5 Yorum

Angry Birds Marmara Forum’da

Ben popüler olan şeylerden biraz uzak duran bir insanım. Kendimi çok “cool” zannettiğimden mi bilmem… Çok popüler bir filmi (Yüzüklerin Efendisi serisi dışında!) hemen seyretmem mesela… Herkesin elinde olan bir romanı okumak için beklerim, falan.

Biraz bu yüzden olsa gerek Angry Birds furyasından uzak durmuştum ilk başta. Telefonumu çocuklarımla paylaşmak istemediğimden o da dahil hiçbir oyunu yüklememiştim telefonuma zaten.

Ama bu Angry Birds fenomeniyle tanışmamızı engellemedi tabii ki. Nitekim ben ne kadar görmezden gelmeye çalıştıysam babaları “Ahanda size Angry Birds yükledim!” diye gelince eve, teslim olmaktan başka yapacak şey kalmamıştı.

O andan itibaren Angry Birds her yanımızdaydı. Oyunlarda, oyuncaklarda… Kıyafetlerde… Deniz’in beslenme çantasında… Arkadaşlarımızın doğum günü pastasında… Kız kardeşimin iPad’inde…

O kadar ki en son Commodore 64’le oynarken gördüğüm annem bile Angry Birds hayranı haline gelmiş, eve gelen torununa “Ben oyunların hepsini bitirdim” diye caka satar olmuştu!

Annemin de bu furyaya kapıldığını gördüğüm andır benim Angry Birds’ün karşısında eğildiğim an.

Gün oldu devran döndü. Şimdi Angry Birds ayağımıza geldi. Şöyle ki:

AngryBirds

27 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında Marmara Forum’da çılgın bir etkinlik düzenlenecekmiş. 125 metrekarelik 3D bir oyun alanı kurulacak, katılımcılar dev sapanlar ve Angry Birds kuşlarıyla atış yapacaklarmış. Ve hatta dört atış sonunda kazandıkları başarıya göre Angry Birds oyuncakları kazanacaklarmış.

Çocuklar oyun alanındaki iPad’lerle Angry Birds oynayabilecek, bir yandan da yumurtalarını yeşil domuzcuklardan korumaya çalışan bu asabi karakterlerle fotoğraf çektirebilme şansına sahip olacaklarmış.

İlk duyduğumda “Gitmesek mi acaba?” dediysem de Deniz’in ayağına kadar gelen böyle bir etkinliği ondan esirgediğimi duyması halinde beni hiç affetmeyeceğini düşündüm. İşte bu sebeple biz 27 Nisan’da Marmara Forum’dayız.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve 5 Mayıs’a kadar devam edecek olan etkinlik 12.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açıkmış.

Angry Birds hayranlarına önemle duyurulur.

5 yorum

 1. merhaba elif ….
  bizim evde ANGRY BIRDS pek bir şey ifade etmemekte henüz, telefonlarda karşılaşılan oyun dışına çıkılmadı( çok şükür ) öyle ki oyuncağı bile yok evimizde 🙂
  neyse konuya gelelim sizi uzun zamandır takip etmeme rağmen 6 ve 2 yaşındaki haydutlar sayesinde, katıldığın birçok etkinlikte çok istememe rağmen bulunamadığım hafta sonu düş evini arayıp köşesinden, kavşağından, benzinliğine kadar çizip not aldım. tamamdır bu sefer gidiyorum kesin,diye küçük çapta kutlama yaptım kendimce fakat noooldu olmadı bizim haydut yüzmede ayak parmağını kesince işler değişti hay aksi neyse kısmet değilmiş dedim. sonra kanyonda olduğunu hatta kitap imzaladığını duyup ben yetişemem diye yakındaki arkadaşımı yönlendirdim oda başarısız takiiii bu sabah telefonuma mesaj gelip Marmara forumda olacağını duyduğum an bende ipler koptu aman tanrım o kadar çabaladım didindim şartları zorladım olmadı derken elif evimin dibindeki AVM ye geliyor mesajı 3 kez okudum sanırım inanamayıp o hızla oturdum bilgisayara dokunma evladım yapma çocuğum diyerek zorda olsa sana bir şeyler yazmak istedim umarım her şey yolunda gider ve tanışırım seninle hoşçakal İLKNUR

  • Çok teşekkür ederim ve çok geçmiş olsun! Cumartesi görüşmek üzere o halde… Bu arada Pazar günü de Caddebostan’daki İyi Cüceler’de imza günü var.

   • bazı güçler tanışmamamız için elinden geleni yapıyor… yok artık ümidimi kestim, sen bir daha buraya zor gelirsin 🙁

    • Öyle demeyelim, “yolu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerde buluşuruz” diyelim 😉

 2. Bu kuşlar o kadar tuttu ki bazı oyuncakçılarda apaçi dansı eşliğinde yürüyen versiyonlarını bile görüyorum.
  Star Wars versiyonu da vardır bilgisayarımda,zaten Fin malı olduklarından takipteydim 😀