, tam öpüşüp koklaşmaya başlanılan bir anda gelen bir SMS, ya da “Acaba şu tweet’ime yanıt gelmiş mi?” merakıyla ziyaret edilen sosyal medya, seksi başlamadan bitiriyor.

Kaktüs saksıda güzeldir – Kıl tüy meselesine her erkeğin (ve kadının) bakışı farklı. Ancak ortak olan bir şey varsa o da şu: Kalıcı epilasyonun nimetlerinden faydalanmamış ve hala jilet teknolojisine başvuran kadınlar yatağa kaktüs gibi girmemeli. Sevişmeyecek olsanız bile dikenli bacaklar hiç cazip değil.

Pazen gecelik, saten pijamadan iyidir – Erkek tayfası pijama müessesesinden hazzetmiyor şekerim. İstersen Victoria’s Secret’ten saten pijama al, yine de pazardan aldığın pazen geceliği tercih ediyor. Erişim kolaylığı meselesi.

Yatağa aynı anda gitmeli – Sevişecek olsa da, olmasa da çift yatak odasına aynı anda gitmeli. Biri önceden yatıp diğeri salonda kalıp televizyon seyretmemeli. Biri illa ki maç yorumunu seyredecekse diğeri salonda uyuklamak pahasına onunla fiziksel olarak aynı ortamda olmalı.

Ayaklar her zaman kavuşmalı – Seks olsa da, olmasa da, yatağa mutlu girilse de, küs olunsa da gün sonunda ayaklar birbirine hep kavuşmalı. Ne zaman ki ayaklar dokunmayı bırakır, işte o zaman şapkayı önüne alıp konuşma zamanıdır.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

41 yorum

 1. haftada en az 3 kere mi??? ahaha… ben kaçıyorum 🙂

 2. ilahi Elif, güzel olmuş. Evet kız arkadaşlarla sohbetin yerini hiç bir şey alamaz bence de…

 3. Herkesin bildiği ama toplum arasında konuşmadığı bir çok şeyi blogunuzda yazdığınız için tebrik ederim Elif hanım.

  Kız-kıza muhabbet benimde olmazsa olmazlarımdandır… Her kadının bu tür şeyleri konuşmaya muhakkak ihtiyacı vardır.

  Bende yatak odasına beraber girmeye ve ne olursa olsun aynı yatakta uyumak gerektiğine sonuna kadar inananlardanım , bana göre o yatağın büyüsü var ne kadar kırgın olursan ol sabah sarılarak uyanmak buzları eritiyor…

  Elinize sağlık.

 4. Suzan Yilmaz Uyanik

  Katiliyorum.sohbet ve rahatlamanin en guzel yeri bir ev.yorgan altı ayaklar konusu da cok dogru.ellerinize saglik:)

 5. 3 MÜ?!?!???!!! yok artıııık 🙂 yahu 1 kere de şükrediyoruz 🙂

 6. en çok ayak kısmını sevdim ben bizim bu aralar değil ayaklarımız gözlerimiz bile buluşmuyo biri 4yaşında biri 1aylık bebeden sonra

 7. Ayy Elifim her zaman savunduğum bir konuya parmak basmışsın evet seks %80 önemli.Hep verdiğim bir örnek var; birbiriyle çok ayrı çiftler tanıyorum,24 saat kavga eden hem de öyle böyle değil şiddetinden herkesin nasibini aldığı çiftler ama soruyorum nasıl sürüyor diye yatak odamıza girmen lazım şekerim diye kikirdiyorlar 🙂 Çocuktan sonra sekteye uğrasada evliliği canlı tutmanın yolu seksten geçiyor.Elbette çok önemli değerler,karşılıklı saygı sevgi temel ama sürdürmenin yolu heyecanı canlı tutmak.En başta insanın kendisi için.Bu da kendine zaman ayırmanın bir yolu 😉 Bütün yazdıklarına katılıyorum ve tespitlerin için seni kutluyorum !

 8. Haftada 3!!!! Kesin kalan kilolarim gider herhalde,oyle bir dunya var mi yaaa???
  Bu arada ayni anda yataga girme hadisesi utopik bir durum bizim hanede

  • Hafta 3 yapanlar zaten kiloları gidecek kadar heyecanlı yapmıyorlardır, göz açıp kapayana kadar bitiyordur olay. Nicelik değil, nitelik önemli. Unutmayalım 🙂

  • Bu yazıyı okuduğumdan beri kafamda haftada 3 haftada 3 hahaha kilo verdirecekse yaparım valla bak haftada 5 bile :)) Yok be anacım nerde yani bilemem tekniğine de bağlı tabii 🙂 Ve aynı anda yatağa gitmek öyle birşey belki çok genç evlilier için geçerlidir Aysimcim öyle değil mi 🙂 Yok yani o da mümkün değil 🙂

 9. haftada 2yi goren erkek (baba)opsun başına koysun diyorum

 10. haftada 3 mü? bence bu herkes için geçerli ve olması gereken bişey değil. yani aman allahım bizim hafta bir oluyo bir sorun mu var, kocam beni beğenmiyor mu diye düşünmeye gerek yok. kişilerin ilişkilerine bağlı bir şey. önemli olan düzenli ve kaliteli olması. yani bari kadınlar olarak biz skor peşinde koşmayalım diyorum. huzurunuza ve tatmininize bakın diyorum

 11. slm
  çok güzel ve doğru …okurken daha dedim “haftada 3″diyenlerin kesin çocuğu yok diye…Okuduğumdan beri düşünüyorum ne ara 3 olabilir diye bulamıyorum…

 12. eklemeyi unutmuşum,ayaklarımız buluşsun,kavuşsun da 1 miş 3 müş çok da mühim değil…Yeter ki içten bi dokunalım,şefkatle bi sığınalım di mi?(bu arada kızlarla buluşmayalı da çok oldu,çok özledim onları)

 13. tam isabet bi yazı yazmışsınız Elif hanım.çok doğru.

 14. Elifcim çok güzel bir yazı olmuş.
  Kız kıza muhabbetin terapi gibi geldiğine inanıyorum.. Aynı anda yatağa girmeye çok katılıyorum ama malesef bizim evde de artık öyle birşey olmuyor….

 15. ÇOK GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ;
  TEBRİK EDERİM.

 16. Bide şöyle bı durum var ki evliliğin ilk zamanları yani cicim aylarında hafta sonları evden çıkılmaz tabiri caizse biraz tavşanlaşılır;) ama sonraları aslında seks için en uygun zaman olan hafta sonları kadinlar dışarı çıkmak gezmek alışveriş yapmak vs. isterler. Eve gelinceye kadının da erkeğin de canı çıkmıştır zaten( gerçi erkek herturlu hazirdir) kadin umarım sırnaşmaz bana diye geçirir icinden. hafta icini hiç söylemeye gerek yok di mı:) böyle böyle haftada bir şükreder hale gelinir. Bence herkes ilk günlerini hatırlayıp neler yaptıklarını şimdi neyin yapılmadığını düşünmesi lazım.

 17. Şimdi bir de bunun 40’a 3 kala versiyonunu yazmak var ama neyse hadi, ben de kaçayım 🙂

 18. haftada 3’ü çocuksuzlar söylemiştir garanti! ya da yanlışlıkla aranıza sohbetin tam o kısmında bir erkek dahil olup bu ütopyayı dillendirmiştir:)
  yazıyı çok sevdim ben,
  sevgiler

 19. elifciğim, yine sohbet ediyormuşuz gibi hissettim! kaktüs meselesine de pek güldüm 🙂 ama şu net ve sen de çok doğru yazmışsın bu iş olmadan olmuyor şekerim! gerçekten cinsel yaşam düzgün gittiğinde günlük yaşam da düzgünleşiveriyor.

 20. Üçe niye bukadar şaşırıldığını anlamadım, kendinize gelin anne olsak da hala kadınız, sevdiğimiz adamla birlikteyiz ve hayatımızın en olgun ve güzel yaşlarındayız (35 civarı).

 21. süper olmuş tebrik ederim…

 22. Yazıyı okuyunca (kaktusluk hariç) üzerime düşen cok fazla şey olduğunu dusundum :/ kocamı cok seviyorum, ama hep cok yorgunum. Sabirtasi olsa catlar ama kocam hala deniyor, bekliyor. Su anda hayatımızda (bebeğimizin rutini vs dahil) yoluna koyamadigim tek konu bu. Bir gunde eski enerjime nasıl kavuşurum bilemiyorum

 23. benim reddedilirsem uzulmedigim olmustur valla iste sana itiraf 😉 oh ben reddetmedim gunah benden gitti, gonul rahatligiyla uyuyabilirim seklinde 🙂

 24. Bazen bir kamera var ve bizi izlediğini düşünüyorum:)) Kikirdek kız edasıyla okudum yazdıklarını…eline sağlık:)

 25. hahahahaha butun yorumlara bayildim :)))) da hic cocugu olmayan ben icin bile haftada 3 yuuuhhh yani :))))) obaaaaaa

 26. bu arada ayni soruyu su anda uyumakta olan kocama sordum’ hani haftada kac kere isterd
  in ayaklari 🙂 (uyku sersemi olaraktan; bana defol basimdan deme riskini goze alarak ) bana 4 dedi yaaaaaa :)))))))))))))))))))

 27. Haftada 3 haftada 3 offf sürekli kafamda bu 🙂 Yok ya imkansız gerçekten yapabilenlerin çocuklu olmak koşuluyla önünde saygıyla eğiliyorum 🙂

 28. Ne güzel yazmışsın blogcu anne…Yakın bir kız arkadaşım ve eşi mesela, tavşan gibiler yemin ediyorum, aşk tazelemek için başka şehirlere otellere falan gitmeler ne bileyim bende mi sorun var, eşimi çok çok seviyorum ama haftada 3 çok gerçekten. hatta bi ara, 2+1 programı uygulamıştık :)) Resmen bi görev bilincine dönüştü bu bende…

 29. Cocuklu aileler icin ayda 3cok daha gercekci degil mi sanki???

 30. haftada 3 normal bence yaa en azından çocuksuzken normal çocuk olunca ne olur bilmem ama şu an 3den az olursa olmaz gibi….

 31. Onu ya rahatladım; bu kadar seyreklesmesi sadece bize özgü ve sorum bende diye düşünüyordum; hepsi normalmiş :))

 32. yaziniz harika olmus hakikatten. aslinda tamda esimle bu konuda tartismisken bu yaziya rastlamam nasilda cuk diye oturdu anlatamam. benimde sorunum kadin kismisi olan benim haftada 3, erkek kismisi olan esimin ayda 1 istemesi, hatta bazen (bir ara nerdeyse 6 ay seks yapmadigimiz olmustu. nedeni ise benim hadilememis olmam. dusunun 6 ay. 6 ay sonunda seksi kendi istedi:S) hic istememesi:S nasil tuhaf geliyor kulaga degil mi? sanki rolleri degismis gibiyiz:) hani haftada 3 kurali bende gayet yerinde bir kuralda esimde oyle degil? cok yogun calisiyor hafta ici yorgunluguna vermeye calisiyorum. yanlis ta anlamayin esimde herhangi bir rahatsizlik yok, cunku sevismeye basladik mi bazen 1 saatten fazla surebiliyor ama bende sorun var galiba, haftada 1 ede raziyim ama AYDA 1 BANA YETMIYOR. bizimde cocugumuz var. hani bazen cocugumun uyanacagini bilsem bile hadi diyebiliyorum. Allahi var ne zaman istesem bana hayir demiyor ama surekli seks isteyen tarafin ben olmasi ve ayda 1 olmasi bana tuhaf geliyor. sizcede bir tuhaflik yok mu?

  • Yazılanları yeni okudumm..Evet güzel bir yazı olmuş..Ama olaya iki taraf açısından da bakmak lazım..Herkez aynı istekle seks yapmak istemeye bilir.. Bence isteyen ve seks aklına gelen tarafın harekete geçmesi lazımm.çocuk olduktan sonra birçok anneninde yazdığı gibi öncelik çocuklar ve arta kalan zzamanda dinlenebilmek.. O arada inanın seks aklına gelmiyor bile hele hele evliliğiniz 10 yılı aşmışsa.. Ama karşı tarafta da istek varsa kadının bunu reddetmeyeceğini ve her istendiğinde birlikte olabileceğini düşünüyorum.