20 Yorum

Zebralar Renkli de Olur

Bir sabah uyandım. Her okul günü yaptığım gibi bir resim çizip Deniz’in beslenme çantasına koydum. Aklıma zebra geldi o sabah… Google’a “how to draw a zebra” yazıp, beğendiğim bir görsele bakarak, kendim de yorum katarak çizdim, ve altına da yazdım:

Zebralar siyah beyazdır.

Bunu, günün ilerleyen saatlerinde RenkliZebra.com sitesinin sahibi ile buluşacağımı düşünerek yapmamıştım. Ama herhalde bilinçaltıma yerleşmişti o günün “zebra” teması.

RenkliZebra.com, İstanbullu ve girişimci bir ailenin çocuğu olan Tulu Dülge’nin yeni, rengârenk bir girişimi. Tulu’nun hikâyesi de, birçok girişimci anneninkine benziyor:  Üniversiteden sonra uzun, yorucu bir kurumsal hayat. Ardından gelen bebek. Ve anne olmanın tetiklediği yeni düşünce biçimleriyle kendi işini yapma isteği. Bu istek kiminde pasta yapımı olarak karşımıza çıkıyor; kiminde çocuk kitapçılığı… Tulu Dülge’nin durumunda ise çocuk oda tekstili ve kıyafetleri olarak şekillenmiş.

Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 10 seneye yakın kurumsal hayatta çalışmış Tulu Dülge. Unilever, Sony ve PwC şirketlerinde yoğun bir tempoda yönetim danışmanlığı yaptıktan sonra kendini dinlemek, ailesine ve kızı Dora’ya daha fazla zaman ayırmak için çalışma hayatına ara vermiş. Dora 3 yaşında anaokuluna başladığında Tulu da kendini okulun aile birliğinde çalışırken, ve zamanının çoğunu anneler ve çocuklar ile geçirirken bulmuş. Bu sırada sıklıkla gittiği yurtdışından sevdiği ve beğendiği çocuk markalarının ürünlerini kızı için getirirken, bir yandan da Renklizebra.com’un tohumlarını atmaya başlamış. Ve sonunda çalışma hayatına bu sefer bir girişimci olarak dönmeye karar vermiş.

Eylül 2012’de, yaratıcı, kendine özgü ve eğlenceli yaşam ve giyim tarzları tasarlayan markaları bir araya getirdiği RenkiZebra.com’u açmış Tulu Dülge.

RenkliZebra.com, yüksek kaliteli, farklı tasarım, niş ve Türkiye’de pek fazla bulunmayan ürünlerin sergilendiği bir alışveriş sitesi. Çocukların yatak odalarındaki eşyalardan, günlük yaşamlarında kullandıkları kıyafet, çanta ve aksesuarlara kadar birçok şey var. Koleksiyonların her biri, her sezon, yerinde, markaların tasarımcılarıyla beraber özenle seçerek oluşturuluyor. 2012 sonbahar ve 2013 kış sezonunda Room Seven, Oilily ve Taftan ile çalışan Tulu Dülge, dünyanın önemli dizayn başkentlerini gezmeye devam ettiğini, yeni tasarımcılarla tanıştığını ve koleksiyonu geliştirmeye devam ettiğini söylüyor.

 

Derin’in bebeklik döneminde çok severek kullandığım –ve görenlerin “Nereden aldın nereden nereden??” diye sormadan edemedikleri çanta, RenkliZebra’da geniş yer verilen Oilily markasına aitti. Renkli Zebra’da şu anda Oilily’nin çantaları bulunmuyor, ancak kardeş marka (ve aynı tasarımcının elinden çıkan) Room Seven’ın çantaları da onu aratmıyor.

RenkliZebra.com, alışverişlerde koşulsuz değişim, iade ve yüzde 100 güvenli alışveriş imkânıyla kullanıcılarına güven veriyor. Yakın zamanda bayii satışlarına başlamayı ve bir de showroom açmayı planlıyor.

Renkli Zebra’nın ismi de Tulu Dülge’nin kızı Dora kaynaklı: Zebra, Dora’nın en çok sevdiği hayvanlardan biri olmakla birlikte, ilk kelimelerinden biri de “zebza”ymış. Zebranın, çocuklar gibi çevik, çok zeki ve derinliği sembolize eden, hem erkek hem de kız çocuklarının çok sevdiği bir hayvan olduğunu söylüyor Tulu Dülge. “Çocukların dünyası çok renkli, hayal güçleri sınırsız ve çok derin. Ben de bu düşüncelerden yola çıkarak yaratıcı miniklerin hayal güçlerini coşturmak, masalsı dünyalarını eğlenceli ve renkli hale getirmek istedim” diyor.

Tulu Dülge ve kızı Dora

Renkli Zebra’daki koleksiyonların ortak noktasının canlı, yaratıcı ve sıra dışı tasarımlarıyla çocuklara sonsuz hayal gücü yolculuklarında arkadaşlık etmesi olduğunu söyleyerek anne-babalara “Çocuklarınızın hayal gücünü mutlulukla renklendirin” çağrısı yapıyor.

RenkliZebra.com’daki birbirinden renkli ürünleri web sitesinden görebilir, markayı Facebook, Twitter ve Pinterest’ten  takibe alabilirsiniz. Önümüzdeki üç gün boyunca alışveriş yapmak isterseniz, Blogcu Anne okurlarına özel olarak tanımlanan yüzde 20 indirimden faydalanabilirsiniz. Bunun için alışverişiniz sırasında RenkliAnne20 kodunu kullanmanız yeterli.

20 yorum

 1. T-shirt 70 TL mi??? Altın işlemeli falandır umarım! Gereksiz bir pahalılık söz konusu. Tasarım bile olsa aşırı buldum.

 2. Ne kadar guzeller! Yatak ortulerine bayildim!

 3. Güzel şeyler var ama çok pahalı. Ya da bize göre çok pahalı 🙂

 4. Ürünler çok şık ancak bence de çok pahalı, 959 tl ye yatak örtüsü diyor.. gereksiz….

 5. Kurumsal hayattan vaz geçip kendi işini yapmak cesaret ister. Tulu Hanım’ı tebrik ederim yolu açık olsun.

 6. Tulu Hanım’ı cesareti ve girişimciliği için tebrik ediyorum. Ancak Renkli Zebra’nın bu fiyatlarla belirli bir kesime hitap ettiği çok açık. %20 indirimle bile benim almayı tercih etmeyeceğim pahalılıktalar. Ürünler harika gözüküyor ama dediğim gibi hedef kitle farklı.

 7. masal gibi bir site. yani cidden masal gibi. bi yatak örtüsü 900 lira olur mu ya. el insaf be kardeşim….kesinlikle çok gereksiz.

 8. çok pahalı!

 9. Yapmayın bir bebek bakım çantası indiirmdeylen 315 tl mı?? tamam ürünler çok şirin ama bu kadar pahalı olması dalga geçer gibi..ben bu ücreti özel dr.a gözümü kırpmadan veriyorum ama bir çantaya vermem, ama hedef kitlesi var demek ki hala ayakta. Ama bu kadar pahalı ürünler olması rahatsz edici, dalga geçer gibi..

 10. Fiyatların yüksekliğinden bu markanın belirli bir kitleye hitap ettiği ortada. Bu sanki ayıp bir şeymiş ya da suçmuş gibi yapılan yorumları çok ağır buluyorum. Dalga geçmekmiş, insafmış, ne kadar acımasız yaklaşımlar! Alamayabilirsiniz, almayabilirsiniz, almamayı tercih edebilirsiniz. Ama yapılan işi kötülemek neden? Asıl gereksiz olan kendi işini yapmaya çalışan bir kadını durduk yerde aşağıya çekmeye çalışmak. Kadın kadının illa kurdu olacak.

  • Ayca kesinlikle katiliyorum!

  • Ben yorumum, çalışmaya değil. fiyat yaklaşımına dairdir ve fikirlerim beni bağlar, bunu böyle düşünüyor olmam yapılan şeye saygısızlık ettğim ya da kadınları desteklemediğim “kadın kurdu” olduğum anlamına gelmez, asıl bir kelimeyi, yorumu alıp bunun üzerinden fikirler üretmek yorumlar yapmak asıl “kurtluk” budur bence.

 11. Urunler cok kaliteli gorunuyor, kendine ozgun bir tarzi var. Bayildiimm! Maalesef pahali benim icin. Fakat kabul etmek gerekir ki fabrikasyon urunlerle ayni fiyatta olmasi da beklenemez. Burada Mamas & Papas diye bir marka var, onun tarzina benzettim biraz.

 12. Tasarimlar cok hos. Yalniz pahalilik konusunda gelen birkac yoruma tepki gelmis. Birakin Turkiye gerceklerini, gelir seviyesi yuksek, gelir dagilimi adaletli olan ulkeler icin bile yuksek fiyatlar. Okuyucular arasinda uzulen hatta “ya bunu alabilenler ne is yapiyor acaba?”diye dusunup isyan edenler vardir, dogaldir. Eminim ithal edilen bircok urunun pamugu, gercekten kaliteliyse, Turkiye’den geliyordur. Sonra etiketlenip kat kat bize geri geliyor. Tasarim da olsa fabrikasyon da olsa boyle.

  • Deniz soylediklerinde tamamen hemfikirim. Ben sadece bir ise bas koyan, bir sekilde bir seyler yapmaya calisan birisine (pazarlanilan urunun hedef kitlesi ben olmasam bile ki degilim) elestiri yaparken yapici olmayi tercih ederim, nacizane fikrim budur.

 13. Ben de anormal pahalı buldum… eşitsizliği kamçılamanın başka bir yolu gibi görüyorum ben böyle şeyleri kimse kusuruma bakmasın. Marifet herkesin almak isteyeceği kadar güzel bir şeyi herkesin alabileceği boyutlarda servis edebilmek diye düşünüyorum, naçizane.

 14. Tulu benim sınıf arkadasım. Her zaman boyle zevkliydi. Yolu açık olur umarım…

 15. Elif'in annesi

  Ürünlerin hepsi çok zevkli, çalışkan ve farklı seyler düşünen bayanları da hep takdir etmisimdir, eger % 90 filan 😉 indirim olursa neden olmasın diyorum kendi adıma 🙂 alabilenlere hayirli olsun, iyi çalısmalar.

 16. Ben bu ürünlerin maliyetini çok merak ettim cidden.. Ben kadın, erkek ayırımı yapmadan (pozitif de olsa) insanların eleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.. Sadece kadın girişimci diye sessiz kalamayacağım, ben de aynen dalga geçiliyor hissine kapıldım.. Yolları açık, satışları bol olsun ne diyim 🙂

 17. Karı-koca eczacı olmamıza rağmen bana da pahalı geldi maalesef. Alma gücüm olsa da bir çantaya 300tl yatak örtüsüne 900tl vermem.