8 Yorum

Sınır Koyma, Kuralları Belirleme

Deniz’e hamile kaldığımız zaman, hamilelik haberini paylaştığımız bir aile büyüğümüzden anne-babalık üzerine aldığımız ilk tavsiye şuydu: “Çocuklar kuralları sever. Kural koyun ve ödün vermeyin.”

Öyle de yaptık. Ya da elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz diyelim. Çocuk bu, sürekli esnetmeye, delmeye, etrafından dolanmaya çalışıyor kuralların.

AnneysenEgitim

Çocuklara kural koymanın önemi ve bunun nasıl yapılması gerektiği konusu, 16 Şubat Cumartesi günü Anneysen.com’un düzenleyeceği “Sınır Koyma, Kuralları Belirleme” seminerinde tartılışacak. Daha önce katıldığım Aletha Solter ve Byron Norton seminerlerine de imza atan Psikoloji İstanbul’un ekibinden Psikolog Tolga Erdoğan, 2 yaş krizinden kardeş kavgasına, ilk kuralları koymadan kriz anlarında sakin kalabilmeye kadar birçok konuda ebeveynlerin sorularını yanıtlayacak.

Renkli Ada‘nın Levent’teki yeni yerinde düzenlenecek olan etkinlikte ben de konuk konuşmacı olarak yer alacağım. Uzman görüşüm elbette yok (kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş) ama “damdan düşenin halinden damdan düşer anlar” düşüncesinden hareketle, ben de tecrübelerimi paylaşacağım.

Anneysen.com’un bu etkinliğiyle ilgili daha fazla bilgiyi buradan alabilir, kayıt olmak için ad, soyad ve cep telefonu bilgilerinizi bilgi@anneysen.com adresine gönderebilirsiniz.

Katılım ücretsiz, kontenjan 25 kişiyle sınırlı, acele edin  ; )

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

8 yorum

 1. Ben geliyorum :)) Kabul edildi başvurum.Görüşmek üzere…

 2. Merhaba,
  Bu toplatıya katılmayı çok isterdim ancak Ankara’da olmuyor sanırım bu tarx toplatılar yada benim haberim olmuyor,hep araştırıyorum.Merak ettiğim toplantıdaki onuların detaylarını paylaşacakmısınız ,şu an en çok ihtiyacım olan ve en çok araştırdığım konuda bir toplantı paylaşımınız olursa çok sevinirim ,teşekkürler

 3. Ben katılmak üzere mail attım anneysen ‘ e. Bakalım:)

 4. ben katılıyorum:)

  Daha once Byron nortona da katılmıstım,orda tanısamamıstık,
  insallah bu sefer :)))
  gorusmek uzere..

 5. Cocugu kucuk olup da gelemeyecekler icin webcast’ini yapmayi dusunmezler mi?

 6. “Deniz’e hamile kaldığımız zaman”. Bu da yeni moda oldu sanirim. Benim bildigim kadinlar hamile kalir zaten “hamile” kelimesi de Arapca “Tasimak” kelimesinden turemistir. Esiniz hamile kalmaz.

 7. Ben de orda oacağımn:)) Heyecanla bekliyorum