6 Yorum

Esra’nın Gebelik Günlüğü, 16. hafta

Salı gebesi Esra, Austin Texas’tan bildirmeye devam ediyor. 

Esra’nın Gebelik Günlüğü’nü buradan takip edebilirsiniz.

***

Merhabalar herkese,

Geçen hafta canımın sıkkın olduğundan bahsetmiştim. Bu halim artarak devam edince daha önceden Cumartesi gitmeyi planladığımız ultrasona bir an önce gitmek istedim. Hem minik mucizemi görmek iyi gelecekti hem de eğer bir şeyler yolunda gitmiyorsa öğrenmekti niyetim( biliyorum artık bu endişeleri geride bırakmam gerek ama bazen engel olamıyorum).

Perşembe günü saat 5:30 da gittik. Çok keyifli bir deneyimdi bizim için. Ultrason teknisyeni kadın hem çok neşeli hem de kibardı. Hastahanede yaşadığımız deneyimden oldukça farklı ve keyifliydi. Minik mucizemizin hoplayıp zıplamasını izledik uzun uzun. Sanki dans ediyor içeride. Çok güzel fotoğraflar verdi görevli kadın.

Aynı zamanda uzun uzun cinsiyetini görmeye çalıştık hep birlikte. Bizim minik nedense bir türlü göstermek istemedi ayaklarını ve bacaklarını sımsıkı kapalı tuttu uzun süre. Sonra kızımızın olacağını söyledi teknisyen ama nedense bir türlü emin olamadı ve ısrarla bakmaya devam etti. Ve uzun uzun inceledikten sonra kesin sonucu bize de gösterdi. Bizim minik mucizemizin pipisi varmış meğer. Öğrenmek gerçekten çok hoşumuza gitti çünkü artık ondan bahsederken kız mı erkek mi biliyor olacağız. Yavaş yavaş odasını ne renk yapsak karar verebileceğiz. Minik kıyafetler alabileceğiz.

Minik mucizemin içimde nasıl dans ettiğini görmek tarif edebileceğim bir duygu değil gerçekten. Henüz onu hissedemiyorum ve hissedebilmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Bir ara teknisyen bizim ufaklığın durduğu pozisyonu gösterdi. Kafasını plasentaya yaslamıs öyle duruyordu. Teknisyen bebeklerin bunu çok yaptığını söyledi. Sebebi annenin kalp atışlarını hissedermiş bebekler ve anneye yakın olmak için plasentaya yaslanırlarmış. Artık ya hormonlar yüzünden ya da gerçekten hoşuma gittiğinden bunu duymak beni çok duygulandırdı. Anneyi sevmek böyle bir şey işte. 3 aylık da olsan 30 yaşında da olsan annenin kıymeti değişmiyor.

Geçen hafta mide bulantılarım iyice azaldı yazdıktan hemen sonra daha şiddetli geri döndü. Hatta ilk kez kustum. Birden yemek keyfim kaçtı yine. Hiç bir tabağı bitiremiyorum. En kötüsü de vitamin içmek beni çok zorluyor.

Bu arada hala tüp bebek merkezindeki doktorum progesteron hormonumu takip ediyordu. En son 50 mg’a kadar düşürmüştük günlük aldığım dozu. Perşembe günü yine doktorumun kararıyla tamamen bıraktım. Bugün yani Pazartesi günü son bir kan tahlili yapıldı ve artık progesteron almama gerek olmadığını söyledi doktorum. Bir adım daha yaklaştım normal bir gebe olmaya.

Bizim minik mucizenin pipisi üzüm bebek gibi düşmez ise koyacağımız isme yüzde 90 oranla karar verdik bizde. Ama aynı Çiğdem gibi ben de bazen garip tepkiler alıyorum isim konusunda. Zaten geçen hafta belirttiğim gibi herkes uzman olmuş bebek konusunda.

Bizim için bu hafta böyle geçti. Bol bol “Ayy bizim oğlumuz mu olacak şimdi?” cümlesi döküldü ağzımızdan. İlk kalp atışını gördüğümde duyduğum heyecanın aynısını minik mucizemin kıpır kıpır zıpladığını gördüğümde de hissettim. Sanırım bundan sonra hep bu heyecanı yaşayacağım. İlk gördüğümde, ilk kez gülümsediğinde, yürüdüğünde vs vs.

Sevgili Elif’in izniyle bu hafta minik mucizemin fotoğrafını paylaşmak istiyorum. Yakın ailem bu fotoğrafı gördüler ancak göremeyenler için bu günlükte yer almasını istedim.

Esra16

Sevgiler!

Esra ve minik mucizesi

 

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

6 yorum

 1. Çiğdem-Üzüm

  Esra merhaba,
  Her şeyin yolunda gitmesine çok sevindim. Bebeğinizin anneye yakın olmak için plasentaya yaslanma düşüncesi ne kadar da güzelmiş gerçekten…
  Cinsiyeti öğrenmek sonuç her ne olursa olsun müthiş heyecanlı, bin bir hayal kurmak için insana motivasyon sağlıyor. Etraftan gördüğüm kadarıyla en fazla 8-10 gebede bir kişi bu pipi düşmesini yaşıyor; o nedenle ben bu grubu o faktörden kurtardığıma inanıyorum:))
  Sevgiler,
  Çiğdem

 2. Çarşamba Gebesi Pelin

  Ultrasonda mucizelerimizi görmek gerçekten bizim için büyük bir keyif ve lütuf. Senin de bu keyfi doyasıya yaşamana sevindim 🙂 Ayrıca hayırlı olsun. Sanki Çiğdem ve Deniz’in kızı, diğer üçümüzün oğlu olacak gibi geliyordu bana 🙂 Dur bakalım daha neler olacak…

 3. Gülşah Elmas

  Maaşallah canım.Bu fotoğraflar çok heyecan verici oluyor.Başka bir boyuttan haberler!
  Minik oğlun sırtını dönmüş saklambaç oynuyor sanki :))

 4. Merhaba, bende 16 haftalık bir anne adayıyım ve benim de oğlum olacak (?) Hala kızım olacakmış gibi geliyor nedense!.. Ultrason görüntüsü çok güzelmiş gerçekten, ayrıca sorunlardan uzaklaşmanıza da çok sevindim. Bende 12 haftalıkken bir risk yaşadım ve bugüne dek progestan kullanıyordum, ama artık tehlike geçti ve bıraktım. Umarım bundan sonrası sorunsuz ve huzurlu geçer, hepimiz için…
  Sevgiler…

 5. Minik mucize galiba parmak emiyor, benim kizim da karnimda emmeye baslamisti, cok tatli oglusun, hayirli olsun

 6. Selamlar; bende şu an 16 haftalık hamileyim, dün bebeğimizi bizde gördük babasıyla birlikte inanılmaz keyifliydi. Üstelik cinsiyetide öğrendik bizimkide erkek miş kocaman pipisi vardı =)) Bebeklerin bile karakterleri , tavırları var sizin bebeğin duruşu bizimki ne kadar farklı benimkisi sırtüstü yatmış elleride yukarıda kaldırmış, bacaklarıda açmış uzanıyordu . Rabbim isteyen herkeze bu mucizeyi yaşatsın..
  Sevgiler.