10 Yorum

Tarihe not: Uyku öncesi

Derin’in dillenmeye başlamasıyla evimizdeki sofistike diyaloglara her gün bir yenisi ekleniyor.

Şu sıralar iki yaş sendromunun tozunu attıran Derin efendi, her şeye, ama HER ŞEYE itiraz etme hakkını sonuna kadar kullanıyor; hiçbir şeye tamam demiyor.

Yakında uyuyacağını hatırlatıyorum ona:

– Derin’cim, birazdan yatıcaz.
– Ben…Yatmicam!

Yüzünü gözünü yıkıyorum, dişini fırçalıyorum:

Ben…Uyumicam!

Odasına gidiyoruz, pijamalarını giydiriyorum:

Sadece…Dinlencem!

Yatağına koyuyorum. Yavaş yavaş yelkenleri suya indiriyor.

Ben…Uyicam!

İyi geceler Derin, seni seviyorum diyorum. O noktada pes ediyor:

İyi geceler, seni seviyorum.

10 yorum

 1. :)))2yaş şu an uzak bana(ama başıma geleceği için ilgi alanımda),benimki 5 aylık uykuya geçişte sorun vardı.bugün artık son çare giydiğim t_shirt ‘ü yanına koydum veee işe yaradı çok şaşırdım:)))

 2. Terrible 2 deseler de 3te de inat krizleri devam ediyor

 3. Bir de buna sürekli izin alan bakıcı sendromu da eklenince, bizdeki havada ese ese esecek bişey kalmadı. 2 yıldır hiç bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum. (23 aylık oldu)

 4. çok şeker ya 🙂

 5. walla biz terrible two yu hiç atlatamadık sanırm 4.5 yaş,hala aynı inat:)

 6. Bizim bıdık henüz 21 aylık ama şu sıra en çok kullandığı kelime: “İstemem!”…Gelecek güzel günlerin habercisi bu durum galiba… 🙂

  • 21 aylık Ayşe’nin de en çok söylediği sözcük benzer bir biçimde ‘yok’ ama öyle böyle bir yok değil…
   Ayşe bunu yapalım mı ‘YYYYOOOOOKKKKK’, şunu giyelim mi ‘YYYYOOOOOOOOOOOKKKKK’ tabi bir de sağa sola sallanan küçük bir parmağı da hayal edin:)

 7. benim oğlum tam 1 yaşında ve istemediği şeylere başını sallayarak “hayıyyy” diyor.. çok mu hayır diyorum acaba diye kendimi sorguluyorum:)

 8. Blogcu anne ve çocuğunu gece vaktinde uyutabilen bütün annelere altın madalya takmak istiyorum .Bintürlü teknik denemiş ve sonunda pes etmiş bir anne olarak ..Üç yaşındaki oğlum- istikrarlı olmasada -artık belli bir rutinle ve aynı saatte uyutmaya azami gayret göstersem de ‘benim uykum yok’ dediğinde tüylerim diken diken oluyor …