16 Yorum

Oylum Talu ile Burası Haftasonu

Dün Anneler Günü vesilesiyle blog yazarı olarak HaberTürk kanalındaki Burası Haftasonu programının davetlisiydik.

Aylin Anne, SlingoMom ve çocuklarımızla birlikte sabahın erkence denilebilecek saatlerinde HaberTürk stüdyolarına vardık. Söz konusu 2,5, 3,5 ve 5,5 yaşında üç oğlan çocuğu olunca kantinin altını üstüne getirdik.

Neyse ki kalıcı hiçbir zarar vermeden stüdyodaki yerimizi aldık.

Çok neşeli, değişik bir programdı. Çocuklarla birlikte katılmak keyifliydi, doğaldı. Bizler sohbet ederken (çalışırken) onların koltuğun üzerinden atlaması, arkada koşuşturmaları sanki evimizdeymiş gibi hissettirdi. Derli toplu bir ev.

Beni anne yapan Deniz oğlum’la, Anneler Günü’nde, diğer anne arkadaşlarımla birlikte annelik üzerine sohbet ettiğimiz bir programa katılmak benim için çok anlamlıydı.

Deniz programdan çıkışta kulağıma şöyle bir şey fısıldadı: “Anne, ben o yeşilli kızı çok sevdim. Saçları bööööyle dalgalı dalgalı, çok güzel.”

“Ben de çok sevdim Deniz’ciğim” dedim. Sevmemek mümkün mü, o kadar hoş ki Oylum Talu.

“Keşke her gün oraya gitsek” dedi. Ne güzel onları serbest bırakmışmış, onlar da çok eğlenmişlermiş. Anne gibi bağırmadı tabii onlara…

Biz arada çıktığımız ve program bizden sonra devam ettiği için Oylum Talu ile fotoğraf çektirme fırsatımız olmadı. Ben de Deniz’e kendisinin resim çizmesini söyledim.

Deniz kendisini ok ile işaretlemiş. Oylum Talu'nun "dalgalı dalgalı" saçları kendini belli ediyor

Programın kaydını buradan izleyebilirsiniz: Blog yazarı anneler Burası Haftasonu’nda.

Oylum Talu ve ekibine bizleri davet ettikleri için çok teşekkür ederim. Üç oğlanı -hele de Oylum Talu’nun dediği gibi “bekar” bir stüdyoda- ağırlamak herkesin harcı değil 🙂

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

16 yorum

 1. Merhaba Elif ogluna olan guvenin ve say gin karsiya yansiyor. Ayrica her biriniz kendinizi cok guzel ifade ettiniz. Hep Boyle kal sicak ve dogal
  Sevgiler

 2. Günaydın Elif,
  Oylum Talu’yu zaten çok severim programını da ama o programda bir de seni hatta Deniz’i de görmek inan programı daha da keyifli yaptı:)) gerçekten sıcak, içten, güzel bir programdı…devamını bekliyoruz:))

 3. Annelerin sadece erkek çocuğu sahibi olmaları tesadüf mü?

 4. Anneler gününüz kutlu olsun Elif Hanım..

 5. çok güzel bi programdı. aylinanne’nin oylum talu’ya verdiği ayar da hoştu:) e çocuğun olmayınca şımarıklık yapmak kolay tabii.

  • Amaniiin! Oylum, dokunun yapın dediğinde sahiden dokunmazlar diye düşündüm. hani çocuklara yap dersin yapmazlar, yapma dersin yaparlar ya… Ondan öyle dedim. Ayar değildi amacım 🙂 hay allah 🙂 accık sert mi söyledim yoksa :/

   • sert filan değildiniz tabii. her zaman ve her yerde sadece çocuklar haklıdır, geri kalan herşey için bütün tedbirlerin alınması gerekir ve bunu ne yazık ki sadece ebeveynler (daha çok anneler:) düşünebiliyor manasında söylemiştim:)

 6. Elif,
  Sohbetinizi dinlemek, guler yuzunuzu gormek mutlu etti 🙂

 7. daha bi sevdim sizi ..keyifle izledim teşekkürler .

 8. Çok güzeldi program. Bluzunuza da bayıldım..

  Ayrıca “Çocuk hiçkimsenindir, erkek çocuk anneleri bu konuda dikkatli olmalıdır.” mealindeki sözleriniz çok anlamlı ve üzerinde düşünülmesi gereken sözlerdi.
  Ben dahil tüm erkek anneleri arada silkelenip bunu hatırlamalıyız.

 9. zevkel keyifle izledim sizi ve izlettim 🙂

 10. hepiniz çok harikaydınız elifcim, proğramdan haberim yok tu ama tesadüfen eşim kanalı haber izlemek için açtığında açık kalmış ve görmeden sese ve konuşulanlara birden kulak kesildim ve karşımda seni görmek güzeldi, tam bir sürpriz oldu…helede oğlanlar, koltuk üzerinden atladıklarında “hayallah” dermiş gibi bir bakışın vardı ya bittim…