1 Yorum

Yarın 23 Nisan

Yarın 23 Nisan. Neşe doluyor insan.

23Nisan

İnsan neşe doluyor ama… Deniz pek neşeli değil. Aylardır hazırlandıkları 23 Nisan gösterisini pek iple çekmiyor bizimki. Herkes ona bakarken dans etmekten utanıyormuş. Ama ne yapsın, mecbuuuur… (Vasfiye Teyze stayla)

23 Nisan sebebiyle Migros’ta oyuncaklar yüzde elli indirime girmiş. Her sene yapıyorlar bunu da, kaçırıyordum ben. Bu sefer uyanık davrandım. Ne zamandır gözüme kestirdiğim ama 60 TL vermek istemediğim kocaman, plastik kamyonlar vardı. 30 liraya düşünce bir tane alacaktım. Fakat karambol oldu, Deniz çok daha büyük bir kamyon istedi, Derin başka bir şey istedi, kavga çıktı, alırsın-almazsın derken ben ikisine de bu orta boy kamyonlardan alıp oradan ayrıldım. Ha, bir tane de Türk Eğitim Gönülleri Vakfı için alıp orada bıraktık (kampanya dahilinde böyle bir fırsat veriyor Migros).

Kamyon

Neyse efendim eve geldik, bunlar kamyonlarla oynadılar deli gibi. Aslında bahçede oynasınlar diye almıştım ben ama havalar bir türlü ısınamadığından sonunda eve girmek zorunda kaldık. Bunlar har har har har sürüp duruyorlar kamyonları, aldığıma alacağıma pişman oldum ama ne yapacaksın, mecbuuuur (Bu Vasfiye Teyze bizim oraların -güney- kadınlarına o kadar çok örtüşüyor ki, babaannemin sayısız arkadaşı vardı onun gibi.)

Neyse, efendime söyleyeyim, çocuklar bayıldılar tabii bu kamyonlara. Ben de bir cinlik yaptım, Deniz’e bu kamyonları 23 Nisan olduğu için aldığımı söyledim. Hani çocuk bayramı falan filan. Sevinsinler, 23 Nisan’a gıcık olmasın diye… Çünkü bu dans olayından dolayı bayağı bir kıl olmuş durumda 23 Nisan konseptine…

Günün geri kalanında Kanyon’a gittik cümbür cemaat. Star Wars Lego’ları bir stand açmış, çocuklar lego yapıyorlar, yaptıkları legolar onlarda kalıyor falan. Star Wars deyince, Lego deyince bizim evde akan sular duruyor tabii ki. Koşa koşa gitti. “Sta Wars Karakterleriyle Fotoğraf Çektirme Şansı” diye duyurmuşlardı, sandık ki ortalıkla Obi Wan falan geziyor. Meğer karton karakterlermiş. Biraz hayal kırıklığına uğramış olsak da Jedi sertifikalarını alarak ayrıldık oradan. Ben tabii ki Deniz’e bu etkinliğin de 23 Nisan kapsamında olduğunu söyledim. Maksat neşe dolsun.

starwars

Ben? Bayrağımı hazırladım, yarın sabah törende bayramı kutlayacağız. Sonrasında da tatil!

ResmiTatil

 

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

Bir yorum

  1. Yarın ne gösterir bilinmez ama güzel sıcak bir gün olsun. Gösteri sorunsuz olsun Deniz mutlu, Derin mutlu ee tabi ki Blogcuanne mutlu olsun. Herkesin 23 Nisan’ı kutlu mutlu olsun:)