7 Yorum

Tarihe not: ilk 12

2012’yi 2013’e bağlayan yılbaşı, Deniz’in 12’ye kadar dayanabildiği ilk yılbaşı olarak tarihe geçsin.

Saat 22:30 sıralarında, Derin’in havlu attığı ve babasının omzunda odasına yollandığı saatlerde Deniz de dedesinin kucağında uyuma sinyalleri veriyordu. “Tamam” dedik, “bu sene de 12’yi çıkaramayacak.”

Ama bizi şaşırttı. Gözleri ağırlaşsa da, yer yer kapansa da 12’ye kadar dayandı, havai fişekleri duydu, içeride uyuyan kardeşini öptü, az biraz daha takıldı ve yattı.

Ancak aynı performansı sabah gösteremedi kendisi. Akşam 8-8:30’da yattığı zaman sabah 7-7 buçuğa kadar uyuyan Deniz Efendi, 2013’ün ilk gününü kaçırmak istememiş olacak ki 8’de ayaktaydı.

Derin ise ondan önce davranmış, her zamanki uyanma saatini değiştirmeye gerek görmemişti: 07:10

El insaf.

Bunların hepsini yazıyorum, tek tek. Yarın öbür gün “Anne biraz daha uyuyayım, n’olur” dediklerinde çıkarıp önlerine koyacağım.

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

7 yorum

 1. Ha ha, çok iyi edersin. Ama nasıl da tatlılar fotoğraflarda. Nazar değmesin! Hep birlikte daha nice güzel yeni yıllar görün işallah.
  Öperim ^_^

 2. Evet belgelerle çık karşılarına! Fotoğrafları da fırlat önlerine. Acıma!

 3. Tabii canım ne olacağı belli mi olur bakarsınız ‘belgeyle konuş anne’ diyecekleri tutar ileride:).
  Siz çocuklardan gitmişsiniz ama ben kendimi örnek vereyim.Dün gece ben de en az 2 yıldır akşam 22:00 sonrası saatlere şahit oldum:).

 4. :)) Deliller saklı kalsın..

 5. “uyuyaydın zamanında eşek sıpası” diyeceksiniz yani 🙂 ahaha 🙂

 6. annem hep der “bunlar işe yarayacakları zaman uyuyacaklar” diye. benim oğlumda sizin anlattığınız gibi yaptı. Çocukları uyku problemi yaşayan insanları okuyorum,şaşırıyorum. benim uyku problemim ne olcak? günde 4 saat uyuyorum-uyumuyorum. gece 2 de yatıp gündüz 12 de kalkıyor oğlum ama ben gece 2 de yatıp sabah 6 da kalkıp işe gidiyorum….

 7. 12’ye kadar dayanmak mı?maşallah…bizim uyku düzenimiz 4 aydır bozuldu.22,30 dan sonraya kalmazdık ama dört aydır 23:30’dan önce uyursa şaşırıyoruz.Sabahları da erken kalkıyor üstelik …umarım eski düzenine döner.Evi,işi,kendimizi geçtim artık,bu düzeninin doğru ve sağlıklı olmaması beni üzüyor…
  sağlıklı,huzurlu,mutlu bir yıl olsun…Kitabınızı merakla bekliyorum,sevgiler….