6 Yorum

Bir çocuk ayakkabısı klasiği olarak Stride Rite

Bugün, daha önce Crocs ürünleriyle tanıttığımız TakaTuka sitesinin bir başka ayakkabı markası ile karşınızdayız sayın seyirciler: Stride Rite.

StrideRite3

Stride Rite, çocuk ayakkabısı denilince akla gelen ilk isimlerden. En azından benim aklıma gelen ilk isimlerden. İlk çocuğuma satın aldığım ilk ayakkabının markası olmasından dolayı aramızda duygusal bir bağ var StrideRite’la, tek taraflı da olsa… Nerede görsem bir selam dururum.

Evet, Stride Rite’la biz ilk olarak Deniz’in ayaklandığı ilk yaz tanışmıştık, yani sene 2007. O zamanlar Amerika’dan şuna çok benzeyen bir sandalet almıştık ona. Deniz’in o yaz minik ayaklarından çıkarmadığı bu sandaletler 2011 yazında da Derin’in ayaklarını donatıyordu (hey gidi günler hey…)

StrideRite, dayanıklı çocuk ayakkabıları alanında kendini kanıtlamış bir marka. Bunda, StrideRite’ın, çocuk ayağının nasıl büyüdüğü ve geliştiği konusunda 90 yıldır biriktirdiği bilgi ve tecrübe birikiminin önemi olduğu söyleniyor. Her yeni malzeme ve parçanın testlerden geçirildiği, her ayakkabı için yapılan 30 – 40 arası test ile ayağa mükemmel uyum ve dayanıklılığın garanti edildiği belirtiliyor.

Stride Rite ya da değil; “çocuk ayakkabısı” deyip geçmemek gerekiyor. İlkadım evresi denilen, bebeklerin tombik ayaklarıyla minik adımlar atmaya başladıkları dönemde yapılan seçimler gerçekten ilerideki hayatlarını etkiliyor. İlk iki senede hızla büyüyen ayakların her iki üç ayda bir ölçülmesi gerektiği göze alındığında, çocukluk döneminde giyilen ayakkabıların önemi daha da ön plana çıkıyor.

StrideRite2

Yetişkin bel, sırt, ve ayak problemlerinin çoğunun çocuklukta kullanılan yanlış ayakkabıdan kaynaklandığı söyleniyor. Çocuklukta ayağa tam uymayan ayakkabıların kullanımı bile ileride bozuk ayak gelişiminden kaynaklanan kemik, kas ve bel sorunlarına sebep oluyormuş. Stride Rite esneklik, hafiflik ve güvenli adımlar vaat ederek gelecekteki bu tür problemlerin önüne geçtiğini söylüyor.

Stride Rite, tıpkı Crocs gibi, internet üzerinde sadece TakaTuka.com’dan alınabiliyor. Şu sıralar belli Stride Rite ürünlerinde %50’ye varan indirimler de var.

Yaz gelirken ayakkabı arayışına girenlere önemle duyurulur.

6 yorum

 1. Niye bu kadar pahalı? Ben de yeğenimden kalan bir ayakkabıyı bebeğime giydiriyordum, ablam ABd den almıştı , oradaki fiyatlar daha makul tabi ama buradan alamıyorum maalesef.

 2. Elif Hanım;

  Stride Rite’ın Anadolu Yakasında yer alan Buyaka AVM’de mağazası var. Sadece internet üzerinden değil buradan da alışveriş yapabilirler. Üstelik bence çocuk ayakkabılarının ayaklarda deneyerek alınmasında da fayda var. Bende 2 senedir oğlum için alıyorum ve çok memnunum. Tavsiye ederim.
  Sevgiler.

 3. Kanyon’da da satılıyor artık. Arka bölümde bulabilirsiniz

 4. Rana Denkdemir

  Ayak sağlığı gerçekten çok çok önemli. Eşim, doğuştan gelen bir takım ortopedik sorunların, çocukluğunda giydiği yanlış ayakkabılarla çığ gibi büyümesi sonucunda, şu anda ciddi ayak, diz ve bel ağrıları çekiyor ve fizik tedavi desteği alıyor. Hayatı boyunca tabanlık kullanmak zorunda ve bu nedenle istediği ayakkabıyı seçme şansı yok.
  Ayak sağlığının insana nasıl bir konfor (veya eziyet) sağladığını eşimden bildiğim için, Defne’ye az ama öz ayakkabı almaya çalışıyorum. Stride Rite’dan da çok memnunum. Her sezondan tek çeşit ayakkabı ile büyüyor Defne.
  Mağazalarda ayak ölçüsü de alınarak önerilerde bulunuluyor, tavsiye ederim.

 5. Bundan sonraki alışverişimde aklımda olacak. Enson Pediped’den bir ayakkabı aldım ki o da ucuz sayılmaz bu markanın model ve kalıp seçeneğini daha çok beğendim.

 6. Kayra (19 aylik) bugune kadar hep Stride Rite ayakkabi giydi ki yaklasik 1 yil oluyor.
  Hem rahatligi hem de dayanilirligi konusunda garanti verebilirim. Pisman olmazsiniz.Turkiye’de her cesidi var mi bilmiyorum ancak Amerika’daki modelleri goze de hitap ediyor.