1 Yorum

Pelin’in Gebelik Günlüğü, 28. hafta

Çarşamba gebesi Pelin İzmir’den bildirmeye devam ediyor. 

Pelin’in Gebelik Günlüğü’nü buradan takip edebilirsiniz.

***

28 haftayı tamamladık…. 28 koca hafta. Taa ekimden bu yana saydığımız yirmisekizinci hafta. Dile kolay… Bu günlere geleceğimi düşünemiyordum henüz 7’leri 8’leri sayarken…. Şimdi ise yazarken gözlerim doluyor. 2 hafta sonra dörtte üçü bitecek maratonumuzun. Bebeğim ve ben kavuşacağız, az kaldı.

Pelin28

Daha doğmadan bana öğrettikleri var onun, mesela sabırsız annesine böyle haftaları saya saya sabırlı olmayı öğretiyor. Zaten şükrederdim sağlığıma, sahip olduklarıma ama, belki de anlamadan şükrediyordum; şimdi onun sayesinde anlam buldu her şey. Ondan başka herşey önemsiz, bir tek O… Benim bebeğim. Canımın içi bebeğim. Canımın kendisi bebeğim.

Geçen hafta Lierac’ın göbek deliğimde bir çeşit alerji yaptığından ve bu yüzden Bepanthol çatlak kremi kullanmaya başladığımdan söz etmiştim. Bu kremi de Lierac gibi sabah ve akşam olmak üzere kullanıyordum. Fakat bu kadar yoğun bir krem olduğunu anlayamamışım. Bu sefer de ürtiker oldum ve feci bir kaşıntı başgösterdi. Hemen kremi bıraktım, soğuğa yakın ılık duşlarla kaşıntıyı biraz azalttım. Bu haftada doktor kontrolümüz vardı. Doktoruma söylediğimde kremi çok fazla sürdüysen ondan olmuştur, birkaç gün bekle sonra yine kreme başlayabilirsin dedi. Şu anda günde 1 kez sürüyorum ve yeterince nemlendiriyor 🙂 Olur da kullanmak isteyen olursa ne olur dikkat edin bu krem yoğunluğu meselesine.

Doktorumuz bu hafta yine bebişimizin her yerine baktı. Çok şükür herşey yolunda. Fakat bir tek yüzünü göremedik ufaklığın. Ne yaptı etti, o kadar göbekten dürtmelere rağmen ne yerini değiştirdi ne de kolunu yüzünden çekip bize kendini gösterdi! Halbuki doktor teyze göz kapaklarına bakacaktı ama ne yapalım artık bir dahaki sefere.

Bu arada, kendisi baş aşağı pozisyona dönmüş. Aslında döndüğünü hissetmiştim. Öyle hareketli bir akşam yaşadık ki, eşime “bebiş sanki taklalar atıyor içerde” demiştim. Meğer dönüyormuş kerata! Doktorumuz bu haftadan sonra da yine dönüşler olabileceğini, hemen doğum pozisyonu aldı diye düşünmememiz gerektiğini söyledi. İleriki haftalarda tekrar bakacağız tabii ki.

Haftaya görüşmek üzere!

Pelin

Yorum yap

Girilmesi gerekli alanlar işaretlidir. *

Bir yorum

 1. 🙂 Ne güzel Pelin…
  Sizi izlerken kendimi de hayal ediyorum önümüzdeki haftalarda. Demek bunları da yaşayabilirim diyorum.
  Geçmişi düşününce ben de bazen ne çabuk geçti diyorum. Sonra önümüze bakınca nasıl geçecek yahu diyorum tabi. Çok ama çok garip bir süreç bu gebelik.
  Yaklaştıkça heyecan artıyor ondan eminim. İçinin kıpırtısını öyle iyi anlıyorum ki…
  Heyecanını paylaşıyorum.
  Sevgiyle,